6 miejsc pracy dla osób, które lubią wydawać pieniądze innej osoby

Nie możesz zatrzymać tego, co kupujesz, ale dostaniesz zapłatę

Czy lubisz wydawać pieniądze, ale nie masz nieograniczonej kwoty do stracenia? Kto robi? Oto 6 zadań, które pozwalają wydawać cudze ciasto na zmiany. I zgadnij co? Dostaniesz za to wynagrodzenie! Jedynym minusem jest to, że nie możesz zatrzymać tego, co kupiłeś.

Projektant wnętrz

Jak chciałbyś móc codziennie wybierać meble, farby, dywaniki i dodatki, nie wydając ani grosza na własne pieniądze?

Jeśli kiedykolwiek lamentowałeś, że masz tylko jeden dom do dekoracji (i ograniczone zasoby, aby to zrobić) możesz cieszyć się pracą jako projektant wnętrz. Jest wiele domów i firm, które mogą czerpać korzyści ze swojego stylu. Projektanci wnętrz zarobili w 2013 r. Średnią roczną pensję w wysokości 48 500 USD. Zazwyczaj trzeba spędzić od dwóch do czterech lat na zdobyciu dyplomu w profesjonalnej szkole projektowej lub na uczelni wyższej. Dowiedz się więcej o byciu projektantem wnętrz

Architekt

Zamiast wybierać meble do wnętrza domu lub firmy, być może spodoba ci się zaprojektowanie samego budynku. Jako architekt podejmowałbyś decyzje dotyczące stylu i funkcji budynku. Użytkownik określiłby materiały, które będą używane w swojej konstrukcji. Architekci uzyskali medianę rocznej pensji w wysokości 74 110 USD w roku 2013. Będziesz potrzebować tytułu licencjata lub magistra architektury, który może trwać od pięciu do ośmiu lat, w zależności od wybranego programu.

Dowiedz się więcej o byciu architektem

Event Planner

Możesz kochać zabawę, ale ile stron możesz wrzucić? W końcu nie jesteś stworzony z pieniędzy. Czy wiesz, że możesz zarabiać na życie organizując przyjęcia innych ludzi? Oprócz organizowania prywatnych imprez, organizator imprez koordynuje także imprezy firmowe, takie jak spotkania biznesowe, targi i konwencje.

Jeśli pracowałeś w tym zawodzie, musiałbyś wybrać miejsca i wynająć catering i animatorów. Planiści wydarzeń zarobili medianę rocznego wynagrodzenia w wysokości 46.260 USD w 2013 r. Podczas gdy niektórzy ludzie pracujący w tej dziedzinie nie mają wykształcenia, wielu pracodawców woli zatrudniać tych, którzy mają stopień naukowy w zakresie gościnności lub pokrewnej specjalizacji. Dowiedz się więcej o byciu planerem wydarzeń

Personal Shopper

Jeśli twój pomysł na świetny czas spędza dzień na zakupach, możesz cieszyć się tym zajęciem. Możesz wybrać przedmioty - odzież i akcesoria, podarunki, a nawet artykuły spożywcze - dla innych osób. Oczywiście nie możesz kupić tego, co chcesz, ale raczej tego, co Twoim zdaniem klienci będą opierać na informacjach, które z nich czerpiesz. Nie mają czasu lub nie lubią całego doświadczenia związanego z zakupami (czy można to sobie wyobrazić?) I będą polegać na twoich doświadczeniach, aby ułatwić im życie. Według specjalisty ds. Handlu detalicznego, Barbary Farfan, prywatni klienci zarabiają od 25 000 do 100 000 dolarów rocznie. Mówi: "to nie jest pozycja handlowa na poziomie podstawowym". Aby odnieść sukces w tej karierze, wymagane jest udokumentowane doświadczenie w sprzedaży oraz ekspertyza z tymi samymi rodzajami produktów ( opis stanowiska klienta handlowego, handel detaliczny).

Agent biura podróży

Czy marzysz o podróżowaniu po świecie, a potem obudzić się, że nie masz ani wolnego czasu, ani pieniędzy na to? Możesz zostać agentem biura podróży i zaplanować wakacje dla innych osób, chociaż powinieneś mieć świadomość, że znalezienie pracy może nie być łatwe. Oczekuje się, że zatrudnienie w tym zawodzie spadnie w tej dekadzie. Jednak wciąż są ludzie, którzy nie mają czasu na przygotowanie własnych podróży. Bez względu na to, jak łatwo jest zarezerwować podróże przez Internet, to wciąż wymaga czasu, zasobu, który czasami jest tak krótki jak pieniądze dla wielu osób. Poza tym biura podróży wiedzą, jak znaleźć wszystkie dobre oferty. Średnie roczne zarobki wyniosły 34 530 USD w 2013 r. Do tego zawodu wymagany jest jedynie dyplom ukończenia szkoły średniej, jednak wielu pracodawców woli zatrudniać kandydatów, którzy odbyli formalne szkolenie.

Dowiedz się więcej o byciu agentem podróży

Detaliczny kupujący

Jaki zawód może dotyczyć wydawania pieniędzy innej osoby niż ta? Kupcy detaliczni kupują towary - w tym odzież, buty, akcesoria, elektronikę i zabawki - w imieniu sklepów detalicznych w celu ich odsprzedaży klientom. Średnie roczne zarobki wyniosły 53.370 USD w 2013 r. Wymogi edukacyjne obejmują dyplom ukończenia szkoły średniej do stopnia licencjata w zależności od wielkości firmy ( menedżerowie ds. Zakupów, kupujący i agenci zakupów , podręcznik dotyczący perspektyw zawodowych , amerykańskie Biuro Statystyki Pracy).