Dowiedz się, jak zostać dobrym promotorem muzyki

Czy jesteś zorganizowany, świetny w kontaktach z ludźmi i masz głęboką miłość do muzyki? Czy zastanawiałeś się, jak połączyć swoje umiejętności i pasje, by zostać promotorem muzyki ?

Jako jedna z najpopularniejszych karier muzycznych, promotor muzyki lub koncertu zajmuje się rezerwowaniem, organizowaniem, promowaniem i hostingiem występów muzycznych w salach koncertowych, klubach, imprezach i innych miejscach.

Jak zostać promotorem muzyki

Jeśli chcesz pracować w niezależnej muzyce, stając się promotorem koncertu może po prostu wymagać skoku i rezerwacji pierwszego pokazu.

Jeśli chcesz pracować w większych lokalach i z większymi artystami, stając się promotorem, często musisz pracować z firmą o ugruntowanej pozycji i rozwijać się na drabinie firmy. Tutaj patrzymy na dwie różne ścieżki, aby stać się promotorem muzyki.

Ścieżka pierwsza: praca dla firmy zajmującej się promocją

Firmy promujące koncerty, takie jak AEG, zajmują się promocją dla znanych artystów. Mogą planować festiwale, pokazy stadionów / areny, lub mogą pracować w konkretnych miejscach muzycznych, zajmując się całą promocją spektakli dla tej lokalizacji.

Jeśli nauczysz się lin w takiej firmie promującej, możesz zacząć robić bardzo podstawowe rzeczy, takie jak rozdawanie ulotek / plakatów na wydarzenia i pracować aż do roli głównego promotora wydarzeń. Możesz również specjalizować się w reklamie, rachunkowości lub innym aspekcie zakładania wydarzenia. Niektóre z zalet i wad pracy dla firmy promocyjnej obejmują:

Ścieżka druga: praca dla siebie / promocja niezależna

Czasami rozpoczęcie promocji koncertu jest tak proste jak zarezerwowanie pierwszego koncertu.

Tam, gdzie są muzycy, istnieje zapotrzebowanie na ludzi, którzy będą promować ich występy na żywo. Wystarczy kilka udanych pokazów, aby telefon zaczął dzwonić z hukiem z telefonami od osób, które chcą, abyś włączył swój program. Niektóre z zalet i wad pracy dla siebie / promocji niezależnych to:

Która ścieżka jest dla Ciebie właściwa?

Tutaj nie ma właściwej odpowiedzi. Jest to kwestia osobistych preferencji i oczywiście celów zawodowych . Jeśli pragniesz emocji związanych z festiwalem muzycznym lub pracą na arenach, praca dla firmy promującej to świetny sposób na rozpoczęcie pracy. Jeśli lubisz pracować z niezależnymi muzykami i wytwórniami, praca dla siebie może być najlepszym sposobem na rozpoczęcie pracy.

Rozważ swoją grę końcową i wybierz ścieżkę, która do niej prowadzi. Tak czy inaczej, ważne jest, aby wiedzieć, że obie ścieżki zależą od znalezienia początkowego finansowania niezbędnego do promowania koncertu lub wydarzenia - czy to poprzez wsparcie dużej firmy promocyjnej, własnych inwestycji, poprzez zbieranie funduszy lub poszukiwanie innych, którzy będą uczestniczyć w ogólnej wydatki (i w zamian również udział w zyskach).

Dowiedz się więcej o promotorach: