Pytania do wywiadu z pracownikami budowlanymi

Podczas rozmowy kwalifikacyjnej, przyszły pracownik budowlany musi przekonać rozmówcę, że jest on niezawodny, dobrze kieruje się wskazówkami, wykonuje rozsądny osąd i zapewnia niezbędną sprawność fizyczną, aby wykonać zadanie.

Jako pracownik budowlany będziesz narażony na duże obciążenia pracą, wymagające obowiązki, napięte harmonogramy i będziesz pracować z wieloma różnymi osobami, więc przekazanie informacji o zdolnościach adaptacyjnych jest konieczne.

Powinieneś także omówić swoją wiedzę na temat różnych rodzajów sprzętu budowlanego i technik.

Pytania do wywiadu z pracownikami budowlanymi

Przygotuj się na nadchodzącą rozmowę kwalifikacyjną i przejrzyj listę najczęściej zadawanych pytań na temat przeprowadzania wywiadów dla pracowników budowlanych:

Jak znajomy czytasz i interpretujesz projekty i / lub rysunki elektryczne?

Opisz niektóre z najnowszych projektów.

Czy kiedykolwiek byłeś ranny w pracy? Co się stało? Co zrobiłbyś teraz inaczej, aby zapobiec ponownemu wystąpieniu urazu?

Czy Ty / Twoja firma kiedykolwiek spowodowałaś / byłaś zamieszana w wypadek, który spowodował, że ktoś otrzymał leczenie szpitalne lub został hospitalizowany?

Co znajduje się na osobistej liście kontrolnej, aby upewnić się, że jesteś gotowy do opuszczenia miejsca pracy pod koniec dnia?

W jaki sposób zademonstrowałeś bezpieczne praktyki w swojej poprzedniej pracy?

Jak silne są twoje umiejętności matematyczne?

Co byś zrobił, gdyby klient miał problem z jakością twojej pracy?

Jak poradziłbyś sobie z sytuacją, jeśli ty i współpracownik nie zgadzacie się w kwestii pracy?

Czy kiedykolwiek odszedłeś z pracy? Jeśli tak, z jakiego powodu?

Daj mi przykład czasu, kiedy miałeś mały lub żaden kierunek w rozwiązywaniu problemu. Co się stało? Co zrobiłeś? Jaki był wynik?

Opowiedz mi o sugestii, którą wykonałeś w sprawie, która została wdrożona.

Jakie procedury stosujesz, aby zapobiec urazom w pracy?

W jaki sposób priorytetyzujesz niezbędne zadania związane z pracą?

Opowiedz nam o największych blokadach drogowych napotkanych podczas projektu. Jak ich rozwiązałeś?

Ogólne umiejętności do wyróżnienia

Prace budowlane to wymagająca praca fizyczna, ale pracownicy budowlani wnoszą więcej niż wysiłek do swojej pracy. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej musisz podkreślić swój zestaw umiejętności . Oto krótkie spojrzenie na niektóre z tych ważnych umiejętności :

Praktyka czyni mistrza

Chcesz być spokojny, zebrany i pewny siebie, kiedy siedzisz na nadchodzący wywiad. Oczywiście, nie ma gwarancji, że osoba przeprowadzająca wywiad zada wszystkie te konkretne pytania, ale im bardziej jesteś przygotowany, tym łatwiej będzie udzielić dokładnych odpowiedzi .

Przejrzyj te pytania w swoim umyśle lub poproś znajomego lub członka rodziny o poznanie jako ankietera i zadawaj pytania kilka razy, aż poczujesz się komfortowo z Twoimi odpowiedziami. Nie zapomnij wyczyścić swoje CV, aby uwzględnić najnowsze prace lub projekty i skontaktować się z poprzednimi szefami lub współpracownikami, aby sprawdzić, czy są gotowi do umieszczenia na liście referencji.