Dlaczego tak długo trzeba słuchać o pracy rządowej

Może to być kilka dni lub kilka tygodni

Może wydawać się to na zawsze między momentem złożenia wniosku o pracę a otrzymaniem odpowiedzi. Dlaczego zajmuje to tak długo, szczególnie w przypadku stanowisk rządowych?

Dzieje się tak, ponieważ w procesie zatrudniania urzędników występuje wiele etapów i na ogół nie ma ustalonego terminu ani czasu, w którym proces ten trwa. Okres oczekiwania od złożenia wniosku do otrzymania ostatecznej odpowiedzi zależy od kilku czynników, ale jeśli nic nie usłyszysz po naprawdę długim okresie czasu, oznacza to, że najprawdopodobniej nie bierzesz pod uwagę pracy.

Czy to jest pusta pozycja?

To, czy stanowisko jest obecnie nieobsadzone, czy może zostanie zwolnione w najbliższej przyszłości, może mieć znaczący wpływ na ramy czasowe. Agencja ma motywację, aby przyspieszyć proces, gdy próbuje wypełnić pustą pozycję . Ma więcej czasu na przeglądanie aplikacji, jeśli tak nie jest i wie z góry, że pracownik odchodzi.

Organizacja chce być dokładnym

Organizacja ma również motywację do dokładnego i odpowiedniego przeglądu każdego kandydata, co może spowolnić ten proces, szczególnie w okresach wysokiego bezrobocia, gdy można otrzymać liczne aplikacje.

Poprawienie sytuacji może zająć dużo czasu, jeśli osoba zatrudniona okazuje się być kiepską osobą, zwłaszcza w rządzie, w którym agencje chronią pracowników przed nieuczciwymi działaniami personelu. Wiele agencji przyjmuje stanowisko, że na początku lepiej jest poświęcić dużo czasu na sprawdzenie, zamiast poświęcać więcej czasu na prostowanie później błędu.

Jeśli nie zrobisz tego po pierwszej projekcji

Może minąć tylko tydzień lub dwa od daty zamknięcia aplikacji, jeśli otrzymasz list odrzucenia, jeśli zostaniesz pominięty w procesie selekcji, gdy dział zasobów ludzkich agencji sprawdzi wszystkie aplikacje pod kątem minimalnych wymagań. Dobrą wiadomością jest to, że generalnie otrzymujesz te wiadomości stosunkowo szybko, więc weź na duchu, jeśli wciąż czekasz po kilku tygodniach ... chociaż nie dłużej.

Miesiąc ciszy

Jeśli po miesiącu nie usłyszysz odpowiedzi, najprawdopodobniej zapomnisz o tej pracy. Agencja może przesłuchiwać innych kandydatów i może powiadomić wszystkich kandydatów, że nie zostali wybrani po wybraniu nowego zatrudnienia. Ale nie usuwaj elektronicznych kopii wysłanych materiałów aplikacyjnych, ponieważ nadal istnieje niewielka szansa, że ​​jesteś w ruchu - możesz być następny na liście, jeśli ci przed Tobą nie pracują.

Jeśli jesteś finalistą

Jeśli zostaniesz wybrany jako finalista , powinieneś usłyszeć w ciągu około trzech tygodni, aby rozpocząć rozmowę kwalifikacyjną. Powinieneś usłyszeć zwrot ostatniej selekcji agencji w ciągu kolejnego tygodnia lub dwóch po rozmowie. Owo okno czasowe może być jednak dość mocno rozciągnięte, jeśli agencja oferuje pracę komuś innemu, a kandydat odrzuca ofertę, na przykład z powodu nieskuteczności negocjacji płacowych. Jeśli dostaniesz ofertę pracy po około miesięcznym oczekiwaniu po rozmowie kwalifikacyjnej, prawdopodobnie tak się stało.