Czy pracodawcy powinni zezwalać na zwierzęta w pracy?

Różne problemy prawne i przyjazne pracownikom w miejscu pracy

Pytanie czytelnika:

Jesteśmy firmą prywatną. Nasz właściciel codziennie zabiera ze sobą psa do pracy. Pies wędruje po biurze i kładzie się w korytarzu, itp. Mamy nowego pracownika, który jest tutaj od około miesiąca. Wiedziała o psie, kiedy ją wynajęliśmy.

W ubiegłym tygodniu poszła do lekarza z powodu pewnych problemów zdrowotnych - takich jak bieganie, zatkany nos, łzawienie oczu, zatory itp. Lekarz przeprowadzał testy i jest uczulona na psy.

Właściciel powiedział, że jej to nie obchodzi, pies zostaje. Co radzicie, ponieważ nigdy wcześniej nie byłem w tej sytuacji?

Odpowiedź Suzanne:

Cóż, dokładna zła odpowiedź, gdy ktoś narzeka na alergię, niepełnosprawność lub jakiekolwiek inne związane ze zdrowiem, to powiedzieć: "Nie dbam o to". Dzieje się tak, ponieważ Ustawa o Amerykanach z Niepełnosprawnością (ADA) wymaga, abyście zapewnili rozsądne zakwaterowanie dla wszystkich niepełnosprawnych . Jeśli mówisz "nie obchodzi mnie to", prawie zgubiłeś pozew, który się wydarzył.

Powiedział, że alergie dla zwierząt domowych nie są gwarantowane ochrony ADA. Musi to być dość ciężka alergia, aby kwalifikować się jako niepełnosprawność. Wdaje się Fundacja Astmy i Alergii.

Zarówno w ADA, jak i w części 504, osoba niepełnosprawna jest opisywana jako osoba, która ma upośledzenie fizyczne lub umysłowe, które znacznie ogranicza jedną lub więcej głównych czynności życiowych lub uważa się, że ma takie upośledzenie. Oddychanie, jedzenie, praca i chodzenie do szkoły to "główne czynności życiowe". Astma i alergie są nadal uważane za niepełnosprawne w ramach ADA, nawet jeśli objawy są kontrolowane przez leki.

Czy katar lub swędzące oczy są liczone jako poważne zaburzenia życia? Prawdopodobnie nie. Ale czy nadal jest nieprzyjemny? Absolutnie. Czy to sprawi, że rozpoczęcie pracy będzie nędznym doświadczeniem? Absolutnie, zwłaszcza jeśli pies błąka się i polubi biednego alergika.

W rzeczywistości, psy służbowe są uważane za rozsądne zakwaterowanie dla innych osób niepełnosprawnych, a oficjalne stanowisko Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych jest takie, że jeśli w biurze jest ktoś, kto wymaga psa służbowego i kogoś z biura cierpiącego na alergie, powinien po prostu być rozdzielone - na przykład przydzielone miejsce w przeciwległych rogach.

To najprostsze rozwiązanie i co polecam. Osobom cierpiącym na alergię należy przyznać miejsce, do którego pies nie ma wstępu. Na przykład biuro z zamkniętymi drzwiami lub pies powinien mieć ograniczony obszar do biegania.

Tak, właściciel prawdopodobnie czuje się jak "moja firma, mój pies, moje zasady!", Ale nie jest to coś, co warto zwalczać. (A ponieważ pracownik musiał udać się do lekarza, aby zdiagnozować, prawdopodobnie nie wiedziała, że ​​wcześniej była uczulona).

Czy organizacje powinny zezwalać na zwierzęta w pracy?

Ale, przypuszczalnie, to tylko zwierzę domowe, a nie zwierzę służbowe. Czy zwierzęta domowe powinny być akceptowane w biurze?

Niektórzy ludzie uwielbiają ten pomysł, a nauka wydaje się je popierać. Psy mogą obniżyć poziom stresu w biurze. Oczywiście zakłada to, że nikt w biurze nie znosi psów i że psy są dobrze wyszkolone.

Nie chcesz mieć sytuacji, w której pies szczeka w nieodpowiednich momentach, sika na podłodze lub robi wiele innych zachowań doggy.

Kiedy nie musisz zostawiać swojego zwierzaka w domu, w spokoju, przez cały czas, swojego zwierzaka i możesz być szczęśliwszy. Wygląda na to, że może być niesamowicie. Jeśli jednak pozwolisz psom (lub innym zwierzętom) przebywać w biurze, upewnij się, że upewniłeś się w kontakcie z ubezpieczycielem, aby upewnić się, że jesteś objęty ubezpieczeniem w przypadku, gdy pies zadzwoni i ugryzie kogoś lub ktoś potknie się ponad nią.

Może wydawać się głupie, zwłaszcza dla starszego psa, który zawsze był spokojny i delikatny. Jeśli jednak pies szefa ugryzie pracownika lub klienta, możesz założyć, że firma będzie wypłacać pieniądze.

Miłośnicy psów powinni być także wyczuleni na nie-psów w biurze. W tym konkretnym przypadku nowy pracownik wiedział, że pies będzie tam, ale czasami nie pojawia się w wywiadzie (choć powinien), lub szef dostaje nowego zwierzaka i po prostu nie może tego zostawić Dom.

Nie wszyscy kochają psy, a nawet jeśli nie ma problemów z alergią, pracownicy powinni mieć wolną przestrzeń dla psów do wykonywania swojej pracy.

Rozwiązywanie większej liczby problemów pracowniczych w miejscu pracy