Z niecierpliwością czekam na ofertę pracy

Jak zachować spokój, dopóki nie dowiesz się, czy jesteś zatrudniony

Kiedy opuszczasz rozmowę kwalifikacyjną , zwykle nie zawsze wiesz, jak poszło. Czasami jesteś pewny, że dobrze się spisałeś, ale innym razem dobrze wiesz, że twoje wyniki mogłyby być lepsze. Dopóki pracodawca nie zwróci się do Ciebie z ofertą pracy lub odrzuceniem, nie będziesz wiedzieć na pewno. Do tego czasu będziesz w stanie zawieszenia, zastanawiając się, czy będziesz musiał kontynuować poszukiwania pracy lub przygotować się do rozpoczęcia nowej pracy .

Co możesz zrobić, niecierpliwie czekając na ofertę pracy?

  1. Jeśli jesteś obecnie zatrudniony , nie rób niczego, co mogłoby ostrzec twojego szefa, że ​​wkrótce możesz wyjść. Dopóki nie przyjmiesz oferty od innego pracodawcy, nie powinieneś rezygnować z tego, że zrezygnujesz z pracy . Codziennie idź do pracy i dobrze wykonuj swoją pracę. Podejmuj nowe projekty. Zawsze możesz je przekazać koledze, jeśli odejdziesz. Chociaż możesz być pewny, że dostaniesz ofertę każdego dnia, nie możesz być całkowicie pewny, dopóki nie będziesz mieć jednej ręki. O ile twoje konto bankowe nie poradzi sobie z tym, rozsądnie jest zachować te wypłaty w trakcie poszukiwania nowej pracy.
  2. Przygotuj się, aby odpowiedzieć na ofertę pracy, jeśli ją otrzymasz. Natychmiast po przeprowadzeniu wywiadu możesz być całkiem pewien, że zaakceptujesz, ale aby pomóc uniknąć problemów w przyszłości, pamiętaj o starannym rozpatrzeniu oferty . Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, dowiedz się, jakie kroki należy podjąć, aby wynegocjować wynagrodzenie . Dowiedz się, jakie są typowe wynagrodzenia w Twojej branży. Pamiętaj, aby wziąć pod uwagę poziom doświadczenia i wykształcenia, a także obszar geograficzny.
  1. Zrobić więcej badań na temat pracodawcy . Mamy nadzieję, że dowiedziałeś się o organizacji przed rozmową, ale zawsze możesz uzyskać więcej informacji. Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami o firmie i ogólnie o branży. Te informacje pomogą Ci zdecydować, czy podjąć pracę, jeśli otrzymasz ofertę. Możesz nawet nauczyć się czegoś, co zmieni twoje zdanie na temat organizacji i odrzuci ofertę.
  1. Skontaktuj się z potencjalnym pracodawcą tydzień po rozmowie, chyba że osoba przeprowadzająca wywiad poinformuje cię, kiedy zostanie ogłoszona decyzja o zatrudnieniu. W takim przypadku skontaktuj się z nami nie wcześniej niż tydzień po tej dacie. Skontaktuj się z nimi za pomocą metody, którą przekazałeś przed rozmową. Nie podejmuj wielu prób wysłania wiadomości e-mail lub telefonowania do osoby kontaktowej. Raz wystarczy.
  2. Kontynuuj swoją kampanię poszukiwania pracy , aż otrzymasz ofertę. Jeśli nie dostaniesz tej pracy, ostatecznie dostaniesz inną, ale nie, jeśli zatrzymasz swoje wyszukiwanie za każdym razem, gdy masz obiecujący wywiad. Kiedy przestajesz szukać pracy, ryzykujesz utratą rozpędu. Jeśli masz inne wywiady, nie odkładaj ich. Przejdź do sieci.
  3. Staraj się, aby twój lęk był pod kontrolą. Trudno jest zachować spokój, gdy wydaje się, że twoja kariera jest w stanie zawieszenia, ale spróbuj to zrobić. Jednym ze sposobów, aby to zrobić, jest zajęcie. Im więcej masz do zrobienia, tym mniej będziesz w stanie myśleć o tym, czy masz ofertę pracy. Skoncentrowanie się na obecnej pracy lub poszukiwaniu nowego spowoduje, że będziesz w większości zajęty.
  4. Będąc zajęty, nie będziesz czekał na ofertę pracy, powinieneś też poświęcić czas na relaks . Jeśli pracujesz, staraj się nie zostawać późno każdej nocy. Jeśli szukasz pracy, nie rób tego 24/7. Niezależnie od tego, czy zrelaksujesz się, ćwicząc, chodząc do kina, czytając książkę, czy popijając się ulubionym programem telewizyjnym, znajdź na to czas.
  1. Jeśli jesteś bezrobotny, upewnij się, że codziennie wychodzisz z domu. Masz tendencję do poszukiwania pracy z biblioteki lub kawiarni z bezpłatnym bezprzewodowym dostępem do Internetu. Idź na spacer i nie zabierz ze sobą telefonu. Jeśli potencjalny pracodawca spróbuje zadzwonić, pozostawi pocztę głosową. Sprawdź wiadomości przed końcem dnia roboczego, aby nie musieć czekać na noc, zanim je zwrócisz.