Air Force Cardiopulmonary Laboratory Technician

Uzyskaj informacje o karierze na temat obowiązków służbowych, wymagań i innych zadań

Martin Barraud

Z jednej strony ludzkie serce i płuca to dwa układy, które łączą się jak spaghetti i klopsiki, więc naturalne jest traktowanie ich razem. Z drugiej strony, oba są niesamowicie złożonymi systemami, które można wykorzystać.

Nic więc dziwnego, że w Siłach Powietrznych zaciągnęli się w Specjalny Kodeks Sił Powietrznych 4H, aby stać się technik technik kardiopulmonarnych (CP) to inteligentny umysł i intensywne szkolenie - i że odnoszący sukcesy absolwenci zdobywają satysfakcjonującą karierę z lukratywnymi możliwościami w wojskowym i cywilnym systemie opieki zdrowotnej.

Zadania i obowiązki

Nie pozwól, aby słowo "laboratorium" zawiodło cię w tej książce: praca z krążeniem płucnym dotyczy praktycznej opieki nad pacjentem, a nie zlewek i palników Bunsena. (Nie żartowałem z Muppet. Czy nie jesteście dumni z tego, jak się dojrzewam?)

Mimo, że są technicznie zatrudnieni jako asystenci zleceniobiorcy , technicy z laboratorium CP robią coś więcej niż tylko chrząknięcie. Oto próbnik niektórych obowiązków i procedur, które są w to zaangażowane, zgodnie z Podręcznikiem klasyfikowania Sił Powietrznych :

Wymagania wojskowe

Jak możecie sobie wyobrazić, kadeci, którzy chcą pracować w laboratorium kardiologicznym, muszą być gotowi na rygorystycznych pracowników akademickich.

W związku z tym Siły Powietrzne akceptują tylko tych z dyplomem ukończenia szkoły średniej, a podręcznik klasyfikacji kandydatów do egzaminu dodaje, że "kursy liceum lub college w zakresie algebry i chemii są obowiązkowe".

W podręczniku nie ma nic więcej na temat wymagań wstępnych, chociaż Rod Powers odkrył, że ogólna umiejętność (rozumowanie arytmetyczne i ekspresja werbalna) co najmniej 44 jest konieczna, gdy bierze się baterię wspomagania zawodowego (ASVAB) .

Edukacja

Po ośmiu i pół tygodniach podstawowego szkolenia Sił Powietrznych , przygotuj się na przejście do jakiejś wysokooktanowej pracy naukowej we wspólnym ośrodku Medical Education and Training Campus (METC), zlokalizowanym w Fort Sam Houston w Teksasie .

Program Cardiopulmonary METC podzielony jest na fazę akademicką i kliniczną. Pierwsza faza stanowi masę niezbędnych podstaw w klasie, obejmujących podstawy takie jak "anatomia i fizjologia, chemia, farmakologia, mikrobiologia ... [i] procesy chorobowe", jak również specyficzne techniki leczenia pacjentów i korzystania z szerokiej gamy sprzętu do dyspozycji techników CP, takich jak wentylatory mechaniczne i elektrokardiogramy.

Druga faza przenosi uczniów z klasy do rzeczywistego świata, przypisując je do dowolnego z wielu placówek medycznych Sił Powietrznych w całym kraju.

W tym przypadku szkolenie w miejscu pracy gwarantuje, że osoby, które ukończyły program, są dobre w swoich zadaniach, a nie tylko zdają pisemne egzaminy. Ale faza druga to także ocena tego, czy potencjalnym technologom można ufać, że "osądzają i przyjmują odpowiedzialność za opiekę nad pacjentami sercowo-płucnymi", zgodnie z opisem kursu.

Strona rekrutacyjna Sił Powietrznych twierdzi, że kurs trwa 233 dni, ale podejrzewam, że osoby zainteresowane polem 4H powinny zaplanować około roku, biorąc pod uwagę, że weekendy, święta i indywidualny przebieg kursu mogą wydłużyć tę liczbę. Ale na drugim końcu tego długiego tunelu znajduje się trudna kariera z wieloma możliwościami, aby coś zmienić dla pacjentów pilnie potrzebujących pomocy.