Testy osobowości, które pomogą Ci znaleźć właściwą pracę

Testy osobowości i oceny kariery są wykorzystywane do określenia twojego rodzaju osobowości, twoich wartości, twoich zainteresowań i twoich umiejętności. Mogą one służyć do oceny, jakiego rodzaju jesteś osobą, a konkretnie do określenia Twojej zdolności do określonego zawodu lub kariery zawodowej.

Jak korzystać z testów osobowości

Testy osobowości są przydatne w chwilach przejściowych Twojej kariery. Jeśli szukasz pierwszej pracy lub interesuje Cię zmiana ścieżki kariery, test jest dobrym sposobem, aby ocenić, jakie rodzaje kariery mogą być dla Ciebie idealne.

Jeśli wiesz już, jakiego rodzaju kariery chcesz, test kariery lub osobowości może być nadal pomocny. Mogą pokazać, czy potrzebujesz więcej szkoleń lub doświadczenia. Mogą także pokazać ci, jakie masz umiejętności, które uczynią cię silnym kandydatem. Pomoże Ci to napisać bardziej szczegółowe życiorysy i listy motywacyjne.

Jednak ważne jest, aby pamiętać, że żaden z tych testów nie zapewni ci jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, co powinieneś zrobić ze swoim życiem. Zamiast tego powinieneś używać ich jako narzędzia do generowania świadomych przypuszczeń i postrzegania ich jako jednego z elementów ogólnego planowania kariery.

Koszt i niezawodność testów

W Internecie dostępne są różnorodne testy oceny kariery i narzędzia osobowości. Wiele z nich jest darmowych , inne pobierają za wszystkie lub niektóre części testu. Zanim zaczniesz oceniać karierę - i poświęcić czas na jej wykonanie - sprawdź, jakie opłaty, jeśli w ogóle, istnieją.

Po przeprowadzeniu bezpłatnej oceny kariery lub testu osobowości należy pamiętać, że niektóre z tych testów nie zostały potwierdzone naukowo.

Są one jednak szybkie i łatwe do wykonania i dają wgląd w to, jaki rodzaj pracy chcesz wykonać i jakie zadania są dla ciebie dobre.

Testy kariery i osobowości, które pomogą Ci znaleźć właściwą pracę

Testy obejmują dziesięć wskaźników Indeksu Osobowości, krótką, 10 ocen pytań, które mierzą cechy osobowości, do wskaźnika typu Myers-Briggs, który jest jednym z najlepiej ocenianych testów osobowości, które pomagają ocenić twój typ osobowości i pomaga zbadać możliwości kariery.

Istnieje wiele testów, które mierzą twoją inteligencję lub umiejętności, spisują twoje umiejętności i oceniają twoją zdolność do odniesienia sukcesu w karierze.