Jak wybrać karierę organów ścigania

Nawet po podjęciu decyzji o karnej karierze sądowej wybory nie kończą się na tym. Nadal będziesz musiał określić, w jakiej dziedzinie kryminologii chcesz pracować. Przy tak dużej ilości miejsca na specjalizację, musisz wiedzieć, jak dokonać właściwego wyboru, jeśli chcesz iść na egzekwowanie prawa.

Jeden rozmiar nie pasuje do wszystkich, jeśli chodzi o pracę jako policjant, ale na szczęście istnieje wystarczająco dużo specjalnych obszarów w branży, że można znaleźć karierę, która działa dla Ciebie w prawie każdej specjalizacji.

Podczas ustalania, jakiego rodzaju karania egzekwowania prawa należy realizować, będziesz musiał podjąć wiele decyzji. Oto kilka informacji, które pomogą Ci iść w dobrym kierunku.

Rozważ poziom władzy i jurysdykcji w miejscach egzekwowania prawa

Być może jedną z pierwszych rzeczy, które chcesz określić, jest poziom rządu, na którym chcesz pracować. Na każdym poziomie - lokalnym, stanowym i federalnym - istnieje wiele możliwości zarówno w umundurowanych, jak i kryminalnych agencjach śledczych, z których każda ma swoje wady i zalety.

Lokalne egzekwowanie prawa pracy

Na poziomie lokalnym zazwyczaj wszystkie kariery organów ścigania rozpoczynają się od patrolu. Zasadniczo każdy na szczeblu lokalnym musi rozpocząć działalność jako policjant, zanim będzie mógł przeprowadzić się do takich obszarów, jak dochodzenia karne, SWAT , utylizacja materiałów wybuchowych lub inne jednostki specjalne.

Po przejściu pewnego czasu w patrolu będziesz mógł przejść do bardziej wyspecjalizowanych pól.

Jedną z największych korzyści z pracy dla lokalnej agencji jest to, że nie musisz się martwić o przeniesienie, aby rozpocząć swoją karierę, przenieść się na nowe pole lub przejść przez szeregi.

Egzaminy państwowe

Urzędy państwowe mają również umundurowane jednostki patroli, które zazwyczaj nazywane są żołnierzami państwowymi . Żołnierze są zazwyczaj odpowiedzialni za egzekwowanie ruchu w całym stanie, ale mogą mieć wiele innych obowiązków, w zależności od państwa lub agencji.

W niektórych przypadkach agencje państwowe mogą zatrudniać śledczych, którzy nie mieli wcześniejszego doświadczenia w zakresie egzekwowania prawa, co oznacza, że ​​możesz ominąć wymóg rozpoczęcia działalności jako oficer patrolowy.

Praca dla agencji państwowej może przynieść wiele korzyści w lokalnym dziale, zwłaszcza jeśli chcesz awansować i awansować w szeregach. Ze względu na zazwyczaj większe rozmiary agencji państwowych w porównaniu z mieszkańcami, istnieje znacznie więcej możliwości awansów na poziomie stanu niż na szczeblu lokalnym. Będziesz jednak musiał rozważyć możliwość, że będziesz musiał przemieszczać się po stanie dla transferów promocji, czego nie musiałbyś robić na poziomie lokalnym.

Agent federalny i oficer pracy

Podobnie jak na szczeblu stanowym, rząd federalny ma możliwości, aby jednostki mogły przejść bezpośrednio do roli śledczej bez potrzeby bycia patrolem lub umundurowanym funkcjonariuszem. Jednak różne federalne agencje dochodzeniowe zazwyczaj wymagają wykształcenia uczelnianego, aw wielu przypadkach konieczne jest również odpowiednie doświadczenie zawodowe.

Podobnie jak w karierze organów ścigania państwa, w rządzie federalnym prawdopodobnie będziesz musiał przeprowadzić się. Biura terenowe działają na terenie całego kraju i terytoriów USA.

Można również spodziewać się przemieszczania się po kraju, aby awansować i promować.

Specjalizacje zawodowe w zakresie kar dla organów ścigania

Oprócz lokalizacji i jurysdykcji, będziesz chciał określić, co dokładnie chciałbyś robić w egzekwowaniu prawa. Bez względu na zainteresowania, na pewno znajdziesz obszar, w którym możesz odnieść sukces i osiągnąć.

Różne agencje mają różne misje. Niektóre mają za zadanie egzekwowanie ruchu, podczas gdy inne koncentrują się na środowisku i ochronie . Faktem jest, że kariera organów ścigania naprawdę może zaoferować coś dla każdego. Chociaż prawdopodobnie nie wzbogacisz się, pracując w organach ścigania, wciąż istnieje wiele zachęt finansowych, które pozwolą im zmienić życie codziennych ludzi.