Czym są testy stanowiskowe?

Testy na miejsca docelowe oceniają, jakie zawody są najlepsze dla danej osoby w oparciu o jej osobowość, umiejętności i / lub zainteresowania. Testy na miejsca docelowe są przydatne dla osób, które dopiero rozpoczynają pracę i nie są pewne swoich zainteresowań, lub dla osób szukających zmiany w karierze. Jeśli kiedykolwiek czułeś się niepewny, jaki rodzaj pracy jest dla ciebie odpowiedni, lub czujesz się bez celu w poszukiwaniu pracy, może ci się przydać podjęcie testu kwalifikacyjnego.

Gdzie można znaleźć i podjąć bezpłatne testy pośrednictwa pracy?

Testy różnią się długością, rodzajem pytań i specyfiką wyników. Różnią się również kosztami. Wiele witryn oferuje bezpłatne testy kwalifikacyjne , ale często pobierają one opłaty, jeśli osoba testująca chce uzyskać dogłębną analizę wyników swoich testów.

Centra kariery oferują testy kwalifikacyjne, a wiele książek o poszukiwaniu pracy zawiera testy. Aby uzyskać najbardziej wiarygodne wyniki, wybierz test umiejscowienia z wiarygodnego źródła.

Jak działają testy umieszczania?

Istnieje kilka różnych rodzajów testów kwalifikacyjnych, z których wszystkie podchodzą do celu, jakim jest ustalenie najlepszej kariery dla osoby testującej w inny sposób. Niektóre testy pozycjonujące są oparte na osobowości, takie jak Meyers-Briggs, który ocenia twój typ osobowości, aby przewidzieć, które kariery będą (i nie będą) pasować do ciebie. Inne testy mają na celu połączenie umiejętności miękkich i twardych umiejętności wymaganych w danej karierze z własnymi umiejętnościami i zainteresowaniami.

Istnieją również testy talentów i testy umiejętności, które mają na celu zmierzenie twoich umiejętności.

Należy pamiętać, że testy kwalifikacyjne są tylko jednym ze sposobów, aby odkryć karierę, która jest odpowiednia dla Ciebie. W ostatecznym rozrachunku doświadczenie (czy to na podstawie pracy zawodowej , stażu czy wywiadu informacyjnego) powie ci, czy konkretna kariera dobrze pasuje.

Czy powinieneś przystąpić do testu kwalifikacyjnego?

Podczas gdy niektóre egzaminy (pomyśl: finały w szkołach średnich lub egzaminy SAT) wiążą się głównie z uczuciem lęku i strachu, inne testy mogą być zabawniejsze. Jeśli kiedykolwiek wziąłeś udział w quizie Buzzfeed, aby dowiedzieć się, która postać w Harrym Potterze jest ci najbardziej podobna, zrozumiesz, że odkrywanie własnej osobowości i umiejętności może być świetną zabawą. Oczywiście, egzamin na stanowisko może zaoferować ci potencjalnie przydatne informacje, które pomogą ci jako kandydat do pracy.

Egzaminy kwalifikacyjne to przydatny sposób na otwieranie nowych możliwości. Możesz być bardzo kompetentny w porównywaniu rzeczy i wykrywaniu błędów, i nie zdawać sobie sprawy z tego, że idealnie pasujesz do pracy w zakresie zapewnienia jakości, gdzie znalezienie błędów i miejsc, w których produkt nie pasuje do specyfikacji, ma zasadnicze znaczenie.

Przed przystąpieniem do egzaminu, należy pamiętać o kilku kwestiach: Jak wspomniano wcześniej, egzaminy dotyczące miejsc docelowych mogą wskazywać tylko w określonym kierunku. Tylko rzeczywiste doświadczenie ujawni, czy kariera odpowiada Twoim zainteresowaniom i umiejętnościom. Na pokrewnej notatce osoba może być utalentowana w pewnym obszarze, ale niekoniecznie ją lubić - lub może cieszyć się nią jako hobby lub okazjonalnym zadaniem, ale nie chce uczestniczyć w niej jako karierze.

Jak dobrze, można bardzo interesować się karierą, ale niestety nie mają umiejętności i wiedzy, doświadczenia i wykształcenia, aby być rozsądnym kandydatem. Na koniec, testy kwalifikacyjne są tak dokładne, jak informacje, które podajesz, więc chociaż możesz chcieć odpowiedzieć na pytania w sposób, który jest pochlebny, bądź tak szczery, jak to możliwe, aby uzyskać jak najdokładniejsze wyniki.

Test kwalifikacyjny nie jest magicznym rozwiązaniem dla twojej niepewności, która kariera jest odpowiednia dla ciebie. Jednak podjęcie takiej pracy może potencjalnie otworzyć możliwości, o których już nie pomyślałeś, i angażuje cię w rozważanie własnych umiejętności, talentów i zainteresowań, co ma ogromne znaczenie dla udanego poszukiwania pracy.

Testy kariery: Artykuły i porady