Czy pracodawca może prawnie odciąć wynagrodzenie pracownika?

Pracodawca ma prawne wymagania w otoczeniu praktyk wynagradzania pracowników

Pytanie czytelnika:

Pracowałem jako higienista dentysta w gabinecie stomatologicznym. Dostawałem 28 $ za godzinę. Znalazłem inną pracę, która jest w pełnym wymiarze czasu i daje mi wszystkie godziny, więc powiadomiłem mojego szefa, że ​​znalazłem inną pracę.

Więc kiedy poszedłem odebrać mój ostatni odcinek wypłaty, zmieniła moją stawkę godzinową na minimalną płacę 8 USD za godzinę. Pracowałem 47 godzin, więc w zasadzie pracowałem za darmo. Nigdy nic nie podpisałem, a moje dwie ostatnie wypłaty mają moją stawkę godzinową.

Odpowiedź HR:

Wszyscy oczekują regularnych podwyżek, ale nigdy nie wyobrażają sobie, że ich pensja może spaść . Ale może się zdarzyć. Czasami prawnym jest, aby pracodawca zmniejszył wynagrodzenie pracownika, a czasem nie. Dla tej osoby w tej sytuacji było to nielegalne. Czemu? Ponieważ obniżka wynagrodzenia była niespodzianką.

Przekaż, Nie wstecz

Jest to najważniejsza zasada w obniżaniu wynagrodzeń . Musisz zapłacić ustaloną pensję za pracę, którą już wykonałeś. Szefowie mogą absolutnie obniżyć pensje, tak jak mogą podnosić pensje. Ale nie mogą one obniżyć wynagrodzenia bez uprzedniego poinformowania i (jest to kluczowe), że się na to zgadzasz.

Czy to oznacza, że ​​jeśli twój szef mówi: "Obniżam twoją pensję", możesz po prostu powiedzieć: "Nie, dziękuję - będę kontynuował wyższą stawkę"? Niezupełnie, ale co możesz zrobić - to koniec . Szef nie może wymagać od ciebie pracy według stawki wynagrodzenia, na którą nie wyraziłeś zgody, ale nie możesz również zmusić go do zapłacenia ci stawki, za którą nie zgadza się zapłacić.

Ale po zakończeniu pracy musi zapłacić ci ostatnią uzgodnioną stawkę.

Co jest wymagane w przypadku powiadomień o redukcji płatności?

Twój szef musi ci powiedzieć, że obniża twoją pensję, zanim przepracujesz godzinę po nowej stawce. Niektóre stany wymagają od twojego szefa: "Zaczynasz jutro, zarabiasz 8 $ za godzinę zamiast 28 $". Inne stany wymagają, aby twój szef powiadomił cię na piśmie o obniżce wynagrodzenia.

W każdym stanie twój szef nie może zrobić tego, co zrobił szef listu - po prostu odciąć twoją wypłatę, bo jest zła, że ​​zrezygnowałeś. To nie jest legalne ani etyczne.

Kiedy szef powinien mieć prawo do obniżenia wynagrodzenia?

Idealnie, odpowiedź na to pytanie nigdy nie jest, ale realia biznesowe czasami wymagają od pracodawcy obniżenia wynagrodzenia. Jeśli na przykład firma ma problemy z płynnością finansową, czasami może to być albo zamknięcie firmy, albo obniżenie wynagrodzenia pracowników. Oczywiście większość ludzi wolałaby otrzymywać wynagrodzenie po niższej stawce niż tracić pracę za kilka dolarów tygodniowo.

Jednak każda obniżka płac może zniszczyć pracowników - zarówno emocjonalnie, jak i finansowo. Nagle masz mniej pieniędzy na spłatę kredytu hipotecznego, kupowanie żywności i spłacanie pożyczek studenckich. Emocjonalnie, twój szef właśnie ogłosił, że nie ceni cię w takim samym tempie, w jakim cenił cię wczoraj. To cios w brzuch.

Tak więc, jeśli firma musi obniżyć wynagrodzenie z przyczyn finansowych, ważne jest, aby szef otrzymał taką samą obniżkę wynagrodzenia. Jeśli dyrektor generalny wykona cięcie w tym samym czasie co wszyscy, wciąż będzie to trudne pod względem finansowym, ale nie tak emocjonalnie niszczące.

Obniżka płac, która jest powszechnie stosowana do wszystkich pracowników, w końcu nie dotyczy ciebie, dotyczy każdego.

Jeśli szef obniży wynagrodzenie pracowników i utrzyma bieżące wynagrodzenie? To sprawia, że ​​personel jest nieszczęśliwy i spowoduje, że wiele osób zacznie szukać nowych miejsc pracy .

(W jednym średnim producencie, godzinowi pracownicy zostali poinformowani, że wszyscy robili obniżkę o 10% Wyobraźcie sobie morale, które powstało, gdy dowiedzieli się, że starsi przywódcy byli zwolnieni z obniżki płac. Było to podwójnie niszczące, ponieważ firma miała kłopoty z powodu decyzji podjętych przez starszych liderów - nie z powodu pracy godzinowych pracowników.) Nie rób tego. Nie odzyskasz.

Innym razem, kiedy trzeba obniżyć wynagrodzenie pracownika, jest wtedy, gdy następuje znaczna zmiana pracy. Zawsze myślisz o promocjach, jak wzrost płac . Ale czasami ludzie są zdegradowani . Kiedy następuje degradacja, a poprzednia pensja jest znacznie wyższa od tego, co robią inne osoby na nowej pozycji, obniżka wynagrodzenia może mieć sens.

Kiedy degradacja jest dobrowolna - na przykład akceptujesz niższą pozycję, ponieważ chcesz mniej stresu lub zupełnie inny zestaw zadań - łatwo zaakceptujesz obniżkę wynagrodzenia. Kiedy jest mimowolne? Kiedy szef mówi, że zarabiasz mniej, wykonując tę ​​inną pracę w innym dziale, to cięcie staje się nieprzyjemne.

Kiedy jest to nielegalne dla szefa, aby obniżyć swoje wynagrodzenie?

Co powinieneś zrobić, jeśli Twoje wynagrodzenie zostało obcięte nielegalnie?

Jeśli, jak w przypadku czytelnika powyżej, dowiesz się o obniżce wynagrodzenia po tym, jak już zakończysz, możesz złożyć skargę do Departamentu Stanu Pracy. Będą cię słuchać i, miejmy nadzieję, zaopiekują się nim dla ciebie.

Jeśli nadal jesteś zatrudniony, najlepiej jest spróbować rozwiązać problem wewnętrznie, zanim wyciągniesz broń rządową . Po pierwsze, wyjaśnij listą płac, czy to pomyłka. Czasami zdarzają się błędy w listach płacowych i najlepiej jest założyć, że tak jest w pierwszej kolejności. Płace mogą w łatwy sposób skorygować wypłatę, chociaż może to zająć kilka dni.

Jeśli lista płac mówi, że twoja płaca jest poprawna, idź do swojego szefa i zapytaj, co się dzieje. Powiedz swojemu szefowi, że obniżanie wynagrodzenia bez uprzedniego powiadomienia jest nielegalne i że nie chcesz, aby firma miała kłopoty. Twój szef może być nieświadomy, że twoja płaca została najwyraźniej obcięta, a samo to oświadczenie powinno wywołać strach.

Jeśli to nie zadziała, rozwiąż problem . Idź do działu zasobów ludzkich i szefa twojego szefa. Jeśli to nie zadziała, a zbadałeś wszystkie opcje wewnętrzne, nadszedł czas, aby zadzwonić do Departamentu Stanu Pracy.

Zastrzeżenie: Należy pamiętać, że podane informacje, mimo że autorytatywne, nie są gwarantowane pod względem dokładności i legalności. Witryna jest odczytywana przez ogólnoświatową publiczność, a prawa i przepisy dotyczące zatrudnienia różnią się w poszczególnych stanach i krajach. Poproś o pomoc prawną lub pomoc ze strony państwowych, federalnych lub międzynarodowych zasobów rządowych, aby upewnić się, że Twoja interpretacja prawna i decyzje są prawidłowe dla Twojej lokalizacji. Te informacje służą jako wskazówki, pomysły i pomoc.