8 uniwersytetów z wielkimi programami otwartymi

Jako profesjonalny technik, jeśli chcesz przyspieszyć naukę, ale nie masz pieniędzy lub czasu, aby zapisać się na oficjalny kurs, edukacja online może być dobrym rozwiązaniem. Coraz więcej szkół oferuje bezpłatne kursy online , w tym wiele prestiżowych instytucji. Posiadający jedne z najważniejszych autorytetów na świecie, począwszy od kursów dla początkujących w zakresie programowania komputerowego, aż po zaawansowaną inżynierię i elektronikę kwantową, kursy te są dostępne dla każdego bezpłatnie.

Znalezienie ich nie zawsze jest łatwe, więc zacznij od tej listy najlepszych zasobów dostępnych dziś w Internecie. Wiele z tych stron zawiera nagrania wideo z wykładów; jednak udostępniane są także notatki z wykładów, interaktywne ćwiczenia, testy, a nawet darmowe certyfikaty.

MIT

Witryna Open Courseware (OCW) w Massachusetts Institute of Technology (MIT) oferuje 2100 bezpłatnych kursów online, dzięki połączeniu notatek z wykładów, materiałów audio i wideo. Kursy inżynierskie obejmują prawie każdą dyscyplinę, od aeronautyki i astronautyki po inżynierię mechaniczną i naukę o atomach.

Jeśli szukasz kursów informatycznych, możesz je znaleźć w dziale Inżynieria elektryczna i informatyka. W tej sekcji są dostępne dziesiątki kursów licencjackich i magisterskich, od Wstępu do Informatyki i Programowania po określone języki programowania, takie jak Java i C ++.

Kursy zaawansowane obejmują elektronikę kwantową, programowanie nieliniowe i organiczną optoelektronikę.

Inne kursy obejmują nauki o zdrowiu i technologii, kursy energetyczne, kursy twardej nauki w chemii i fizyce, kursy energetyczne.

UC Berkeley

UC Berkeley oferuje internetowe kursy "webcast" w różnych działach od biologii po studia azjatycko-amerykańskie.

Mimo że nie publikują już nowych treści, audycje internetowe opublikowane w trakcie lub przed semestrem wiosny 2015 pozostaną bezpłatne dla publiczności.

Sprawdź, jak rozprzestrzeniają się tutaj kursy informatyki. Uwaga: aby uzyskać dostęp do tych kursów, musisz albo użyć YouTube (jeśli kurs jest przesłany), albo iTunes U.

Berkeley współpracuje również z edX, gdzie pojawiają się nowe darmowe kursy.

Carnegie Mellon

Inicjatywa Open Learning Carnegie Mellon (OLI) oferuje kursy w szerokim zakresie dyscyplin. Kursy techniczne obejmują statystyki inżynieryjne, programowanie mediów, zasady informatyki i bezpieczne kodowanie. OLI Carnegie Mellon w 2013 r. Zapisało się na 45 000 kursów.

Oprócz wykładów strona oferuje zasoby, takie jak zajęcia edukacyjne, quizy i szczegółowe listy celów. Podobnie jak w przypadku większości z tych witryn, nie ma interakcji z instruktorami, ani nie są oferowane kredyty kursu lub certyfikaty.

Harvard

Podobnie jak w przypadku innych uniwersytetów, Harvard oferuje szeroki wybór bezpłatnych kursów online w ramach kursów Open Learning. Niektóre są bezpłatne; inne pobierają czesne po obniżonych stawkach.

Tematy kursów obejmują programowanie, naukę danych i bezpieczeństwo. Mają też kilka niecodziennych, takich jak Bity: The Computer Science of Digital Information, których prawdopodobnie nie znajdziesz na innych uniwersytetach!

Stanford

Stanford Online oferuje szereg bezpłatnych kursów online zainteresowanym uczniom. Sprawdź ich listę kursów dla najnowszych ofert, które są podzielone na cztery kategorie: Nadchodzące i w toku; Self-Paced & Self-Study; Profesjonalna edukacja; i kontynuowanie edukacji medycznej.

Dostępne kursy obejmują obecnie tematy takie jak bezpieczeństwo oprogramowania, big data, informatyka, sieci komputerowe i wiele innych.

Notre Dame

Biuro Digital Learning na University of Notre Dame wyposaża wydział w opracowywanie internetowych materiałów szkoleniowych do bezpłatnego użytku publicznego. Obecnie dostępnych jest tylko pięć kursów (z kursami statystycznymi najbardziej podobnymi do wszystkiego, co tech), ale miej oko na nowe oferty.

Open.Michigan

Stworzony przez University of Michigan, Open.Michigan oferuje ogromną kolekcję kursów, wraz z sylabusami i wykładami.

Jeden kurs projektowania stron internetowych (z naciskiem na oprogramowanie i kodowanie) jest dostępny poprzez UM-Flint.

Kępki

Na stronie Tufts OpenCourseWare będziesz filtrować kursy według szkoły. Kursy związane z techniką można znaleźć w School of Arts and Sciences lub School of Engineering (ta ostatnia oferuje jeden kurs na temat rozwoju gry w momencie pisania tego tekstu).

Wniosek

Otwarte materiały szkoleniowe zostały okrzyknięte przyszłością edukacji na całym świecie. Jest przystępny cenowo, dostępny i (w większości przypadków) równie dobry, jak do szkoły "na poważnie". Nie ma lepszego czasu, aby zacząć uczyć się nowych umiejętności.