Jak radzić sobie z byciem bezrobotnym

Co powinieneś zrobić, gdy stracisz pracę lub otrzymasz ostrzeżenie, że możesz być bezrobotny? Jaki jest najlepszy sposób na przetrwanie bezrobocia? Przede wszystkim zacznij teraz i buduj sieć kariery, abyś miał wsparcie, kiedy i kiedy tego potrzebujesz. Bądź przygotowany na poszukiwanie pracy, nawet jeśli nie musisz teraz.

Jeśli otrzymasz powiadomienie o zwolnieniu z pracy, ważne jest, aby skonsultować się z Twoją firmą w sprawie świadczeń pracowniczych, do których możesz być uprawniony, gdy wyjeżdżasz - włączając w to kontynuację ubezpieczenia zdrowotnego .

Następnie ważne jest, aby złożyć wniosek o ubezpieczenie na wypadek bezrobocia i upewnić się, że posiadasz wszystkie podstawowe informacje, aby móc rozpocząć poszukiwania pracy.

Wskazówki dotyczące postępowania z bezrobociem

Przygotuj się na poszukiwania pracy

Czasami dzieje się to z wyboru. Czasami nie masz opcji. W obu przypadkach ważne jest, aby być przygotowanym na zmianę pracy - ponieważ nigdy nie wiesz, kiedy może ci się przydarzyć bezrobocie. Oto, jak przygotować się do poszukiwania pracy, zanim zajdzie taka potrzeba.

Zbuduj sieć kariery

Nawet jeśli obecnie nie szukasz pracy lub nie spodziewasz się bezrobocia, nawiązywanie kontaktów zawodowych powinno być częścią codziennej lub co najmniej cotygodniowej rutyny. Nigdy nie wiesz, kiedy możesz potrzebować nowej pracy - a czasami bezrobocie jest wielką niespodzianką.

Przygotuj się na bezrobocie

Kiedy firma boryka się z problemami finansowymi, jej pracownicy mogą zostać zwolnieni. Przygotowanie do zwolnienia może skrócić okres pozostawania bezrobotnym.

Oto kroki, które możesz podjąć, aby powstrzymać zwolnienie od zbytniego uderzenia cię od Dawn Rosenberg McKay.

Złożenie wniosku o bezrobocie

Jeśli zostałeś zwolniony z pracy, możesz złożyć wniosek o zasiłek dla bezrobotnych online bez odwiedzania biura ds. Bezrobocia. Powinieneś zgłosić roszczenie natychmiast po otrzymaniu powiadomienia o zwolnieniu z pracy.

Oto informacje na temat wymogów kwalifikowalności, dyskwalifikacji, gdzie należy złożyć wniosek, jak składać wniosek, korzyści, stawki i odpowiedzi na pytania dotyczące rekompensaty bezrobotnych.

Świadczenia pracownicze po utracie pracy

Dowiedz się o świadczeniach związanych z zatrudnieniem, do których możesz się kwalifikować, gdy zrezygnujesz, zwolnisz się lub zwolnisz się z pracy. Oto informacje na temat bezrobocia, pakietów odpraw, wypowiedzenia, ubezpieczenia zdrowotnego, planów emerytalnych, odszkodowań dla pracowników, niepełnosprawności, referencji i innych zasobów dla osób, które straciły pracę.

Jak radzić sobie ze zwolnieniem

Straciłeś pracę? Jeśli tak, nie jesteś sam. Firmy kontynuują redukcję miejsc pracy, redukcję zatrudnienia i restrukturyzację operacji. Oto, jak radzić sobie z zwolnieniami, w tym składanie wniosków o zasiłek dla bezrobotnych, co się dzieje z korzyściami i jak rozpocząć poszukiwanie pracy.

Prawa pracownicze po zwolnieniu

Kiedy gospodarka zwalnia, firmy napotykają na trudności, przedsiębiorstwa ograniczają zatrudnienie i zwiększają zwolnienia. W rzeczywistości, jeśli spojrzeć na to, co stało się z dużymi korporacjami, często nie jest przewidywalne. Ważne jest, aby wiedzieć, jakie są twoje prawa jako pracownika, gdy tracisz pracę.

Czego można oczekiwać w pakiecie odprawy

Informacje o pakiecie odpraw, w tym informacje zawarte w pakiecie odpraw, typowych pakietach odpraw oraz osoby uprawnione do odprawy po zwolnieniu.

Lista kontrolna zwolnienia

Kiedy straciłeś pracę, ważne jest, aby sprawdzić odszkodowanie należne, świadczenia, referencje i bezrobocie. Przejrzyj tę listę kontrolną, aby upewnić się, że wszystko jest pokryte, a następnie skup się na poszukiwaniu pracy.

Opuszczając swoją pracę

Jak poradzić sobie z odejściem z pracy, w tym jak radzić sobie z rozwiązaniem lub zwolnieniem, jak zrezygnować, przejść na emeryturę, jak pożegnać się ze współpracownikami, wraz z przykładowymi listami i poradami na temat utraty pracy.

Dziesięć kroków do znalezienia nowej pracy

Dziesięć kroków, aby znaleźć nową pracę, w tym gdzie szukać pracy, najlepszych stron z ofertami pracy, jak korzystać z połączeń, jak przeprowadzić rozmowę kwalifikacyjną i jak się z nią skontaktować.