Marine Mammalogist Opis stanowiska i kariery

Morscy mammologowie są wyspecjalizowanymi biologami morskimi, którzy badają ssaki morskie, takie jak wieloryby, delfiny, foki i lwy morskie.

Obowiązki

Zakres obowiązków lekarza mammografa morskiego może być bardzo różny i obejmować obowiązki związane z badaniami, edukacją, rehabilitacją, szkoleniami i inne. Pozycje związane z badaniami są prawdopodobnie najbardziej rozpowszechnione wśród osób zaangażowanych w mammografię morską. Obowiązki badacza obejmują projektowanie badań, pisanie wniosków o dofinansowanie, zbieranie i analizowanie danych, nadzorowanie asystentów badawczych i publikowanie wyników badań w celu ich recenzowania w czasopismach specjalistycznych.

Morscy mammalogiści rutynowo pracują w terenie, prowadząc badania naukowe w oceanach, bagnach i mokradłach. Mogą wykorzystywać wiele urządzeń, takich jak sprzęt do nurkowania, łodzie, pułapki, sieci, urządzenia sonarowe, sprzęt wideo, zrobotyzowane instrumenty, komputery i tradycyjne laboratoryjne urządzenia analityczne.

Godziny pracy mammografów morskich są często długie i mogą wymagać pracy w godzinach wieczornych, weekendowych i wakacyjnych. Są one często narażone na zmienne temperatury i warunki pogodowe podczas wykonywania prac badawczych w terenie.

Opcje kariery

Morscy mammologiści mogą wybrać specjalizację w jednej konkretnej grupie zwierząt: płetwonogich (foki, lwy morskie i morskie), waleni (wieloryby, delfiny i morświny), manatów i innych ssaków wodnych (wydry morskie i niedźwiedzie polarne). Niektórzy specjalizują się jeszcze bardziej, badając jeden aspekt jednego określonego gatunku (tj. Interakcje zachowań pieczęci).

Potencjalni pracodawcy dla mammologów morskich mogą obejmować akwaria i parki zoologiczne, agencje rządowe (na poziomie federalnym, stanowym i lokalnym), laboratoria, muzea, instytucje edukacyjne, grupy konserwatorskie i organizacje wojskowe.

Edukacja i szkolenie

Stopień licencjata jest uważany za minimalny poziom wykształcenia wymagany do podjęcia pracy na poziomie podstawowym w zakresie mammografii morskiej, z tytułem magistra lub doktora.

są niezbędne do prac badawczych i innych ról na wyższym szczeblu. Większość mammologów morskich zdobywa dyplom z biologii morskiej, zoologii , zachowania zwierząt lub blisko spokrewnionego obszaru. Istnieje kilka programów kolegialnych, które oferują zajęcia szczególnie w mammalogii morskiej (jednym z konkretnych programów jest Program Badawczy Mammal Marine University of Hawaii).

Bez względu na stopień, do którego dąży początkujący mammalogista morski, korzystne będzie posiadanie solidnych podstaw zajęć w dziedzinach takich jak biologia, chemia, fizyka, informatyka i analiza statystyczna. Umiejętności laboratoryjne są również wysoko cenione, ponieważ mammografiści morscy często przeprowadzają badania naukowe, które wymagają analizy.

Zawsze jest plus dla kandydata, który ma duże praktyczne doświadczenie w tej dziedzinie, a to często można uzyskać poprzez ukończenie staży w latach kolegium. Istnieje wiele opcji stażów zwierząt morskich, które mogą zapewnić praktyczne szkolenie i umożliwić uczniom nawiązanie kontaktów z uznanymi specjalistami w danej dziedzinie.

Wskazane jest również, aby mammalogiści morscy prowadzili akredytację w zakresie nurkowania i rozwijali silne umiejętności pływania, ponieważ te kwalifikacje pozwolą im na prowadzenie badań terenowych w bezpośrednim kontakcie z ich zwierzętami, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Umiejętności pływackie mogą być również wykorzystywane w trakcie kariery zawodowej mammografa morskiego.

Grupy zawodowe

The Society for Marine Mammalogy to profesjonalna grupa członkowska, która organizuje konferencje, publikuje recenzowane czasopisma oraz ułatwia tworzenie sieci za pośrednictwem katalogu członkostwa online i strony wyszukiwania ofert pracy.

Wynagrodzenie

Biuro Statystyki Pracy (BLS) nie rozdziela wynagrodzeń mammologów morskich od gromadzonych danych dla bardziej ogólnej kategorii zoologów i biologów przyrodniczych. Średnie roczne wynagrodzenie w 2012 roku wyniosło 57 710 USD rocznie (27,74 USD za godzinę) dla kategorii wszystkich zoologów i biologów przyrodniczych. Najniższe opłacane dziesięć procent zoologów i biologów zarobiło mniej niż 37 100 dolarów, podczas gdy najwyższe opłacane dziesięć procent zoologów i biologów uzyskało ponad 95 430 USD rocznie.

Wynagrodzenie, jakie otrzymuje indywidualny mammalogik morski, może się znacznie różnić w zależności od takich czynników, jak poziom wykształcenia, poziom doświadczenia praktycznego, obszar geograficzny, w którym znajduje się miejsce pracy, obszar specjalizacji i specyficzne obowiązki, jakie wiąże się z ich rolą.

Perspektywy pracy

BLS informuje, że liczba miejsc pracy w kategorii zoologów i biologów zajmujących się dziką fauną i florą , która obejmuje mammologów morskich i innych naukowców zajmujących się badaniami morskimi, wzrośnie w tempie około 7 procent w ciągu dekady w latach 2010-2020. Stanowi to wolniejszą stopę wzrostu niż średnia dla wszystkich zawodów.

Sektor mammologii morskiej jest szczególnie konkurencyjny, ponieważ istnieje o wiele więcej zainteresowanych poszukujących pracy, niż jest dostępnych stanowisk. Kandydaci z dużym doświadczeniem praktycznym i wysokim poziomem wykształcenia będą mieli najlepsze perspektywy pracy w tej popularnej dziedzinie.