Jak sprzedawać reklamy radiowe

To tylko dwie zalety, które każdy, kto zajmuje się sprzedażą radiową, musi zachwalać sprzedaż reklam radiowych nad innymi mediami. Kluczem do sprzedaży reklam radiowych jest przekonanie klientów, że ich potrzebują. Najlepszym sposobem na to jest pokazanie im dolnej linii.

Cena jest odpowiednia dla reklam radiowych

Niedrogie lub bezpłatne koszty produkcji mogą uszczelnić umowę z klientem. Na wielu stacjach osoba, która sprzedaje miejsce, pisze scenariusz.

Większość reklam potrzebuje jedynie stałej osobowości radiowej, aby pełnić rolę spikera. Możesz dodać kilka dzwonków i gwizdków z muzyką w tle i efektami dźwiękowymi, ale stacje mogą uzyskać wersje obu wersji po niskich kosztach.

Ponieważ sprzedawca i spiker już pobierają pensje jako część personelu, koszt produkcji na stacji jest minimalny. Oznacza to, że stacja może zrzec się wszelkich opłat, które może pobierać za reklamy, jeśli klient zgodzi się na zakup określonej liczby miejsc.

Możesz również zaoszczędzić pieniądze dla swojego klienta, działając jako konsultant. Jeśli chcą rozdać pieniądze na znanym głosem, aby zagrać na antenie, przypomnij im, że wydatki nie zwiększą automatycznie wyniku sprzedaży, jeśli ludzie nie uznają wysoko cenionych talentów wokalnych.

Jeśli klient chce odgrywać bardziej aktywną rolę i wytworzyć miejsce, o którym wiesz, że się nie powiedzie, delikatnie wyjaśnij, co będzie dla nich skuteczne. Możesz wskazać, w jaki sposób najlepsze reklamy radiowe zawierają sześć rodzajów reklam medialnych.

Reklamy radiowe Can Air szybko

Reklamy telewizyjne lub prasowe mogą trwać tygodnie, jeśli nie miesiące produkcji, zanim odbiorcy docelowi kiedykolwiek je zobaczą. Reklamy radiowe mogą być pisane, produkowane i nadawane w tym samym dniu, jeśli stacja ma otwarte boksy reklamowe w swoim dzienniku programu. Te niedostępności lub "korzyści" są trudne do zdobycia podczas grudniowego sezonu zakupowego, ale powinny być łatwe do zaoferowania przez pozostałą część roku.

Możesz wykorzystać celowość jako kluczowy punkt sprzedaży. Jeśli jest późny sierpień, a sklep z odzieżą spóźnia się z okazji Święta Pracy z powodu jesiennej mody, to wciąż ma czas na udaną radiową kampanię reklamową. Uzyskanie reklamy telewizyjnej na antenie lub w mediach drukowanych w tak krótkim czasie może być niemożliwe. Wykonaj tę pracę za Ciebie.

Reklamy radiowe trafiają do grupy docelowej

Wielu potencjalnych klientów może być zdezorientowanych terminem "grupa docelowa", ponieważ chcą sprzedać swoje produkty wszystkim. Dlatego często marnują pieniądze na nieskuteczne reklamy prasowe lub telewizyjne, które nie docierają do potencjalnych klientów.

Formaty radiowe ułatwiają kierowanie na odbiorców . Większość właścicieli firm instynktownie wie, czy ludzie, do których chcą dotrzeć, słuchają hip-hopu, country lub radia sportowego. Jeśli sprzedawca samochodów chce przenieść ciężarówki z pojazdu i sprzedaje reklamę radiową do krajowej stacji muzycznej, prawdopodobnie nie będziesz musiał tracić czasu na przekonanie sprzedawcy, że twoja stacja jest odpowiednim miejscem do reklamowania się. Jednak być może trzeba będzie pokazać innym potencjalnym klientom, dlaczego dopasowanie klienta do grupy docelowej ma kluczowe znaczenie dla uzyskania wyników.

Jeśli pracujesz dla klastra stacji radiowych, możesz zawrzeć umowę z dealerem samochodów dostawczych na stację krajową, a następnie przejść obok i sprzedać reklamy na pasku sportowym w swojej sportowej stacji radiowej.

Radio jest idealne dla mniejszej, ukierunkowanej kampanii.

Kochaj te niskie CPM

Kolejną zaletą przewagi nad reklamą radiową jest niska stawka CPM lub "koszt za tysiąc". Wyjaśnij klientom, dlaczego najciekawsza i najbardziej kreatywna reklama na świecie nie zwiększy sprzedaży, jeśli działa tylko jeden raz, chyba że pojawi się podczas Super Bowl. Reklama musi powtarzać się wielokrotnie, jeśli chcesz, aby wiadomość o sprzedaży została umieszczona w mózgu widza.

Reklama radiowa zapewnia możliwość wielokrotnego przekazywania wiadomości klienta wielokrotnie w ciągu dnia przy stosunkowo minimalnych kosztach. Do czasu, gdy słuchacz usłyszy tę samą reklamę pięć razy w drodze do pracy, a kolejne pięć razy w drodze do domu, będzie wiedziała, że ​​salon samochodowy to świetne oferty najtrudniejszych pick-upów, jakie można kupić za pieniądze.

Radio reklamowanie wiadomości proste

Reklama rzadko działa, gdy wiadomość o sprzedaży jest pomieszana.

Czytelnicy przeoczą reklamę prasową, która zagubiła się na jakimkolwiek bałaganie tłumiącym resztę strony. Reklamy telewizyjne często mają tak wiele do powiedzenia - muzyka, zdjęcia, efektowna edycja - widzowie nie wiedzą, gdzie umieścić fokus.

Reklama radiowa pokazuje, że zwykle najskuteczniejsza jest prosta wiadomość. Restauracja oferująca 99-procentowe tacos we wtorki może wykorzystać reklamę 10, 15 lub 30-sekundową, aby po prostu stwierdzić: "Przyjdź po tacos z wyśmienitym smakiem za 99 centów w każdy wtorek." Słuchacze nie widzą tacos, ale właśnie tam skuteczny copywriting reklamowy może wykorzystywać słowa do malowania mentalnego obrazu świeżych, gorących, pikantnych, chrupiących tacos wypełnionych po brzegi smakowitymi smakołykami.

Reklama radiowa oferuje bogactwo przewag nad innymi mediami. Podkreśl każdego z nich, a przekonasz klientów, by kupili miejsca na twojej stacji, co zwiększy sprzedaż i zmniejszy ich wydatki.