Potrzebujesz 6 strategii promujących wzrost Twoich pracowników?

Secrets of Leadership Success: Zapewnij ludziom możliwości rozwoju

Promowanie wzrostu Twoich pracowników, zarówno najlepszych pracowników, jak i pracowników, którzy nie są tak dobrzy, ma kluczowe znaczenie dla sukcesu Twojej organizacji - bez względu na okoliczności i zdolność Twoich pracowników.

Jednym z najlepszych wydarzeń, jakie kiedykolwiek spotkasz jako menedżer, jest zatrudnienie nowego pracownika, który jest niesamowity. Twój nowy wynajem wskakuje i rozwiązuje problemy, buduje relacje, wymyśla nowe pomysły.

Krótko mówiąc, nie można mieć nadziei na lepszego pracownika.

Z drugiej strony, jedną z najgorszych rzeczy, które mogą się wydarzyć, jest zatrudnienie nowego pracownika, który jest okropny. Twój nowy dzierżawca nie poradzi sobie z obciążeniem pracą, skarży się na wszystko i ciągnie cały dział. To błąd w zatrudnieniu.

Ponieważ większość menedżerów nie jest ekspertem w zatrudnianiu , kiedy trafiasz w dziesiątkę z idealnym wynajem, chcesz utrzymać tę osobę mocno w swoim dziale. Kiedy dostajesz złe jajo, chcesz zmusić pracownika do jak najszybszej wizyty. Jednak zdarza się, że zły pracownik kręci się w nieskończoność, a dobry działa za kilka lat.

6 Strategie zapewniające możliwości rozwoju

Na szczęście możesz zaatakować oba te problemy, zapewniając swoim pracownikom - dobrym i złym - możliwości rozwoju zawodowego i osobistego. Oto jak.

Nie korzystaj z ciężkiego pracownika. Kuszenie pracą nad Jane jest tak kuszące, ponieważ wiesz, że zrobi to i zrobi to dobrze.

W rezultacie, Jane nie ma czasu, aby nauczyć się nowych umiejętności i poprawić swoje relacje poza pracą. Jest po prostu zajęta wykonywaniem całej pracy przez cały czas.

Zamiast tego starannie rozważ swoje zadania i upewnij się, że przypadkiem nie ukarałeś Jane, wykonując wszystkie okropne zadania tylko dlatego, że wiesz, że zrobi to dobrze.

Podaruj jej ciężkie zadania, tak, ale nie ciężkie zadania, ponieważ są żmudnymi zadaniami, ale zadania, które pozwolą jej rozciągnąć się i rozwijać. Wyjaśnij, kiedy przydzielasz zadania , które są ci do pomocy i zdajesz sobie sprawę, że to dla niej zadanie rozciągające. Twarde i zdolne pracownicy dobrze sobie radzą z tego typu zadaniami.

Nie poddawaj się złemu pracownikowi. Kiedy wiesz, że Jane zrobi to bez zastanowienia, po co dawać to Holly? Cóż, ponieważ ją zatrudniłeś i to twoja praca jako szefa, aby pomóc jej odnieść sukces. Dlatego przydziel jej swoje zadania lub projekty, a następnie współpracuj z nią, aby upewnić się, że je zrealizuje.

Zastanów się, czy Twój pracownik wykonuje złą pracę, ponieważ nie wie, jak wykonać dobrą robotę. Jeśli nauczasz, coachujesz i pomagasz jej , istnieje duża szansa, że rozwinie się i stanie się dobrym pracownikiem .

Zapewnij formalny mentoring. Każdy potrzebuje mentora - dobrego i złego wykonawcy. Twój dobry wykonawca może przejść do następnego poziomu z pomocą dobrego mentora. Twój zły pracownik może zacząć działać z jasnymi wskazówkami.

Czasami możesz zapewnić formalne doradztwo z wyznaczonym mentorem, a czasami możesz zapewnić mentoring za pośrednictwem programu. Tak czy inaczej, a to, co najlepsze, zależy od potrzeb Twojej firmy i indywidualnej osobowości pracownika.

Nagradzaj dobrą wydajność. Jedną z najgorszych rzeczy, które możesz zrobić z dobrym pracownikiem, jest ignorowanie ich sukcesów. Nie chcesz, aby Jane przeniosła się do nowej pracy, ponieważ to wyjście pozostawi cię wysoko i sucho. Więc nie chwalisz Jane (publicznie lub prywatnie ) i nie sugerujesz przydziałów odcinkowych, a ty popełniasz katastrofę, gdy Jane rezygnuje.

Spróbuj pozbyć się tego myślenia. Zamiast tego dowiedz się, w jaki sposób ciągły sukces Jane może również pozwolić ci się rozwijać. Gdy dorasta i rozwija się, może podjąć się zadań na wyższym poziomie, uwalniając cię do zadań związanych z rozciąganiem w swojej własnej karierze.

A co z Holly, biedną artystką ? Niezwykle ważne jest to, że widzi nagrody za sukcesy, bez względu na to, jak małe. Kiedy widzi, co jest w stanie zrobić dobrze , będzie skłonna dalej próbować dla dodatkowego sukcesu.

Zacznie rosnąć i wkrótce może stać się cennym członkiem zespołu.

Nie zapomnij o osobistym rozwoju. Tak, twoim głównym celem jako pracodawcy jest sukces twojego biznesu lub działu, ale jeśli twoi pracownicy nie odczuwają wzrostu osobiście, nie będą dbać o twoje zyski. Upewnij się, że pozwalasz swoim pracownikom na poświęcenie czasu - na to, kim i kim chcieliby się stać. Jest to klucz do zaangażowania i utrzymania pracowników .

Prawdziwy lider dba o to, aby jej pracownicy osiągali postępy w karierze zawodowej i swoim życiu. Jest to zawsze główna odpowiedzialność - zaraz obok realizacji celów finansowych. To właśnie odróżnia cię od zwykłego szefa.

Charakterystyka udanego stylu przywództwa

Wiele napisano o tym, co sprawia, że ​​odnoszą sukcesy liderów. Artykuły te koncentrują się na cechach, cechach i działaniach kluczowych dla skutecznego przywództwa.