Dlaczego strategia wyjścia jest pomocna przy opuszczaniu pracy

Potrzebujesz strategii wyjścia z obecnej pracy? Na kursie kolizyjnym z obecną kulturą pracy . A co z szefem, którego strategii i podejść nie popierasz? Co powiesz na głęboką obawę, że twoja organizacja zmierza w złym kierunku?

Jeśli którykolwiek z tych typów problemów stanie się wszechobecny i obejmujący całe życie zawodowe, będziesz chciał spojrzeć na opcje, które musisz opuścić.

Dlaczego strategia wyjścia jest ważna

Rezygnacja pozostawia ci bardzo niewiele opcji. Nie będziesz mieć wypłaty podczas poszukiwania nowej pracy. Twój pracodawca nie zapewni odpraw i zwykle nie będziesz kwalifikować się do otrzymania zasiłku dla bezrobotnych .

O wiele lepsza strategia? Możesz poszukiwać i negocjować strategię wyjścia ze swoim pracodawcą.

Strategia wyjścia to sposób na usunięcie siebie z obecnej sytuacji z gracją i profesjonalizmem, miejmy nadzieję, dzięki pakietowi odpraw. Twoim celem jest usunięcie siebie z obecnej sytuacji bez utraty twarzy lub płonących mostów, na przykład z obecnym pracodawcą, szefem lub kolegami z pracy.

Możesz zaplanować własną strategię wyjścia lub poprosić swoją firmę o pomoc w stworzeniu strategii wyjścia. Czasami strategia wyjścia jest niezbędna, aby zmniejszyć straty lub usunąć się z niedopasowanego środowiska pracy.

Niezależnie od przyczyny, potrzebujesz strategii wyjścia.

Postanowiłeś, że odejście od obecnego pracodawcy, rezygnując z pracy, jest odpowiedzią. Zrobiłeś, co możesz, aby Twoja obecna praca stała się możliwa . Być może brak dopasowania do pracy czy kulturowego dopasowania jest tak jaskrawy, że obawiasz się, że wkrótce rozpocznie się długa droga do rozwiązania.

Odwołanie do strategii wyjścia dla twojego pracodawcy

Wiesz, że twój pracodawca nienawidzi zwolnienia pracowników, a proces wypowiedzenia jest uciążliwy i długotrwały dla wszystkich uczestników.

Twój pracodawca musi ustalić przyczynę i uniknąć jakichkolwiek śladów dyskryminacji .

Musi zademonstrować, że otrzymałeś treningi wydajności i że przestrzegano odpowiednich kroków w postępującej dyscyplinie twojej firmy,

Tak więc strategia wyjścia może zainteresować również twojego pracodawcę. Bez pozwów. Bez urazy. Niepotrzebny pracownik zniknął. Przezwycięż swoje wahanie. Strategia wyjścia może być najlepszą ścieżką zarówno dla Ciebie, jak i Twojego pracodawcy.

Jesteś inteligentnym pracownikiem. Możesz czytać małe sygnały w swoim miejscu pracy. Nie dostałeś podwyżki . Pracownicy narzekają na ciebie. Kontakty z Twoim menedżerem stają się coraz bardziej skoncentrowane na oczekiwaniach i problemach związanych z wydajnością. Sprawdziłeś znaki, które należy szukać, gdy zakończenie stosunku pracy jest bliskie.

Przykładowe strategie wyjścia

Możesz utworzyć własną strategię wyjścia. Sposoby na odejście od pracy, które pomogą Ci oszczędzić twarz i przejść do udanej przyszłości obejmują:

Bez względu na to, jaką strategię wyjścia podejmiesz, czas, w którym kończy się stosunek pracy, zanim nastąpi związek, zostanie nieodwracalnie uszkodzony.