Jak znaleźć oferty firmy z listy Fortune 500

Jeśli jesteś zainteresowany pracą w firmie z listy Fortune 500, możesz przejść bezpośrednio do tych firm, które rekrutują na AllianceQ. Jednym z trendów na dzisiejszym rynku pracy jest zmiana rekrutacji, odejście od zamieszania i bałaganu na stanowiskach pracy do bardziej ukierunkowanego i strategicznego zatrudniania. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak znaleźć pracę w firmie Fortune 500.

Dzięki tablicom pracy dla osoby poszukującej pracy trudno jest odróżnić legalne otwarcie pracy od spamu.

Firmy mają również trudności z ustaleniem, kto jest kwalifikowanym kandydatem, a kto nie, gdy są przytłoczeni aplikacjami dla każdej dostępnej pozycji.

Częścią tego trendu były niszowe miejsca pracy , zarówno branżowe, jak i skoncentrowane geograficznie. Jest kilka powodów, dla których zatrudnianie menedżerów jest ukierunkowane na ich wysiłki rekrutacyjne - ograniczając widownię, firmy zobaczą mniej, ale lepiej wykwalifikowanych kandydatów, w przeciwieństwie do setek ogólnych życiorysów dla każdej pracy na planszy.

Korzyści dla osób poszukujących pracy również, wiedząc, że ich umiejętności są odpowiednie dla pozycji, mogą być pewni, że mają największą szansę na bycie rozpoznawanym przez menedżera ds. Zatrudnienia. Jakość jest lepsza niż ilość, jeśli chodzi o rekrutację.

Praca w firmach z listy Fortune 500

Ważne jest, aby osoby poszukujące pracy miały świadomość, gdzie firmy zatrudniają i odpowiednio dostosowują swoje poszukiwania pracy. AllianceQ, główna część tego modelu rekrutacji, pozwala poszukiwaczom pracy znaleźć najlepszych firm z listy Fortune 500.

AllianceQ składa się z grupy firm z listy Fortune 500, wraz z tysiącami małych i średnich firm, które współpracowały w celu stworzenia grupy kandydatów do pracy. Daje możliwość znalezienia kandydatów przez najlepszych pracodawców i upraszcza proces rekrutacji zarówno dla pracodawców, jak i osób poszukujących pracy.

Zatrudnianie czarnej dziury, której często doświadczają kandydaci, którzy ubiegają się o pracę i nigdy nie słyszą od pracodawców i firm, którzy muszą się pozbyć masy życiorysów, już nie ma. W rzeczywistości AllianceQ bierze większość, jeśli nie wszystkie, z domysłów zatrudniania.

Dopasuj się do zadań

Oto, jak działa system dopasowujący w AllianceQ. Kandydaci udają się na stronę i wypełniają profil. Firmy uczestniczące, np. Starbucks, ADP, Bank of America, AT & T, Bayer, Siemens, Intuit, Mercer i Oracle, robią to samo, gdy mają otwarcie pracy. Następnie system dopasowuje profile do zadań.

Brzmi prosto, prawda? Ale opiera się na naukowej formie zatrudniania. Phil Haynes, dyrektor zarządzający, AllianceQ, wyjaśnia, jak działa AllianceQ:

Phil Haynes mówi: "AllianceQ eliminuje domysły z rekrutacji i ubiegania się o pracę, rekrutujący widzi jedynie kandydatów spełniających kryteria ich zatrudniania, a kandydaci są wybierani tylko na stanowiska odpowiadające ich kwalifikacjom".

Jak korzystać z AllianceQ

Kandydaci rejestrują się anonimowo i nie muszą podawać danych kontaktowych, dopóki nie zaakceptują zaproszenia do pracy. Ponadto możesz zablokować swojemu obecnemu pracodawcy dostęp do swojego profilu.

Po zarejestrowaniu utwórz profil i wybierz swoje zainteresowania zawodowe. Wtedy (miejmy nadzieję) otrzymasz zaproszenia do pracy od firm, które są zainteresowane rozmową z tobą. Możesz użyć swoich profili mediów społecznościowych, aby rozpocząć korzystanie z profilu.

Uzupełnienie profilu zajmie Ci kilka minut, ale warto poświęcić trochę czasu, ponieważ szczegółowo opisujesz swoje doświadczenia, kwalifikacje i dodajesz dodatkowe informacje, takie jak miejsce, w którym chcesz pracować i ile pieniędzy chcesz zarobić.

Należy pamiętać, że osoby poszukujące pracy nie ubiegają się o konkretne prace. Jednakże, kiedy skontaktujemy się z Tobą, będzie to dla legalnych aktualnych ofert pracy, które prawdopodobnie będą zainteresowane i które kwalifikują się do, a kontakt będzie pochodził od faktycznego menedżera firmy.