Zasady dotyczące miejsca pracy dla osób niepalących

Zakaz palenia

Podczas gdy w poprzednich latach w miejscach pracy palenie było powszechne w biurach, salach konferencyjnych, jadalniach, toaletach i wszędzie indziej w miejscu pracy, to się zmieniło. Ludzie coraz bardziej zdawali sobie sprawę z negatywnego wpływu palenia na zdrowie.

Coraz więcej pracowników rzuca palenie. Pracownicy, którzy nigdy nie palili, coraz głośniej wypowiadali się na temat zapachu dymu i potencjalnego negatywnego wpływu biernego palenia na zdrowie.

Tak więc pracodawcy stanęli przed dylematem.

W pierwszych dniach pracy pracownicy stawali się negatywnym wokalem palenia, w wielu miejscach pracy więcej pracowników, cenionych pracowników, palono niż nie. Pracodawcy zaczęli od budowania atrakcyjnych miejsc dla palących dla pracowników lub wyznaczania jednego pokoju jako salonu dla palaczy.

Nie sprawiło to nikomu radości, ponieważ osoby niepalące miały wrażenie, że muszą przejść przez chmurę dymu, aby dostać się do pracy. Wynika to z faktu, że pracodawcy chcieli, aby schroniska dla palących były jak najbliżej miejsca pracy, tak aby pracownicy mieli mniej czasu na przerwanie palenia .

Pracownicy coraz głośniej wyrażali się także o tym, że pracownicy, którzy palą, robią więcej przerw niż osoby niepalące. Miejsca pracy stają się coraz mniej przyjazne dla palących pracowników. Obszary na zewnątrz, z dala od drzwi i wejść stały się wyznaczonymi miejscami dla palących lub pracownicy mogli palić w swoich samochodach na ściśle egzekwowanych przerwach.

Coraz częściej pracownicy, którzy palą, stali się mniejszością w wielu miejscach pracy.

Pracodawcy zmęczyli się egzekwowaniem zasad dotyczących tego, jak daleko od palących się pracowników mogą palić. Ustawodawcy stanowi i lokalni zadecydowali, że pracownicy i klienci mają prawo do sprzątania czystych powietrznie i wolnych od dymu tytoniowego firm.

Na przykład mieszkańcy Michigan i goście stali się chronieni przed narażeniem na wtórny dym tytoniowy we wszystkich restauracjach, barach i firmach (w tym w hotelach i motelach), ze względu na ustawę publiczną z 188 z 2009 r., Michigan's Smoke-Free Air Law.

Zapoznaj się ze swoim stanem i lokalnymi przepisami, ustalając politykę dotyczącą palenia tytoniu i określ, czy pracownicy mogą palić.

To jest moja rekomendacja dotycząca zasad.

Zasady dotyczące miejsca pracy bez dymu

Aby chronić i poprawiać jakość powietrza w pomieszczeniach oraz przyczyniać się do zdrowia i dobrego samopoczucia wszystkich pracowników, nazwa (nazwa firmy) powinna być całkowicie wolna od dymu (data). Ponadto, skuteczne (data), stosowanie wszystkich wyrobów tytoniowych i tytoniowych, w tym tytoniu do żucia i papierosów elektronicznych (e-papierosów), jest zabronione w miejscu pracy (firmy), z wyjątkiem przypadków określonych w niniejszej polityce.

Palenie jest zabronione we wszystkich zamkniętych obszarach w zakładach pracy (Company), bez wyjątku. Obejmuje to wspólne miejsca pracy, zakłady produkcyjne, sale lekcyjne, sale konferencyjne i sale spotkań, prywatne biura, korytarze, jadłodalnie, schody, toalety, pojazdy będące własnością pracodawcy lub dzierżawione i wszystkie inne zamknięte pomieszczenia.

Jedyny wyznaczony obszar palenia w (Firma) znajduje się na zewnątrz, na zachodnim krańcu budynku, w obrębie ogrodzonego obszaru. Nikt nie może palić żadną ścieżką ani ścieżką prowadzącą do wyznaczonego miejsca palenia ani z wyznaczonego obszaru palenia, ani też nie może palić przy stołach piknikowych ani na zewnątrz w żadnym z trawiastych obszarów lub na parkingach.

Ponadto pracownicy mogą palić w swoich samochodach osobowych, ale dym i produkty tytoniowe muszą być całkowicie zawarte w pojeździe. Niedopuszczalne jest, aby palący lub niepalący pracownicy byli paleni, przez które muszą przejść, aby dotrzeć do ich pojazdu lub innego miejsca docelowego w siedzibie firmy.

Podczas gdy firma (firma) udostępnia te obszary palaczom, nie ma to żadnego prawnego obowiązku. Pracownicy, którzy decydują się na korzystanie z palarni, robią to na własne ryzyko.

Pracownikowi, który pali papierosy, nie wolno wykonywać żadnych dodatkowych przerw.

Wreszcie, palacze i użytkownicy wyrobów tytoniowych muszą pozbywać się pozostałości w odpowiednich pojemnikach. Pomaga to zachować czyste i czyste środowisko dla wszystkich pracowników i naszych partnerów odwiedzających i klientów.

Nieprzestrzeganie wszystkich elementów tej polityki spowoduje działania dyscyplinarne, które mogą doprowadzić do rozwiązania stosunku pracy i obejmować takie rozwiązanie .

Potwierdzam otrzymanie i zrozumienie Polityki dotyczącej miejsca pracy zgodnej z zasadą "Twoja firma". Polisa obowiązuje (Data) do odwołania.

_______________________________________________________

Podpis pracownika

_______________________________________________________

Nazwisko pracownika (proszę wydrukować)

________________________________

Data: ___________________________