Sposoby prowadzenia własnej kampanii reklamowej

Chcesz utworzyć własną kampanię reklamową? Zacznij tutaj.

Słowo ostrzeżenia: podjęcie własnej kampanii reklamowej nie jest łatwym zadaniem. Jest powód, dla którego istnieją tysiące agencji reklamowych na całym świecie, pełnych ludzi, którzy spędzili całe życie poświęcone umiejętnościom i nauce reklamy.

Powiedziawszy to, kiedy fundusze są bardzo napięte, a dopiero zaczynasz, może to zniechęcać do wynajęcia agencji - nawet małego sklepu lub jednego wolnego strzelca.

Ale jeśli naprawdę zainwestowałeś w swój produkt lub usługę i jesteś pasjonatem wypowiadania tego słowa, istnieją kroki, które możesz wykonać, aby zrobić to sam. Pamiętaj tylko, że będziesz musiał podwinąć rękawy i zabrać się do pracy.

Ustal swój plan marketingowy

Nic nie pomoże ci w lepszym określeniu celów niż plan marketingowy. Dowiesz się dużo o firmie, konkurentach i długoterminowych celach, tworząc i przestrzegając planu marketingowego. Jest to niezbędne, aby wiedzieć, jaki rodzaj reklamy jest dla Ciebie najlepszy.

Stwórz plan działania

Po opracowaniu planu marketingowego musisz utworzyć plan działania . Ten model pokazuje, w jaki sposób freelancerzy i agencje wprowadzają własny plan działania. Twój plan działania zapewnia również najważniejsze informacje, które możesz wykorzystać podczas realizacji swojej strategii reklamowej.

Zdecyduj się na swój budżet reklamowy

Sposób reklamowania zależy od budżetu reklamowego. Musisz strategicznie wykorzystać swoje pieniądze reklamowe.

Jeśli pozwalasz tylko na niewielką część pieniędzy na reklamę, nie chcesz wrzucać wszystkiego do produkcji jednej reklamy o godzinie 2 w nocy. Dokładnie ustal, ile wydasz na reklamę, abyś mógł zrobić mądre decyzje w tworzeniu i umieszczaniu wszystkich mediów reklamowych.

Zapoluj na niedrogie opcje reklamowe

Oczywiście, pieniądze są napięte, jeśli sam wykonujesz swoją reklamę. Prowadzenie własnej kampanii reklamowej oznacza, że ​​musisz być swoim własnym dyrektorem medialnym . Musisz znaleźć najlepsze miejsce docelowe reklamy i najtańsze możliwości dopasowania do swojego budżetu. Jeśli masz ograniczony budżet, możesz znaleźć wiele sposobów na ominięcie wysokich kosztów reklamy.

Znaj swoją docelową publiczność

Nie możesz skutecznie reklamować się, jeśli nie trafisz na grupę docelową. Zanim zaczniesz tworzyć reklamy, musisz wiedzieć, kim są, aby w pełni wykorzystać każdy dolar wydany na media. Na przykład, jeśli Twoja firma sprzedaje skuter dla seniorów, nie chcesz zbytnio inwestować w media społecznościowe. Seniorzy preferują bardziej tradycyjne opcje, takie jak lokalna telewizja, gazety, a nawet reklamy w lokalnych sklepach.

Reklamuj za pomocą odpowiednich mediów

Ze wszystkich różnych mediów reklamowych, z których możesz korzystać, musisz mieć możliwość korzystania z tych mediów na swoją korzyść. Wydając wszystkie swoje pieniądze na bezpośrednią kampanię pocztową, gdy Twoje reklamy będą lepiej wydawane w mediach społecznościowych, a wirusowe filmy ograniczą liczbę potencjalnych klientów. Rzuć okiem na każde medium, pomyśl o swoich docelowych odbiorcach, rzuć okiem na swój plan marketingowy i swój plan działania i zdecyduj, które medium najlepiej pasuje do Twoich reklam.

Nie bój się zatrudniać Freelancerów

Jeśli nie możesz przekształcić swojej reklamy w agencję, nadal rozważ zatrudnianie niezależnego copywritera i / lub grafika. Specjaliści ci wiedzą, co stanowi dobrą reklamę. Wielu freelancerów pracowało w agencjach reklamowych, abyś mógł czerpać korzyści z ich doświadczenia. Ponadto freelancerzy mogą zapewnić profesjonalną kopię i materiały w przystępnej cenie.

Konsekwentna wiadomość jest kluczowa

Jeśli korzystasz z reklam online, reklam telewizyjnych i radiowych, reklam prasowych i kampanii bezpośredniej, zachowaj spójność. Użyj tego samego spikera i muzyki do swoich reklam. Inne materiały powinny używać tych samych kolorów i czcionek. Użyj tego samego sloganu. Chcesz zachować spójność, aby potencjalni klienci zaczęli identyfikować swój slogan, kolory, czcionkę, spiker, dżingiel - wszystko - co odnosi się do kampanii reklamowej Twojej firmy.

Powtarzanie działa cuda

Kupowanie miejsca na jedną reklamę radiową, która emitowana jest raz o 4:30 rano, nie będzie miało większego odzewu. Chcesz, by reklamy miały większą częstotliwość, aby zwiększyć szanse trafienia w tę grupę docelową. Jeśli prowadzisz kampanię bezpośrednią, zdecyduj o częstotliwości swoich materiałów z góry. Kiedy wyślesz początkowe materiały, ile razy będziesz wysyłać materiały uzupełniające? Poznaj odpowiedzi, zanim zaczniesz pomagać w maksymalizacji sukcesu swojej strategii.

Jeśli masz wątpliwości, Get The Books Out

Nie ma wstydu przyznać, że nie wiesz, co robisz w dowolnym momencie procesu. Kiedy wszystko inne zawiedzie, a ty wciąż napotykasz pytania, istnieje wiele książek, których możesz użyć, by dać ci wskazówki. Szukaj również tytułów, które zostały właśnie wydane, abyś mógł śledzić aktualne trendy reklamowe.