15 najlepszych Ciekawych, Unikatowych i Dziwnych Miejsc Pracy

Od zwariowanych do cool, od poważnych po głupie, jest mnóstwo sposobów zarabiania pieniędzy, o których być może nigdy nie słyszałeś. Niektórzy ludzie zapomnieli o najczęstszych ścieżkach kariery i zdecydowali się na coś bardziej abstrakcyjnego, na przykład jako artysta z kart okolicznościowych, projektant biżuterii lub pracownik linii wycieczkowych. Ciekawy? Przeczytaj o najdziwniejszych i najciekawszych pracach.

 • 01 Uzdrowiciel Ayurveda

  Ayurveda to rodzaj tradycyjnej indyjskiej medycyny, która ma tysiące lat. Praktyka Ajurwedy ma na celu równowagę własnego systemu ciała i zawiera wiele naturalnych lub roślinnych środków zaradczych.

  Od tego czasu Ayurveda zyskała popularność w kulturach zachodnich. W rezultacie doszło do powstania szkół "naturalnych odnowy biologicznej" w Stanach Zjednoczonych, takich jak szkoła Kripalu w Stockbridge, Massachusetts i Instytut Ajurwedy w Albuquerque w Nowym Meksyku, które oferują certyfikację uczniom z Zachodu.

 • 02 Bike Courier

  Kurierowie rowerowi lub przewoźnicy rowerowi zapewniają cenną usługę w miastach, w których ruch stanowi przeszkodę w transporcie. Ponieważ kurierów rowerowych nie zniechęcają korków ani problemy z parkowaniem, często mogą przejechać przez miasto szybciej, niż gdyby prowadzili samochód.

  Podczas gdy epoka cyfrowa nieco się wyparła, potrzeba kurierów rowerowych, aby dostarczać pocztę papierową i inne dokumenty drukowane, rowerzyści nadal są wykorzystywani do prowadzenia różnych zadań w różnych branżach, takich jak przemysł spożywczy i odzieżowy.

 • 03 Malarz ciała

  Malarze ciała zazwyczaj pracują na targach, festiwalach i innych wydarzeniach, które przyciągają dużą liczbę osób. Niektóre specjalizują się w malowaniu twarzy, co jest szczególnie popularne wśród rodzin z dziećmi. Inni malarze ciała mogą pracować na koncertach lub festiwalach muzycznych, oferując swoje usługi dorosłym.

  Malarze ciała mogą być również zatrudnieni w sesji zdjęciowej lub wideo, która wymaga malowania ubrań w ramach artystycznej koncepcji projektantów. Większość malarzy ciała pracuje na zasadach niezależnych. Jeśli malarstwo nie jest dla ciebie, możesz mieć inne fajne prace, które możesz wykonać na festiwalach muzycznych .

 • 04 Ekspert kolorów

  Według Colorcom, organizacji specjalizującej się w kolorystyce, konsultant kolorystyczny łączy psychologię koloru, aktualne trendy i styl, statystyki demograficzne i teorie projektowania kolorów, aby jak najlepiej włączyć kolor do projektu, niezależnie od tego, czy projektuje on układ pomieszczenia czy logo firmy. Międzynarodowe Stowarzyszenie Konsultantów Kolorowych (IACC) oferuje zarówno szkolenia, jak i członkostwo dla konsultantów zajmujących się kolorami.
 • 05 Konsultant Feng Shui

  Feng Shui to starożytna chińska sztuka i nauka oparte na zasadach taoistycznych. Feng Shui koncentruje się na przepływie energii, czyli "Chi", w celu zapewnienia zdrowia, dobrego samopoczucia i najlepszego szczęścia mieszkańców danego obszaru.

  Feng Shui może być używany w dowolnej przestrzeni - w domu, biurze, ogrodzie, sklepie itp. W związku z tym dekorator Feng Shui będzie uwzględniał kolor, oświetlenie i organizację w pokoju. Konsultanci Feng Shui mogą być samoukami, ale mogą również uzyskać formalną certyfikację lub szkolenie.

 • 06 Fałszywy Facebooker

  Osoby korzystały z serwisów takich jak Fiverr i Craigslist jako platforma do sprzedaży (lub kupowania) akcji na Facebooku.

  Na przykład sprytny komputerowy głupiec może tworzyć wiele fałszywych kont, które mogą służyć różnym celom - bez względu na to, czy podszywają się pod fałszywą dziewczynę na Facebooku, zwiększając liczbę znajomych na Facebooku, czy nawet "polubiąc" firmową stronę na Facebooku - a następnie sprzedają takie usługi dla wszystkich chętnych do zapłaty.

 • 07 Flavorist

  Flavorists są chemicy, którzy formułują zarówno naturalne i sztuczne smaki. Flavorists często mają doktorat w biochemii lub chemii, ale wielu podejmuje praktyki zawodowe z firmami zajmującymi się smakiem, znanymi jako "domy smakowe", poza formalnym szkoleniem.
 • 08 Chemik zapachowy

  Chemików zapachowych są naukowcy, którzy specjalizują się w badaniu cząsteczek zapachowych i jak takie cząsteczki mogą być stosowane do perfum. Chemicy zapachowi mogą opracowywać i testować zapachy perfum dla kobiet i mężczyzn, mydła, balsamów i innych kosmetyków. Często mają wykształcenie z zakresu chemii i biochemii i często mają wysokie stopnie naukowe, takie jak magister lub doktorat.
 • 09 Hippoterapeuta

  Zaczynając od łacińskiego słowa "hipopotam" lub koń, hipoterapia odnosi się do terapii, która wykorzystuje naturalny ruch konia jako część planu leczenia pacjenta.

  Ponieważ miednica konia ma trójwymiarowy ruch, który odzwierciedla fizjologię ludzkiego chodu, jazda konna może być bardzo korzystna dla pacjentów z niepełnosprawnością fizyczną i neurologiczną.

  Hipoterapia może być stosowana w terapii fizycznej, zawodowej, psychologicznej, a nawet logopedycznej i staje się popularną opcją dla dzieci ze stwardnieniem rozsianym, autyzmem, zespołem Downa i innymi schorzeniami.

 • 10 Terapeuta ogrodniczy

  Terapia ogrodnicza, zwana także ekopsychologią, to wykorzystanie roślin i proces sadzenia w terapii psychologicznej lub fizycznej.

  Terapeuci ogrodowi mogą wykorzystywać akcję ogrodniczą jako strategię leczenia u chorych psychicznie chorych lub jako fizyczną taktykę wzmacniania dla pacjentów w terapii zajęciowej.

  Terapia ogrodnicza może być stosowana w klinikach rehabilitacyjnych, więzieniach, szkołach, szpitalach lub gabinetach psychologicznych.

 • 11 Nail Polski Namer

  Każda kobieta, która maluje paznokcie, prawdopodobnie zastanawiała się, skąd pochodzą te unikalne - a czasem głupie - nazwy paznokci.

  Jak się okazuje, nie ma jednej odpowiedzi. Niektóre firmy pozostawiają wszystko na wysokości - Essie Weingarten z popularnej marki "Essie" ochrzca na przykład wszystkie lakiery - podczas gdy inni zatrudniają kreatywnych specjalistów w działach reklamowych lub marketingowych do wykonywania swojej pracy.

 • 12 Recenzent online

  Dzięki takim witrynom jak TripAdvisor i Yelp Internet stał się cennym źródłem informacji dla konsumentów, którzy chcą poznać restaurację, hotel lub produkt, który mogą ich zainteresować.

  Jednak w wyniku anonimowości świata online możliwe jest publikowanie "fałszywych recenzji", w których osoba fizyczna tworzy wtórne konto i pisze pozytywne lub negatywne recenzje, które w rzeczywistości mają niewielki lub żaden skutek, ale może mają poważny wpływ na reputację firmy.

  W związku z tym zdarzały się przypadki niezależnych "recenzentów" reklamujących swoje usługi na stronach internetowych takich jak Craigslist lub Fiverr, a także właścicieli firm oferujących płatność autorom za publikowanie fałszywych recenzji. Badanie przeprowadzone przez Departament Informatyki Cornell zajął się tworzeniem oprogramowania, które wykrywa "oszustów opinii", którzy publikują fałszywe recenzje.

 • 13 Pick-up Artist Instructor

  Trening "PUA" lub "pick up artist" jest czasem poszukiwany przez mężczyzn, którzy mają trudności z poznawaniem kobiet. "Obóz startowy PUA" może kosztować nawet 3000 USD i jest przechowywany w lokalizacjach na całym świecie. Najbardziej znanym instruktorem PUA jest James Matador, którego "Mystery Method" przyciągania kobiet stał się sławny dzięki jego reality show na VH1.
 • 14 Professional Ethical Hacker

  Kiedy słyszysz słowo "hacker", prawdopodobnie myślisz o dziecku na komputerze, zamkniętym w ciemnym pokoju. Ale są też profesjonalni hakerzy, którzy "testują-hackują" oprogramowanie firmy, aby upewnić się, że jest bezpieczne.

  Znani również jako " hakerzy etyczni " lub " hakerzy w białych kapeluszach", ci "dobrzy" zarabiają, by włamać się do sieci, a następnie oferują zalecenia, jak upewnić się, że prawdziwy haker nie będzie miał do niej dostępu w przyszłości.

 • 15 Veterinary Acupuncturist

  Akupunktura jest częścią tradycyjnej medycyny chińskiej, która polega na użyciu igieł do stymulacji różnych części ciała. Umieszczenie igły zależy od celu akupunktury - na przykład może być stosowane w leczeniu bólu przewlekłego, zaburzeń płodności, alergii i innych zespołów.

  Co ciekawe, akupunktura może być również stosowana w leczeniu dolegliwości u zwierząt. Weterynaryjna akupunktura jest najczęściej stosowana u psów, kotów, krów i koni, ale może być również stosowana na mniejszych zwierzętach, takich jak ptaki, fretki i króliki.