Wskazówki dotyczące znalezienia pracy za granicą dla uczniów szkół średnich

Rosnąca liczba studentów spędzała czas za granicą w ramach programów studiów lub wyjazdów zagranicznych, a te doświadczenia wywołały duże zainteresowanie pracą za granicą po ukończeniu studiów.

Istnieje wiele istotnych powodów, dla których absolwenci mogą korzystać z pobytu za granicą na coraz bardziej międzynarodowym rynku. Kulturalne i lingwistyczne zanurzenie po studiach może w końcu uczynić grads bardziej atrakcyjnym dla międzynarodowych firm i organizacji non-profit.

Wyzwania znalezienia zatrudnienia za granicą

Jak na ironię, pomimo dążenia do internacjonalizmu w światowej gospodarce, znalezienie zatrudnienia za granicą jest bardziej zniechęcającym zadaniem niż kiedykolwiek wcześniej. Departament imigracyjny w innych krajach zwykle wymaga od pracodawców sponsorowania osób niebędących obywatelami i uzasadniania, dlaczego powinni zostać zatrudnieni w stosunku do miejscowego pracownika.

Zazwyczaj takie uzasadnienie musi zawierać wyjątkowe talenty i umiejętności, które posiadają kandydaci niepochodzący z kraju, którzy nie są wystarczająco obecni wśród miejscowych wnioskodawców. Nowi absolwenci szkół wyższych rzadko mogą spełniać ten standard, jeśli chcą pracować w rozwiniętym świecie. O wiele częściej przedsiębiorstwom przypisuje się doświadczonych pracowników o dobrze rozwiniętych umiejętnościach, które cieszą się dużym zapotrzebowaniem na zagraniczne miejsca pracy.

Jak wylądować za granicą

Pomimo tego trudnego scenariusza, wielu absolwentów każdego roku udaje się wylądować za granicą. Być może najczęstszą opcją jest nauczanie języka angielskiego w kraju nieanglojęzycznym, szczególnie w Azji, Ameryce Łacińskiej i Europie Wschodniej.

Angielski stał się uznanym międzynarodowym językiem biznesu, a kraje takie jak Japonia, Chiny, Korea, Tajlandia, Chile, Argentyna i Czechy chcą, aby ich obywatele uczyli się języka angielskiego, aby wspierać ich aspiracje handlowe.

Opcje pracy za granicą

Istnieje wiele programów, które mogą ułatwić umieszczenie Amerykanów na stanowiskach dydaktycznych w różnych miejscach.

Popularne opcje obejmują program Jet, który umieszcza asystentów w szkołach w całej Japonii. Grady powinny zaplanować rok z góry, ponieważ ostateczny termin przypada na koniec listopada.

Chilijskie Ministerstwo Edukacji angażuje również asystentów nauczycieli szkół publicznych i zapewnia zakwaterowanie rodzinie goszczącej, ubezpieczeniu zdrowotnemu i skromnemu stypendium na pokrycie kosztów utrzymania. Rząd w Hiszpanii oferuje bardzo popularny program, w ramach którego obywatele amerykańscy i kanadyjscy pełnią rolę asystentów kulturowych i językowych w systemie szkolnictwa, a także otrzymują stypendium w wysokości 700 euro miesięcznie za ośmiomiesięczne zlecenie trwające od października do maja.

Kraje rozwinięte w Azji, takie jak Japonia i Korea, oferują jedne z najbardziej lukratywnych możliwości nauczania angielskiego, które są reklamowane za pośrednictwem stron internetowych. Grady powinny komunikować się z obecnymi nauczycielami z ich domu w szkołach docelowych, aby uzyskać informacje na temat warunków pracy z pierwszej ręki przed podpisaniem jakichkolwiek umów.

Praca w charakterze au pair za granicą może być świetnym sposobem na zminimalizowanie wydatków, ponieważ oprócz stypendium zapewnia się również zakwaterowanie u rodziny goszczącej. Istnieje wiele agencji pomagających w łączeniu absolwentów z rodzinami, ale upewnij się, że pytasz o opcje, jeśli miejsce docelowe nie idzie dobrze i sprawdza referencje z obecnymi au pair z USA

Organizacje, które pomagają w znalezieniu zatrudnienia

Grupy mogą uzyskać dostęp do innych rodzajów zatrudnienia za pośrednictwem szeregu organizacji, które pomagają kandydatom uzyskać krótkoterminowe wizy pracownicze w ramach programów wymiany kulturalnej. Na przykład BUNAC pomaga absolwentom w uzyskaniu pozwolenia na pracę na okres od 6 do 12 miesięcy na zatrudnienie w Wielkiej Brytanii, Australii, Nowej Zelandii i Irlandii. BUNAC zapewnia wsparcie w tych krajach, aby pomóc absolwentom znaleźć pracę, ale w rzeczywistości nie umieszcza ich na stanowiskach.

Większość uczestników w Australii, Nowej Zelandii i Irlandii znajduje zatrudnienie w restauracjach, pubach, hotelach, biurach i gospodarstwach rolnych, które nie są szczególnie ukierunkowane na karierę. Program brytyjski wymaga stopni, aby zapewnić staż z komponentem szkoleniowym.

Programy pośrednictwa pracy

Inna grupa organizacji faktycznie stawia absolwentów na płatnych krótkoterminowych ofertach pracy lub stażach.

Niektóre z tych programów koncentrują się na konkretnych dziedzinach, takich jak rząd, technologia, inżynieria lub nauka. Na przykład, Cultural Vistas oferuje płatne praktyki przez 3 - 12 miesięcy w organizacjach niemieckich.

Wolontariat za granicą

Wolontariat to kolejna realna opcja dla wielu absolwentów. Najbardziej popularną i atrakcyjną finansowo opcją jest Korpus Pokoju. Korpus pokojowy ma obecnie ponad 8 000 wolontariuszy w 76 krajach, z których większość to ludzie pracujący w Afryce, Ameryce Łacińskiej i Europie Wschodniej. Korpus pokojowy nie pobiera opłat, a wolontariusze otrzymują wiele świadczeń, w tym zasiłek przeniesienia po zakończeniu okresu służby, pomocy finansowej, darmowej podróży do miejsca świadczenia usług, ubezpieczenia zdrowotnego i preferencji dla zatrudnienia w federacji. Absolwenci Peace Corps stają się członkami dużej sieci absolwentów, którzy mogą być ogromną pomocą w przyszłej karierze.

Wiele innych programów pobiera opłaty, ale często obejmują one zakwaterowanie, ubezpieczenia i inne świadczenia. Wiele z tych organizacji udostępnia literaturę finansową, którą absolwenci mogą wykorzystać, aby pozyskać darowizny od przyjaciół, rodziny i organizacji społecznych.

Czytaj więcej: Letnie Praca za granicą

Powiązane artykuły: Wskazówki dotyczące poszukiwania pracy w college'u | 10 najlepszych podyplomowych ofert wolontariatu