Popraw list motywacyjny z kariery sportowej

List motywacyjny pozwala błyszczeć Twojej osobowości, daje szansę promowania najciekawszych momentów w Twoim CV i przedstawia siebie, pozwala ci dostosować wiadomość do konkretnego pracodawcy i daje Ci szansę na opisanie, dlaczego jesteś odpowiedni dla Praca. To potężne narzędzie!

To także szansa na pokazanie umiejętności komunikacyjnych oraz poziomu zaangażowania i entuzjazmu w zakresie otwartej pozycji kariery sportowej.

Oto kilka wskazówek, które pozwolą Ci ulepszyć list motywacyjny:

Spersonalizuj swój list motywacyjny

Najczęściej sugeruje się zmniejszenie CV do pojedynczej strony lub przynajmniej skrócenie go. List motywacyjny pozwala zaoferować szczegóły, które mogą nie pojawić się w twoim CV .

Jeśli zdobyłeś wszystkie konferencje w piłce nożnej, a teraz ubiegasz się o stanowisko trenera piłkarskiego, list motywacyjny oferuje możliwość porozmawiania o tym doświadczeniu. O ile życiorys można zredukować do "Zdobytych wyróżnień konferencyjnych w piłce nożnej", list motywacyjny daje szansę porozmawiania o powodach, dla których udało ci się osiągnąć ten honor.

Jeśli organizowanie jest Twoją siłą, upewnij się, że pokazuje się w Twoim liście przewodnim. Jeśli jest to kreatywność, pozwól, aby ta umiejętność przejawiła się w profesjonalnym, ale stylowym liście przewodnim.

Docelowy list motywacyjny do określonej pozycji

Najlepiej byłoby, gdyby nie trzeba było wprowadzać wielu zmian w karierze sportowej, wznawiając pracę, ale przygotuj się na znaczące zmiany w każdym liście przewodnim.

Bardzo różny list motywacyjny jest często potrzebny, jeśli jedna pozycja, którą ścigasz, znacznie różni się od innej, którą próbujesz wylądować.

Skoncentruj się na atrybutach, które pomogą Ci być najlepszym kandydatem na stanowisko. Jeśli istnieje reklama lub kontakt wskazuje, jakie są kwalifikacje na danym stanowisku, przejrzyj te kwalifikacje i zaadresuj je.

Skoncentruj się na tym, dlaczego jesteś dobrym kandydatem do pracy, gdy mówisz o swoich kwalifikacjach.

Jeśli nie spełniasz jednego z tych kwalifikacji, teraz masz szansę wyjaśnić, dlaczego pracodawca powinien zrobić wyjątek. Załóżmy, że szukają pięciu lat doświadczenia, ale masz tylko trzy lata. Możesz zauważyć: "Chociaż przez trzy lata trenowałem piłkę nożną w szkole średniej, przez cztery lata grałem w piłkę nożną w college'ach i zdobywałem nagrody za całokształt konferencji".

Z pewnością nie kłamcie ani nie przesadzajcie, ponieważ nie chcecie zaczynać pracy w ten sposób, ryzykujcie utratę pracy nad tym problemem w przyszłości lub miejcie to jako zmartwienie w głębi duszy.

Podświetl połączenia z potencjalnym pracodawcą

Jeśli masz jakieś osobiste powiązania z potencjalnym pracodawcą, pamiętaj, aby wymienić je w liście przewodnim. Pozwoli to osobom czytającym Twój list motywacyjny na zrobienie tego skojarzenia.

Załóżmy, że ubiegasz się o pracę z drugorzędną drużyną baseballową po ukończeniu college'u. Będąc w liceum, pracowałeś z tym zespołem na koncesjach. Nie zakładaj, że wszyscy natychmiast rozpoznają twoje imię. Pamiętaj, że pozycje zmieniają się, i być może osoba lub dwie osoby uczestniczące w procesie decyzyjnym mogą nie być świadome Twojej przeszłej służby.

Być może twój były szef, pan Smith, którego opinia jest szanowana, wspomniał, że będziesz się ubiegał.

Teraz, kiedy wspominasz swoje poprzednie związki z klubem, czytelnik może pomyśleć: "O tak, to jest wnioskodawca, o którym opowiadał mi Smith." Korzystaj też z LinkedIn, aby odkryć powiązania z firmą, której możesz nie znać.

Wyróżnij osiągnięcia w CV dopasowanym do zadania

Tak więc w college'u i w pierwszych kilku latach w szkole, masz spiętrzone osiągnięcia pracujące w wydziale lekkoatletycznym w małej szkole. Chcesz przejść do nowego wyzwania i, na swoją korzyść, lista osiągnięć twojego CV jest długa.

List motywacyjny oferuje możliwość wyróżnienia kilku osiągnięć, które najlepiej pasują do konkretnej pozycji, którą realizujesz. Jeśli starasz się o pracę związaną z informacjami sportowymi, możesz napisać: "Otrzymałem wiele wyróżnień w szkole, ale jestem szczególnie dumny z tego, że zostałem uhonorowany przez College Sports Information Directors Association w 2005 roku za ..."

Poproś o wywiad

Gdy zwięźle poinformujesz czytelnika, dlaczego byłbyś zdolny do pracy, pamiętaj, aby wyrazić zainteresowanie spotkaniem z potencjalnym pracodawcą. To znów pokazuje entuzjazm i przypomni czytelnikowi, aby przejrzał twoje dane kontaktowe.

Czytać korektę

Poza ponownym przeczytaniem listu motywacyjnego, upewnij się, że masz zaufanego przyjaciela lub dwóch czytających list. Jeśli ktoś w polu, który znasz, może przejrzeć list, nawet lepiej. Zachęć ich, by nie tylko zaznaczyli literówki, ale krytykowali cały list i sugerowali wszelkie pomysły, które mogą mieć.

Być może zgodzisz się, nie zgodzisz się lub podejmiesz decyzję w środku. Ale będziesz aktywnie zastanawiać się, jak najlepiej przekazać swoje doświadczenia i kwalifikacje. Pamiętaj, że będziesz pisać różne listy motywacyjne do każdej konkretnej pozycji, więc za każdym razem dokładnie je sprawdzaj.

++++

Zaktualizowany przez Richa Campbell