Objaśnienie reklam internetowych

Czym jest drukowanie reklamowe i ile to kosztuje?

Choć prawdą jest, że wiele tradycyjnych materiałów komunikacyjnych przechodzi w funkcje cyfrowe, drukowanie jest dalekie od zrobienia. Wystarczy spojrzeć na sekcję czasopisma w swoim supermarkecie lub na ile książek sprzedaje się codziennie w serwisie Amazon. Druk jest wciąż bardzo żywy; po prostu musisz wiedzieć, jak go wykorzystać i uzyskać najwięcej za swoje pieniądze.

Jeżeli reklama jest drukowana na papierze, czy to gazetach, czasopismach, biuletynach, broszurach, ulotkach, przesyłkach pocztowych, czy cokolwiek innego, co byłoby uważane za przenośne drukowane medium, to zazwyczaj jest pod banerem reklam drukowanych.

Istnieją znaczące wyjątki, gdy druk wkracza w media takie jak reklama partyzancka lub inne egzekucje z Out Of Home (OOH).

Koszty reklamy drukowanej

Różnią się one znacznie w zależności od publikacji, obiegu, liczby wstawień, ilości (jeśli są to przesyłki bezpośrednie, ulotki, ulotki itp.) Oraz wielu innych czynników. Każda publikacja, z którą masz do czynienia, ma tzw. Kartę Stawki Reklamowej. Dobrze poznaj ten format, zajmuje się wszystkim, od kosztów po specyfikacje do druku.

Jeśli masz niski budżet, znajdziesz coś, co by pasowało. Ale nie uzyskasz dużej ekspozycji lokalnej gazety w mieście liczącym 1000 mieszkańców. Magazyn rozprowadzany w masie, podobnie jak w kasie sklepu spożywczego, będzie kosztował wiele tysięcy dolarów za jedno wstawienie. To idzie w górę, jeśli jest to tylna okładka, faux przednia okładka, podwójna strona lub środkowy spread.

W dzisiejszych czasach powszechne jest robienie wielu wstawek w jednym magazynie.

To także znacznie podnosi cenę.

Koszty bezpośredniej reklamy pocztowej

W przypadku direct mail masz do czynienia nie tylko z dużymi kosztami drukowania, ale także z zakupem list kwalifikowanych. Jeśli na przykład reklamujesz nowy sklep z auto-naprawami, chcesz wysłać swoją wiadomość do osób, które posiadają starsze samochody.

Jeśli reklamujesz nowy produkt dla dzieci, chcesz wysłać go do gospodarstw domowych z dziećmi. Ta informacja będzie cię kosztować.

Z direct mailem będziesz szukał dobrego zwrotu z inwestycji (Return On Investment) i musisz sobie poradzić z tym, że współczynnik odpowiedzi 1-2% jest typowy. Oznacza to, że można oczekiwać tylko około 3 wywołań na każde 100 wiadomości. I to nie jest współczynnik konwersji. Będziesz musiał wysłać setki tysięcy (lub nawet milionów) mailingów, aby uzyskać współczynnik konwersji potrzebny do osiągnięcia sukcesu.

Oto przykład:

Twój produkt kosztuje 70 USD. Chcesz sprzedać 20 000 $ tego produktu.

Jeśli masz naprawdę szczęście, dostaniesz 2% odpowiedzi.

Z dobrymi sprzedawcami zakończysz sprzedaż 33% tych osób.

70 x 33% x 2% = 0,46

20 000 podzielono przez 0,46 = 43,478

Oznacza to, że będziesz potrzebować około 44 000 wysyłek, aby otrzymać 20 000 USD. Pamiętaj jednak, że te wysyłki kosztują pieniądze, a ta liczba nie uwzględnia zysku. Koszty ogólne związane z wytwarzaniem produktu również nie są brane pod uwagę. Będziesz musiał wysłać dużo więcej mailingów, aby pochłonąć koszty drukowania i wysyłania wiadomości, i nadal zarabiać. Ponieważ jednak poczta bezpośrednia nadal jest jednym z najskuteczniejszych sposobów dotarcia do konsumenta, można to łatwo zrobić.

Jeśli sprawisz, że twoja poczta bezpośrednia będzie ekscytująca i zabawna, a nie tandetny kawałek śmieci, możesz osiągnąć swoje cele biznesowe.

Przyszłość reklamy drukowanej

Niestety, wymiera na korzyść mediów cyfrowych, ale zajmie to trochę czasu. A to oznacza, że ​​na rynku reklamy drukowanej są okazje. Reklamy pełnotekstowe (zwane wstawkami), które kosztowały 12 000 USD, teraz kosztują jedną czwartą ceny. Powód jest prosty. Mniej czytelników, niższe stawki. Bezpośrednia poczta, jeśli zostanie to zrobione poprawnie, nadal jest bardzo skutecznym sposobem dotarcia do konsumenta i przyciągnięcia ich uwagi.