Efektywne kosztowo reklamy dla małych firm

Maksymalnie wykorzystaj swój mały budżet reklamowy

Reklama małych firm. Getty Images

Masz małą firmę lub zlecono jej reklamowanie. Ale jeśli nie pracujesz z firmą taką jak Apple, Honda, Coors lub FedEx, nie będziesz mieć milionów dolarów przeznaczanych na kampanie reklamowe.

W rzeczywistości większość małych firm i start-upów ma szczęście, że ma kilka tysięcy dolarów, żeby się rozkoszować, a co dopiero bankroll, który mógłby nakarmić trzeci świat.

Więc, ile pieniędzy trzeba wydać mądrze.

Myśl inteligentniej i myśl w myślach. Musisz jak najlepiej wykorzystać dolary, które posiadasz, bez względu na to, jak bardzo jesteś ograniczony. Te efektywne kosztowo sposoby reklamowania firmy dają wiele opcji do wyboru, zwłaszcza jeśli masz na koncie budżet reklamowy. Nie pozwól, aby gra reklamowa cię zastraszyła.

Jest tyle możliwości, aby reklamować swoją firmę, która nie wymaga tysięcy dolarów. Jeśli chcesz zrobić małą pracę, zaoszczędzisz pieniądze i znajdziesz najlepszy, niedrogi sposób na reklamę swojej firmy. A wszystkie z nich dadzą ci wielki zwrot z inwestycji:

Utwórz reklamy podcastowe

Reklamy podcastów są łatwe do samodzielnego tworzenia, a czas wyświetlania podcastów to bardzo rozsądny zakup. Jeśli znajdziesz popularny podcast, który jest powiązany z rodzajami produktów i usług sprzedawanych przez Twoją firmę, sponsorowanie tego podcastu może być dobrym rozwiązaniem, które możesz wziąć pod uwagę.


Użyj reklamy Remnant

Pomyśl o pozostałej reklamie w taki sam sposób, jak tańsze pokoje hotelowe ze strony takiej jak Hotwire. Otrzymasz pokój hotelowy w wybranym mieście, może nawet w wybranym przez Ciebie dniu, a także z gwiazdami, które chcesz. Ale nie wiesz, w którym hotelu mieszkasz, jak daleko jest od lotniska i jakie udogodnienia są wokół niego.


Wykorzystaj swoją witrynę, aby reklamować swoją firmę

Wielu właścicieli firm uważa, że ​​potrzebują tylko witryny internetowej, jeśli sprzedają produkty online. Bez względu na to, jaki rodzaj firmy posiadasz, POTRZEBUJESZ strony internetowej. Potencjalni klienci trafiają do Internetu w poszukiwaniu firm w swojej okolicy. Jeśli Twój rywal jest online, a Ty nie, zgadnij kto ma przewagę. Zbuduj jednak stronę internetową, która jest korzystna dla klientów. Chcesz wywrzeć pozytywny, trwały efekt, a posiadanie słabo zbudowanej strony internetowej to okropny sposób na reklamę Twojej firmy.

Publikuj swoje reklamy w YouTube

Jeśli masz reklamę telewizyjną, możesz wydłużyć okres przydatności do użycia bez konieczności płacenia za więcej czasu antenowego. YouTube to często pomijany pojazd reklamowy. Nie kosztuje nic, aby opublikować reklamę na stronie i możesz ją promować w swojej witrynie internetowej, aby klienci w Twojej okolicy mogli oglądać Twoją reklamę online.

Twórz ulotki i ulotki

Stworzenie własnego ulotki reklamującej firmę jest proste, niedrogie i jest świetnym sposobem na wygenerowanie buzzów o Twojej firmie. Jeśli naprawdę chcesz, aby Twoja ulotka była skutecznym narzędziem reklamowym, zaoferuj zachęty lub zniżki dla osób, które przynoszą ulotkę. Daje to również nieformalny sposób śledzenia, ilu ludzi przychodzi właśnie dlatego, że widzieli twoją ulotkę.


Możesz reklamować się na kablach

Czekać! Zanim przejdziesz do tej sekcji, myśl, że to tylko dla tych, którzy mogą pozwolić sobie na reklamę telewizyjną , czytaj dalej. Możesz reklamować się na kablach przez przemierzanie, reklamy pełnoekranowe i powyżej list programów. Te alternatywne metody reklamy są bardzo przystępne. Indeksowanie może kosztować poniżej 10 USD dziennie.

Przekieruj swoją firmę z partnerami

Krajowy partner firm każdego dnia, ponieważ jest doskonałym narzędziem reklamowym, aby dotrzeć do nowych klientów i jednocześnie obniżyć koszty reklamy. Ale partnerstwo nie dotyczy tylko korporacyjnych gigantów. Współpraca z innymi firmami pomaga oszczędzać pieniądze reklamowe, zwiększając jednocześnie ekspozycję na klientów.

Twórz biuletyn o jakości lub e-mail

Biuletyn / e-mail pomaga utrzymać kontakt z obecnymi klientami i dotrzeć do rynku potencjalnych klientów.

Twój biuletyn nie powinien jednak służyć do wysyłania reklam do klientów. Skorzystaj ze swojego biuletynu, aby dostarczyć klientom cennych informacji, które sprawią, że będziesz pamiętać, że firma jest gotowa do zakupu.

Wejdź do radia

Nie ignoruj ​​radia jako środka komunikacji. Tak, czasy się zmieniły i nie jest w tej samej lidze co 40 lat temu. Ale wciąż miliony ludzi słucha publicznego radia, a przestrzeń reklamowa jest tańsza niż kiedykolwiek wcześniej. Możesz ustawić stację radiową dla reklamy (co może prowadzić do wątpliwej jakości reklam) lub możesz zatrudnić agencję, która zrobi to za Ciebie. Zawsze jest możliwość zrobienia tego samemu, a jeśli prowadzisz firmę rodzinną z przyjaznym nastawieniem, Twój własny głos może być świetnym narzędziem do sprzedawania.


Jeśli jesteś Non-Profit, masz jeszcze więcej opcji

Istnieje wiele strategii i taktyk reklamowych o charakterze non-profit i non-profit, z których możesz skorzystać. Na początek możesz poprosić profesjonalistów, aby przekazali swoje usługi za darmo, lub obniżoną stawkę co najmniej. Istnieją specjalne usługi dostępne wyłącznie dla organizacji non-profit, takie jak przycisk "Przekaż darowiznę" na Facebooku. A program Google Ad Grants może przyznać Ci 10 000 $ darmowych reklam, jeśli się zakwalifikujesz. Nawet jeśli nie jesteś non-profit, rozważ współpracę z jednym, aby rozpowszechniać informacje o swojej firmie i jej przyczynie w tym samym czasie.

Stwórz wyzwanie lub rozbij rekord

Jeśli kiedykolwiek oglądałeś program typu Man Vs Food lub Bizarre Foods, zauważysz, że wiele miejsc odwiedzanych przez hosta ma dla nich coś skandalicznego. Zjada 50 gorących skrzydeł w mniej niż 30 minut lub pożera 7-funtowy burrito w godzinę. Wyzwanie może rozpowszechnić informacje o Twojej firmie za darmo, ale ta sprytna strategia nie dotyczy tylko restauracji. Jeśli możesz stać się kreatywny, możesz zastosować go do własnej firmy. Pomyśl o sposobie, w jaki możesz rzucić wyzwanie swoim klientom, aby coś zrobili i zdobyć ich nazwiska na tablicy. Lub wygraj nagrodę. Będzie to wirusowe, jeśli będzie wystarczająco dobre.