Jak pokonać lukę w zatrudnieniu

Luka w zatrudnieniu to okres miesięcy lub lat, kiedy kandydat nie był zatrudniony w miejscu pracy. Pracownicy decydują się na spędzanie czasu bez pracy dla celów takich jak uczęszczanie do szkoły w pełnym wymiarze godzin oraz posiadanie i wychowywanie dzieci. Luki w zatrudnieniu występują również w przypadku mimowolnych przyczyn, takich jak zwolnienia i redukcja zatrudnienia, odbywanie kary w więzieniu lub rozwiązanie umowy o pracę z przyczyn losowych .

Luka w zatrudnieniu lub luka w historii zatrudnienia jest ważna, ponieważ podnosi czerwone flagi w oczach potencjalnego pracodawcy, gdy osoba bezrobotna próbuje wrócić do pracy.

Pracodawcy mają uzasadnione obawy o zatrudnienie kandydata na stanowisko pracy bez kolejnej historii zatrudnienia. Ponieważ luka w zatrudnieniu wynika z przyczyn zarówno pozytywnych, jak i negatywnych, będzie wymagać wyjaśnienia dla potencjalnego pracodawcy.

Jako pracodawca, wszelkie luki w zatrudnieniu, które pojawiają się po wznowieniu pracy lub złożeniu podania o pracę, wymagają wyjaśnienia. Inteligentni kandydaci wyjaśniają lukę zatrudnienia z góry w liście motywacyjnym CV. Kandydaci, którzy próbują zatuszować lukę w zatrudnieniu lub oszukać potencjalnego pracodawcę, wykorzystują sztuczki, aby ich materiały aplikacyjne wyglądały na wolne od luk zatrudnienia.

Na przykład, kandydaci wykorzystują lata zatrudnienia, a nie lata i miesiące, aby zatuszować krótkie luki w zatrudnieniu. Wykorzystują również życiorysy funkcjonalne , które podkreślają umiejętności i osiągnięcia, a nie chronologię, aby ukryć luki w zatrudnieniu. W zależności od przyczyny luki w zatrudnieniu kandydaci wymyślają historie - niektóre są prawdziwe, a inne nie - wyjaśniają luki w zatrudnieniu.

Doświadczeni ludzie wykorzystują czas spędzony bez pracy, przygotowując się do powrotu na rynek pracy.

Jak pokonać swoją lukę w zatrudnieniu

Martwisz się o odzyskanie siły roboczej po przerwie w zatrudnieniu? Powinieneś być, gdy weźmiesz pod uwagę złe doświadczenia, które niektórzy pracodawcy mieli, kiedy mają szansę na ludzi z luką w historii zatrudnienia.

Ponadto wydaje się, że rynek pracy posiada wykwalifikowanych kandydatów na większość stanowisk. W jaki sposób twoje CV, z jedną, pięcio- lub dziesięcioletnią luką w zatrudnieniu, będzie stosowało się do tych osób, które zdobywały sukcesy i osiągnięcia zawodowe przez te same dziesięć lat?

Pobyt u rodziców i ojców, którzy wychowują swoje dzieci, a nie ich wiedza i widoczność w miejscu pracy, to największa grupa, która promuje te luki życiowe. Nawet kilka lat poza pracą może zniszczyć twoją karierę, jeśli nie będziesz ostrożny.

W najgorszym przypadku możesz zostać bezrobotnym w swojej dziedzinie. Nawet w najlepszych przypadkach, bez wątpienia podejmiesz obniżkę wynagrodzenia i zgłosisz się do kogoś, kto wcześniej zgłaszał ci zgłoszenie.

Nie oznacza to, że powrót do pracy jest beznadziejny. Jest wielu ludzi, którzy powrócili do pracy wykonawczej, rozwinęli swoją wymarzoną pracę lub stworzyli zmianę kariery po wybranym bezrobociu. Po prostu trudniej ci jest z luką w zatrudnieniu.

Te wskazówki pomogą ci pozostać gotowym do podjęcia pracy, gdy będziesz wychowywać dzieci lub poświęcić kilka lat na pracę poza pracą. O wiele lepiej jest spędzić ten czas przygotowując się do pracy, niż po latach pracy w domu, by trafić na rynek pracy.

Będziesz lepiej przygotowany, jeśli weźmiesz pod uwagę te wskazówki.

Wskazówki dotyczące pozostawania w zatrudnieniu podczas przerwy w zatrudnieniu

Dzięki konsekwentnym inwestycjom w siebie i zachowaniu swojej pracy i znaczenia kariery, możesz pokonać lukę w zatrudnieniu. Wybierz, aby przygotować się na dzień, w którym menedżer ds. Rekrutów zapyta: "Co robiłeś przez ostatnie dziesięć lat?". Możesz odpowiedzieć: "Dużo, chciałbym powiedzieć ci o tym czasie."

Jako pracodawca, szukaj kandydatów w sposób uczciwy. Wyjaśniają lukę w zatrudnieniu w liście przewodnim. Są zgodne z prawdą, gdy odpowiadają za czas spędzony bez pracy podczas rozmowy o pracę.

Przy eskalacji oszustw związanych z materiałami aplikacyjnymi musisz wiedzieć, kto zatrudniasz .

Znany również jako: luka w zatrudnieniu, wznowienie luki