Inspiracja i wskazówki dotyczące torby na wywiad

W każdym wywiadzie kluczem jest szukanie profesjonalisty . Chcesz wyglądać tak, jakbyś był w stanie sprostać swoim obowiązkom, jednocześnie dopasowując się do nadrzędnej kultury biurowej. Ale od czego zacząć? Oto pomysły na pomysły na wywiady, porady na temat stylu i wybór torby na rozmowę o pracę.

 • 01 Weź ze sobą torbę "Pracuj"

  W przypadku rozmów kwalifikacyjnych ważne jest noszenie torby odpowiedniej dla biura; zapomnij o torebkach typu hobo, clutch lub wieczorem. Kluczem jest wybranie torby na rozmowę, która zapewni ci porządek i uzupełni Twój strój do rozmowy kwalifikacyjnej.
 • 02 Wypróbuj dwustronną skórzaną tote

  Kanawa_Studio / iStock

  Te torby są teraz w tej chwili wściekłością i łatwo je znaleźć! Po prostu szukaj "odwracalnych skórzanych pojemników", które często są wykonane ze skóry "wegańskiej", która kosztuje mniej niż 40 USD. Często dostępne w kolorach brązowym / czarnym, brązowym / niebieskim, białym / czarnym, czarnym / czerwonym i wielu innych kombinacjach, tego typu torby są doskonałym (i niedrogim) sposobem dopasowania torby do wywiadu do każdego stroju .

 • 03 Zachowaj klasyczne

  Nie musisz wymyślać koła, jeśli chodzi o wybór torby na rozmowę o pracę. Po prostu klasyczne i klasyczne. "Klasyczne" kształty torebek, które warto rozważyć, obejmują:
  • Torby lekarskie
  • Tornistry
  • Torby na zakupy
  • "Dopasowane" torby na zakupy (najlepiej w skórze lub innym grubym, wytrzymałym materiale)
  • Wyrafinowane torby na laptopa lub messenger

  Ogólnie rzecz biorąc, należy unikać torebek hobo, worków bagietek, worków na beczki, worków z klapami, sprzęgieł i bransoletek oraz plecaków.

 • 04 Nie noś torby gimnastycznej

  Uczyń swój wywiad priorytetem dnia. Unikaj noszenia czegokolwiek, co nie jest absolutnie konieczne: torby gimnastyczne, walizki, torby na zakupy itp. Nie chcesz wyglądać tak, jakbyś przeprowadzał wywiad w locie.

  Jeśli to czytasz i myślisz: "Tak, moja torba na siłownię idzie wszędzie ze mną", porzuć frumpy duffel i rozważ elegancką torbę do ćwiczeń, która nadaje się do sparowania z garniturem.

 • 05 Weź wystarczająco dużą torbę, aby trzymać swoje rzeczy

  Zamiast przynosić wiele toreb, zdecyduj się na torbę na tyle dużą, aby pomieściła twoje rzeczy: laptop, portfel, notatnik, telefon i ładowarkę, a także wszystkie inne niezbędne lub różne rzeczy, które możesz mieć przy sobie. Podczas gdy nie chcesz przynieść ogromnej torby (znowu, nie ma torby gimnastycznej, nie ma torby na zakupy, nie ma "weekendowców") noszenie jednej dużej i zorganizowanej torby jest lepsze niż żonglowanie wieloma torbami lub napełnianie jednej torby pełną.
 • 06 Keep a Bag Tylko do wywiadów

  Wyobraź sobie: torbę "tylko z wywiadem", która jest wstępnie zapakowana i gotowa na każdą rozmowę kwalifikacyjną? Biorąc pod uwagę zakup (lub oznaczenie) torby tylko na rozmowy kwalifikacyjne. Rutynowo przechowuj kopie swoich CV i materiałów do aplikacji, notatników i długopisów, dodatkowej ładowarki telefonicznej, gumy i wszystkiego, czego możesz potrzebować. W ten sposób będziesz miał o jedno mniej martwić się w dniu rozmowy kwalifikacyjnej.
 • 07 Wypróbuj organizator worków

  W walizce z wywiadem możesz rozważyć organizator worków, aby wszystkie swoje przedmioty były schludne i uporządkowane. Koniec z kopaniem długopisu lub wizytówki : dzięki organizerowi torebek masz wszystko w zasięgu ręki.
 • 08 Wypróbuj elegancką torbę na laptopa

  Jeśli nie możesz znaleźć torby, która Ci odpowiada, szukaj specjalnie dla toreb na laptopa. Podczas gdy niektóre są nieporęczne i zaprojektowane do podróży, bardziej odpowiedni wygląd jest kluczowy dla rozmów kwalifikacyjnych. Szukaj lekkiej, skórzanej (lub zastępczej wersji "wegańskiej") lub "eleganckiej" torby na laptopa, aby znaleźć coś, co wygląda jak wypolerowana teczka lub torba, ale działa również jako torba na laptopa.
 • 09 Nie noś winietnej torby

  Twoja uwaga powinna skupić się na tobie, a nie na torebce. Zapisz efektowną torbę na happy hour i zmniejsz ją podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Wprawdzie można włączyć kolory (więcej o tym później) - w większości przypadków wybierz profesjonalne, neutralne odcienie (czarny, granatowy, brązowy, beżowy) i konserwatywne wykończenia (matowe w przeciwieństwie do lakierów).
 • 10 Nie bój się dobrze bawić

  Chociaż ogólnie lepiej jest błądzić po stronie konserwatywności, w niektórych sytuacjach (na przykład w przypadku wywiady w zwykłej firmie lub w konkretnej branży, na przykład w modzie), dopuszczalne jest noszenie "oświadczenia" torba. Wykorzystaj swoją najlepszą ocenę, aby zdecydować, co będzie najlepsze w Twojej sytuacji.

  Jeśli masz wyczucie firmowego ubioru i kultury firmy , mogą one być dobrym wskaźnikiem: na przykład w swobodnym lub uruchomionym swobodnym środowisku, możesz wyposażyć się w kolorowe wyskakujące okienka (tak długo, jak reszta strój pozostaje bardziej stonowany).

  Jeśli jednak przeprowadzasz wywiady w tradycyjnym, biznesowym środowisku, powinieneś grać bezpiecznie i unikać dziwacznej torby.