Plan kafeterii daje pracownikom wybór na temat ich korzyści

Pracownicy mogą wybierać spośród wielu opcji korzyści nienazwanych

Szukasz sposobu na dostosowanie swojego planu świadczeń do potrzeb indywidualnych pracowników? Plan świadczeń w stylu kafeterii może być najlepszym sposobem. Ta niestandardowa opcja wyboru to plan świadczeń pracowniczych, który umożliwia pracownikom wybór spośród różnych ofert, aby stworzyć pakiet świadczeń najlepiej odpowiadający ich potrzebom i potrzebom rodziny.

Plany w stylu kafeterii stanowią specjalny wyjątek od federalnych przepisów dotyczących podatku dochodowego, które mają zastosowanie do zarobków pracownika.

Zgodnie z planem w kafeterii pracownicy mogą wybierać spośród różnych niedozwolonych korzyści i gotówki.

Korzyści dla pracowników

W planie przypominającym kafeterię pracownik zazwyczaj otrzymuje od pracodawcy pewną liczbę dolarów, aby kupić określone elementy planu świadczeń. Umożliwia to pracownikom wykupienie świadczeń, takich jak ubezpieczenie zdrowotne , z dolarów przed opodatkowaniem.

Opcje w stylu kafeterii mogą obejmować różne poziomy planów ubezpieczeń zdrowotnych i innych opcji ubezpieczeniowych, takich jak krótkoterminowe i długoterminowe ubezpieczenie rentowe oraz grupowe ubezpieczenie na życie na czas określony . Inne opcje mogą obejmować składki na plan 401 (k) na emeryturę, zależną pomoc opiekuńczą, plany pomocy na adopcję i składki na rachunki oszczędnościowe (HSA).

Nie wszyscy pracownicy chcą takich samych korzyści

Ten rodzaj spersonalizowanego menu zapewnia pracownikom więcej wynagrodzenia za mieszkanie i dodatkowe korzyści. Zaletą planu kafeteryjnego jest to, że pracownicy mogą wybrać to, co ma dla nich największe znaczenie.

Na przykład młody pracownik bez problemów zdrowotnych może zdecydować się na wydawanie swoich dolarów na minimalny plan zdrowotny.

Pracownik z czterema członkami rodziny może zdecydować się na wydawanie swoich stołówek na kompleksowy plan zdrowotny z dużym zasięgiem. Z drugiej strony, pracownik bez rodziny może zdecydować się na wydawanie swoich dolarów na zainwestowanie w program emerytalny.

Regulacja planów stylu kafeterii

Plany kafeterii są regulowane przez § 125 Kodeksu podatkowego. Bez względu na cel planu stołówki pracodawcy, plany są, zgodnie z Gregory Boop,

"Nazwa pochodzi od tytułu 26, sekcja 125 kodeksu Stanów Zjednoczonych, gdzie" plany kawiarni "są wyraźnie wyłączone z obliczania dochodu brutto dla celów federalnego podatku dochodowego.

"125 planów umożliwia pracownikom wnoszenie do budżetu dolarów z góry, a składki na poczet planów nie podlegają podatkom federalnym, stanowym ani składkom na ubezpieczenie społeczne, a składki wpłacane są na konto, za które pracownik może zapłacić za dozwolone wydatki (np. ubezpieczenie zdrowotne, koszty opieki zależnej, środki medyczne) Ponieważ nie są pobierane żadne podatki federalne, stanowe ani składki na ubezpieczenie społeczne, a dolary nie są wliczane do dochodu brutto, pracownik oszczędza od 27 do 50% tych zakupów. "

Gdy wybory pracownika przekraczają kwotę pieniędzy

W typowym planie kafeterii pracownik może wybrać opcje, które przekraczają liczbę dolarów dozwoloną przez pracodawcę. W takich przypadkach pracownik płaci część składki za wybrane przez siebie świadczenia, więc koszty ponoszone przez pracodawców są niższe. Na przykład pracownik z problemami zdrowotnymi lub pracownik, który ma 55 lat i może złożyć zamówienie, może wybrać opcję "wykupienia" w celu uzyskania bardziej kompleksowego planu zdrowotnego obejmującego usługi, których potrzebuje.

Praca z korzyściami profesjonalistów

We wszystkich przypadkach praca nad zapewnieniem pracownikom planu świadczeń w stylu kafeterii zasługuje na pomoc profesjonalnego specjalisty w zakresie świadczeń, który może doradzić pracodawcy w zakresie różnych opcji. Biorąc pod uwagę złożoność amerykańskiego kodeksu podatkowego i przewidywalne zmiany w prawie, pracodawcy powinni zawsze szukać pomocy specjalisty. Chcesz upewnić się, że Twój plan jest legalny i że jest korzystny zarówno dla pracownika, jak i pracodawcy.

Odrób swoją pracę domową

Internet obfituje w witryny oferujące pomoc i porady dotyczące spersonalizowanych planów świadczeń, ale prawa i przepisy dotyczące zatrudnienia różnią się w zależności od kraju i kraju, więc żadna witryna nie ma ostatecznej odpowiedzi. W razie wątpliwości zawsze szukaj porady prawnej lub pomocy ze strony państwowych, federalnych lub międzynarodowych zasobów rządowych, aby upewnić się, że Twoja interpretacja prawna i decyzje są prawidłowe.