Jak ubiegać się o pracę w zakresie kryminologii, sądownictwa karnego i medycyny sądowej

Jak rozpocząć karierę wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych

Czasami zrobienie pierwszego kroku może być najtrudniejszą częścią każdej podróży, choćby dlatego, że nie wiesz, gdzie i jak zacząć. Jest to szczególnie ważne, jeśli szukasz pracy. Jeśli kryminologia jest tam, gdzie chcesz pracować, musisz wiedzieć, gdzie się udać i jak ubiegać się o pracę w kryminologii i wymiarze sprawiedliwości w sprawach karnych.

Gdzie szukać pracy w sprawach karnych i kryminologii

Zanim będziesz mógł się martwić o to, do kogo wysłać wniosek lub wznowić , musisz wiedzieć, jakie agencje, działy i organizacje mają oferty pracy w poszukiwanych przez Ciebie ofertach pracy.

W przypadku karnych wymiaru sprawiedliwości i kryminologii większość pracodawców będzie lokalnymi, stanowymi lub federalnymi rządami.

Najszybszym i najłatwiejszym sposobem zapoznania się z ofertami rządowymi jest odwiedzenie ich stron internetowych . Coraz więcej pracodawców publicznych reklamuje swoje oferty pracy - i przyjmuje aplikacje - bezpośrednio online.

W całym kraju państwa, hrabstwa i gminy zatrudniają różnego rodzaju pracowników służby publicznej. Wystarczy odwiedzić strony rządów, w których chcesz pracować i rozpocząć wyszukiwanie .

Znalezienie prywatnych karier kryminologicznych

W sektorze prywatnym rzeczy nie zawsze są tak jednoznaczne. Oto, gdzie zastosowanie kluczy do sukcesu w poszukiwaniu pracy - networking, wywiady informacyjne, cold calling i dużo wytrwałości - będzie naprawdę ważne. Pamiętaj jednak, że trudne nie oznacza niemożliwego. Wystarczy trochę badań i wysiłku.

Po pierwsze, dowiedz się, którzy pracodawcy z sektora prywatnego zatrudniają specjalistów od spraw karnych i kryminologii. Poszukaj sprzedawców, instytucji finansowych, a nawet sieci hotelowych.

Organizacje te będą prawdopodobnie miały jakąś formę dywizji przeciwdziałających stratom , co może obejmować dochodzenia w sprawach finansowych i innych tak zwanych "przestępstw białych kołnierzyków".

Kiedy przesłać CV lub podanie o pracę i do kogo go wysłać

Po zawężeniu potencjalnych pracodawców musisz dowiedzieć się, czy wysłać CV czy wypełnić wniosek o pracę.

W przypadku większości zadań w sektorze publicznym pierwszym krokiem będzie prawdopodobnie standardowa aplikacja do pracy . W niektórych przypadkach może być wymagane przesłanie CV wraz z aplikacją. W przypadku prac w sektorze prywatnym istnieje duże prawdopodobieństwo, że zaczniesz od dobrze napisanego CV i listu motywacyjnego .

Jeśli wybierasz się do konkretnego miejsca pracy, uważnie przeczytaj instrukcje w ogłoszeniu o pracę. Zapewne będą tam instrukcje, jak się ubiegać, jakie informacje zamieścić w CV i do kogo je wysłać. Jeśli dzwonisz na zimno, upewnij się, że list motywacyjny wyraźnie rysuje obraz tego, kim jesteś i co chcesz robić, a twoje CV pokazuje, co czyni cię kwalifikowanym do tego.

Zbadaj potencjalnych pracodawców i dowiedz się, kto zajmuje się zatrudnianiem w tych organizacjach. Poszukaj kluczowych pojęć, takich jak menedżer ds. Zatrudnienia, rekruter, zasoby ludzkie, relacje z pracownikami lub podobne tytuły.

Będą to ludzie odpowiedzialni za proces rekrutacji i będą mieli duży wpływ na to, kto zostanie ostatecznie zatrudniony.

Ubieganie się o pracę w sprawach karnych i kryminologii

Aby ubiegać się o pracę, musisz poszukać konkretnych ofert pracy. Reklamy będą zawierały szczegółowe instrukcje dotyczące składania wniosków i miejsca składania wniosku. Niezwykle ważne jest przestrzeganie tych instrukcji.

Ubiegając się o pracę, upewnij się, że wypełniłeś podanie o pracę i wszelkie dodatkowe wnioski w całości. Upewnij się, że nie pomijasz sekcji. Odpowiadaj na wszystkie pytania szczerze i nie pomijaj pracodawców, jeśli o to zapytasz.

Przygotuj się wcześniej, aby mieć jak największe szanse na sukces

Kryminologia i kryminalne kariery są warte więcej niż rozważania, ale poszukiwanie pracy może łatwo stać się frustrujące, jeśli nie jesteś dobrze przygotowany. Możesz pomóc swoim szansom, podejmując kroki, aby kandydat na pracodawcę szukał zatrudnienia .

Aby to zrobić, sprawdź kariery, które mogą cię zainteresować i dowiedz się, jakiego rodzaju doświadczenia i wykształcenia potrzebujesz. Pomoże ci to podjąć właściwe decyzje dotyczące tego, co możesz zrobić, aby się przygotować.

Robiąc to, możesz przejść długą drogę do wylądowania kariery nagradzającej, kiedy w końcu zrobisz skok, by ubiegać się o pracę.