Jak korzystać z pomocy poszukiwanych reklam do wyszukiwania ofert pracy

Czy korzystasz z reklam, które chcesz uzyskać w gazetach, gdy szukasz pracy? Jeśli nie, powinieneś. Lokalni i regionalni pracodawcy nie zawsze wysyłają posty na głównych stronach takich jak Monster i Indeed . Zamiast tego mogą reklamować się w lokalnej gazecie, aby uniknąć obezwładnienia zbyt wielu wnioskodawców.

Zwykle pracodawcy zamieszczają oferty pracy w lokalnych gazetach, ponieważ nie są zainteresowani płaceniem kosztów przeniesienia, więc chcą tylko lokalnych wnioskodawców.

Jeśli szukasz pracy w swojej okolicy, pomocne reklamy są doskonałym miejscem do rozpoczęcia poszukiwania pracy. Podobnie możesz sprawdzić, jakie reklamy były potrzebne w regionie, do którego chcesz się przenieść.

Przeczytaj poniżej, aby uzyskać poradę, jak korzystać z pomocy, jakich reklamy szukają w poszukiwaniu pracy. Przeczytaj także poniżej, aby uzyskać informacje na temat witryn internetowych, które publikują listy pomocy, a także lokalne i regionalne strony z ofertami pracy.

Jak znaleźć właściwą gazetę

Jeśli szukasz pracy w konkretnym mieście, stanie lub regionie, sprawdź lokalne gazety tego regionu. W Internecie dostępne są katalogi gazet, zarówno krajowych, jak i międzynarodowych. Pomoże Ci to zaoszczędzić czas, szukając gazet w lokalizacjach, które Cię interesują. Na przykład możesz bezpłatnie wyszukać na stronie internetowej Biblioteki Kongresu zarówno historycznych, jak i aktualnych gazet. Wyszukaj według stanu, hrabstwa i / lub miasta, w zależności od tego, jak wąskie ma być wyszukiwanie.

Możesz również sprawdzić w swojej lokalnej bibliotece katalog z gazetami (zawierający tytuły tytułów prasowych według regionu) lub kolekcję gazet online.

Twoja lokalna biblioteka jest doskonałym źródłem do otrzymywania gazet bez płacenia za każdy papier.

Ponadto CareerBuilder.com wymienia ogłoszenia o wielu gazetach, w tym gazetach wydawanych przez gazety takie jak Gannett i Knight Ridder. Wiele innych miejsc poszukiwania pracy podobnie czerpać z drobne ogłoszenia podczas otwierania ofert pracy.

Jak znaleźć pożądane reklamy

Aby zapoznać się z reklamami, które są potrzebne, możesz zapoznać się z fizycznym dokumentem, szukając sekcji "Zaklasyfikowane" lub "Potrzebne do pomocy". Nie musisz jednak biegać do sklepu, aby kupić najnowszą wersję lokalnej gazety, jeśli nie chcesz. Większość gazet ma wydania online każdego wydania. Te edycje online powinny zawierać ogłoszenia.

Te reklamy można przeszukiwać według daty, kategorii, słowa kluczowego i lokalizacji. Możesz również przesłać swoje CV i złożyć wniosek bezpośrednio w celu znalezienia interesującej Cię pracy.

Niektóre artykuły zawierają jeszcze więcej informacji na temat poszukiwania pracy dla czytelników, takich jak lokalne informacje o wynagrodzeniach i lokalne zasoby zawodowe.

Inne gazety prowadzą targi pracy na żywo z udziałem pracodawców, którzy się z nimi reklamują. Sprawdź w gazecie nadchodzące targi lub zajrzyj na stronę gazety.

Możesz także skonfigurować agenta wyszukiwania ofert pracy, aby otrzymywać powiadomienia o nowych aukcjach spełniających Twoje kryteria. Agent poszukujący pracy jest powszechnym zasobem wielu internetowych stron z ofertami pracy. Podajesz informacje o typie pracy, którego szukasz, i otrzymujesz regularne wiadomości e-mail (zazwyczaj codziennie, co tydzień lub co miesiąc) z informacjami o nowych ofertach pracy, które pasują do Twoich zainteresowań.

Wskazówki dotyczące korzystania z lokalnych ogłoszeń o pracę w poszukiwaniu pracy

Sprawdzaj regularnie. Pamiętaj, aby codziennie sprawdzać reklamy, które chcesz uzyskać, lub co najmniej raz w tygodniu, aby mieć pewność, że ubiegasz się o każdą możliwą okazję do znalezienia pracy. Przy każdym nowym wydaniu papieru pojawią się nowe oferty pracy, więc pozostań na szczycie lektury.

Użyj wielu gazet. Spójrz na więcej niż jedną gazetę z regionu, aby zwiększyć swoje szanse na znalezienie wszystkich ofert pracy, które pasują do Twoich zainteresowań. Szczególnie jeśli nie jesteś z regionu, możesz nie wiedzieć, które gazety są najbardziej popularne, i dlatego najprawdopodobniej mają więcej ogłoszeń.

W razie potrzeby przeprowadź dalsze badania. Często reklamy są bardzo krótkie, w dużej mierze dlatego, że gazety często obciążają pracodawców słowem lub ilością miejsca zajmowanego przez ich reklamę. Dlatego może nie być wiele informacji o pracy lub firmie w wykazie.

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę internetową firmy. Jeśli istnieje kontakt do wpisu, skontaktuj się z nim, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat pracy.

Kontynuuj wyszukiwanie online. Zazwyczaj nie chcesz wyłącznie szukać pracy za pośrednictwem ogłoszeń. W dzisiejszych czasach wiele zadań jest wymienianych na stanowiskach pracy, tablicach ogłoszeń i stronach firmowych . Nie przestawaj sprawdzać tych stron podczas czytania ogłoszeń. Połączenie potrzebnych reklam i list online pomoże Ci zorientować się, jakie miejsca pracy są dla Ciebie.

Lokalne / regionalne oferty pracy

Istnieją również lokalne i regionalne miejsca pracy, które mogą skutecznie znaleźć pracę w określonej lokalizacji. Ponownie, wiele z tych witryn zawiera listy od lokalnych pracodawców, którzy mogą nie być skłonni do publikowania na głównych stronach z ofertami pracy.

Na przykład sprawdź tę listę z US.jobs dostępnych ofert zorganizowanych według stanu. Kliknij stan, w którym szukasz pracy, a następnie użyj paska wyszukiwania, aby znaleźć zadania w tym stanie. Możesz szukać pracy w całym stanie lub w określonym mieście. Witryna zawiera również linki do innych stron, które zapewniają więcej informacji na temat poszukiwania pracy w tym stanie.

Więcej sposobów na znalezienie pracy: 10 najlepszych miejsc pracy Najlepsze strony dla Gig Jobs