W co się ubrać, gdy nie ma kodu ubioru

Dzisiejsze miejsce pracy nie należy do przeszłości. Teraz bardziej niż kiedykolwiek, kultura firmy zmienia się, aby zapewnić pracownikom większą elastyczność w zakresie pracy, miejsca pracy i tego, co noszą w biurze.

W pewnym sensie jest to profit. Zapomnij o dusznych garniturach, spotkaniach pralni chemicznej, wysokich obcasach i obcisłych kołnierzykach. Ale większa swoboda może również utrudnić ubieranie się rano. Kiedy nie ma firmowego ubioru, co nosisz do roboty? W jaki sposób casual jest zbyt przypadkowy? Czy będziesz wyglądać z miejsca, jeśli nosisz koszulę? Czy sandały są dopuszczalne? A co z dresami?

Pytania są pełne. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, w co się ubrać, gdy nie ma ubioru, oprócz wywiadu dla strojów dla mężczyzn i kobiet.

 • 01 Noś w co czujesz się pewnie

  Nowoczesne biuro, bez ubioru, daje ci możliwość noszenia tego, w co czujesz się pewnie, i wyrażania własnego stylu. Weź inspirację od wyżej wymienionych pracowników. Ich style różnią się znacznie, od wyrafinowanego, ale surowego wyglądu mężczyzny w czerwonych spodniach po szykowny atletyczny styl jego współpracownika w niebieskim karku i trampkach.

  Chociaż każda osoba ma bardzo zindywidualizowany wygląd, istnieje jeden wspólny mianownik. Każdy wygląda wypolerowany i złożony. Chociaż w zestawie są dżinsy i tenisówki, jeśli jedno z nich musiało wykonać prezentację na miejscu, to przynajmniej on nie musiałby się martwić o pomarszczoną koszulę lub poplamione spodnie.

  To naprawdę klucz. Staraj się, aby codzienne ubranie wyglądało jak przygotowywane w biurze, a ty możesz jechać, dopóki wyglądasz i czujesz rolę.

 • 02 Think Casual Restaurant

  Jeśli w miejscu pracy nie ma ubioru, najprawdopodobniej oznacza to zwyczajny strój. Możesz nosić to, co chcesz, ale pamiętaj o pewnych rzeczach. Oznacza to, że nawet jeśli nie ma ubioru, nadal jesteś w pracy. Keep it classy.

  Jeśli miałbyś iść na niedzielny brunch lub nieformalny obiad z przyjaciółmi, co byś ubrał? Prawdopodobnie chcesz wyglądać ładnie, ale nadal czujesz się komfortowo. To może być dobry standard ubioru, kiedy decydujesz, w co się ubrać .

 • 03 Polski Twój wygląd dzięki łatwym akcesoriom

  Jeśli jesteś przyzwyczajony do bardziej formalnego stylu biurowego i nie masz ochoty na błyszczenie w podstawowym t-shircie i dżinsach, ale nadal chcesz dopasować się do kultury firmy, rozważ ubieranie podstawowego prostego wyposażenia.

  Nosić szalik. Dodaj naszyjnik lub parę kolczyków. Rzuć zwykłą marynarkę na swój t-shirt. Istnieje wiele sposobów na udoskonalenie swobodnego wyglądu bez sięgania do koszulek zapinanych na guziki lub spodni.

 • 04 Wybierz Nice Shoe Over a Dress Shoe

  Nie wiesz, jakie buty nosić? W biurze bez ubioru, najprawdopodobniej buty ubioru będą nieco zbyt formalne dla środowiska. Czy to oznacza, że ​​możesz rzucić jakąś starą parę ze swojej szafy? Nie do końca.

  Sandały, trampki, slipy, buty i mokasyny są w porządku. Tak, możesz nosić buty z otwartymi noskami, ale ważniejszy jest ogólny stan Twoich butów. Twoje poszarpane, wyblakłe japonki, które nosisz na plaży, prawdopodobnie nie są dobrym rozwiązaniem, ale fajna para skórzanych stringów prawdopodobnie sprawdzi się dobrze. W tym samym kierunku, wybierz parę czystych sneakersów na ulicach brudnego Adidasa, który nosisz na siłownię.

 • 05 Odtwarzaj wydruki i kolory dla przyjemności, ale profesjonalnego wyglądu

  W luźnym środowisku pracy nie powinieneś czuć się zobowiązany do noszenia na czarno. Włącz do swojego wyglądu odbitki, tekstury i wzory, aby dodać iskrę do wyluzowanego stroju.

  Jak kobieta powyżej, zamień swój codzienny dżins na parę dżinsów w stonowanym kwiecistym print. Lub zdecyduj się na khakis w kolorze łososia zamiast beżu.

  Dodanie nieoczekiwanego, ale wciąż działającego w miejscu pracy dotyku może być dobrym sposobem na znalezienie równowagi pomiędzy "zbyt swobodnym" a swobodnym biznesem .

 • 06 Zużycie w miejscu pracy Odpowiednia odzież do ćwiczeń

  Dzięki różnorodności marek, które projektują wyrafinowaną odzież sportową, teraz można nosić odzież do ćwiczeń w biurze, zwłaszcza jeśli pracujesz bardziej swobodnie.

  To nie znaczy, że możesz pokazać w tej parze swoje ulubione, zużyte spodnie, ale jeśli taktownie zaprojektujesz swój strój, możesz sprawić, że będzie działał. Oto jak nosić ubrania robocze do pracy.

 • 07 Pierwsze wrażenia to wciąż pierwsze wrażenia

  Załóżmy, że masz rozmowę o pracę i niezależnie od przyczyny (być może jest to firma typu start-up lub organizacja nietradycyjna lub nieprofesjonalna), możesz oczekiwać, że Twoja firma nie będzie odpowiednia. Pytasz więc o kod ubioru, a menadżer ds. Zasobów ludzkich mówi: "No, no, no, no, no cóż, nie mamy ubioru, więc możesz zachować swobodę".

  Co wtedy? Trzeba pamiętać, że nawet w słabym środowisku pierwsze wrażenia to nadal pierwsze wrażenia , i powinieneś zrobić dodatkowy krok, aby upewnić się, że wyglądasz i czujesz się najlepiej w wywiadzie.

  Oczywiście nie oznacza to, że musisz nosić garnitur. Ale to oznacza, że ​​powinieneś zdecydować się na bardziej dopracowany wygląd, nawet jeśli nadal jest to przypadek.

 • 08 Stroje interwencyjne dla pracy biurowej

  W zależności od rodzaju pracy, dla której przeprowadzasz wywiady, możesz potrzebować ubierać się, zamiast ubierać się tak, jakbyś był w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej podczas start-upu.

  Oto wybór stroju do rozmowy kwalifikacyjnej dla biur i innych miejsc pracy.