Grammarly: Proofreader and Grammar Checker

Grammarly to przydatne narzędzie, które umożliwia osobom poszukującym pracy, pisarzom i innym specjalistom korektę i edycję swoich dokumentów pod kątem gramatyki i ortografii. Gramatyka sprawdza ponad 250 rodzajów błędów ortograficznych, gramatycznych i interpunkcyjnych oraz poprawia użycie słownictwa. Dostępna jest zarówno wersja internetowa, jak i wersja zintegrowana z MS Word.

Gramatyka wykracza daleko poza tradycyjne narzędzia oferowane za pośrednictwem platformy Word i poczty e-mail, umożliwiając użytkownikom wybór opcji edycji w oparciu o sześć różnych stylów pisania: biznes , akademicki, przypadkowy, techniczny, kreatywny i ogólny.

Grammarly Free Trial

Możesz wypróbować Grammarly za darmo, kopiując i wklejając tekst w polu na stronie. Dostępny jest również siedmiodniowy bezpłatny okres próbny, jeśli chcesz wypróbować wszystkie funkcje Grammarly zawarte w płatnej wersji.

Wersja internetowa

W wersji internetowej użytkownicy wklejają dokument do okna edycji, określają styl dokumentu i klikają "Rozpocznij recenzję", aby rozpocząć proces.

Wtyczka MS Word i Outlook

Dodatek Grammarly dla pakietu Microsoft Office dodaje moduł sprawdzania pisowni i gramatyki do programów Microsoft Word i Outlook. Po pobraniu programu zobaczysz kreatora Grammarly po kliknięciu przycisku Sprawdź w programie Word. Kliknij przycisk Sprawdź, a następnie wybierz styl pisania, który chcesz używać w gramatyce.

Jak to działa

Twój dokument otrzymuje ogólny wynik, a także liczbę znalezionych błędów i błędów. Następnie przechodzi się przez szereg możliwych problemów gramatycznych, po jednym na raz. Krótkie i długie wyjaśnienie jest dostarczane przez system dla każdego zidentyfikowanego problemu gramatycznego.

Przykłady poprawnej gramatyki są zawarte w tych wyjaśnieniach. W niektórych przypadkach system sugeruje alternatywne sformułowania. W innych przypadkach użytkownik może wprowadzić określone zmiany. Istnieje możliwość zignorowania ewentualnego problemu, jeśli nie zgadzasz się z zalecaną zmianą.

Wykryto błędy ortograficzne oraz listę alternatywnych pisowni.

Poręczna kontrola plagiatu może pomóc pisarzowi w zidentyfikowaniu niechcianych treści. System wskazuje podobny tekst, który istnieje gdzie indziej, i sugeruje cytowania, które można uwzględnić w celu uzasadnienia włączenia danego tekstu.

Dostępna jest funkcja sprawdzania synonimów, która umożliwia użytkownikom wybieranie opcjonalnych sformułowań i unikanie powtórzeń. Zawiera również wyjaśnienia sugerowanych zmian wraz z informacją o rodzaju popełnionego błędu.

Czasami może nie rozumieć punktu, który próbujesz wprowadzić. Ale w takich przypadkach może pomóc w wyjaśnieniu pisania.

cennik

Grammarly oferuje 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Ponadto użytkownicy mogą kopiować i wklejać swój tekst do przeglądarki internetowej Grammarly, aby wypróbować ją za darmo w dowolnym momencie.

Grammarly jest dostępny na zasadzie subskrypcji z dostępnymi planami miesięcznymi i rocznymi. W przypadku płatnej pełnej wersji Grammarly aktualne ceny to: