10 rzeczy, które należy zrobić, zanim dostaniesz reklamę

Gotowy do pracy w reklamie? Zacznij tutaj.

Wywiad. Getty Images

Więc zdecydowałeś ... że chcesz kariery w reklamie.

Wszystko, co przeczytałeś na ten temat w Internecie, a widzisz w telewizji i filmach, sprawia, że ​​wydaje Ci się, że jest to idealny zawód. Pytałeś, przeczytałeś książki, tego chcesz. Cóż, tylko dziesięć kroków może pomóc Ci w reklamie i jak najlepiej wykorzystać nową karierę.

1: Rozumieć różne gałęzie przemysłu

Czy na pewno chcesz pracować w reklamie, a nie w public relations?

Wiele razy wszystkie te branże są zdezorientowane jako jedno i to samo. Istnieją jednak duże różnice między reklamą a public relations . Zanim przejdziesz dalej, sprawdź , która branża naprawdę pasuje do Twoich pomysłów i osobowości .


2: Wiedzieć czego się spodziewać
Dowiedz się, czy reklama jest dla Ciebie właściwą karierą . Czy jesteś gotowy na długie godziny, niską płacę i środowisko o wysokim ciśnieniu? To tylko niektóre przeszkody, które możesz napotkać jako początkujący profesjonalista reklamowy. Być może spotkałeś się z pewnymi powszechnymi błędnymi przekonaniami na temat kariery w reklamie . Dowiedz się, czego się spodziewać, zanim zdecydujesz się na tę karierę.


3: Wybierz właściwą ścieżkę kariery

Nie musisz być kreatywny, aby pracować w reklamie. Jeśli jesteś dobrze zorganizowany, masz dobre umiejętności ludzi i możesz zarządzać wieloma osobami pracującymi nad różnymi projektami naraz, aby upewnić się, że Twój zespół dotrzymuje terminów, kariera jako Account Executive może Ci bardzo dobrze odpowiadać.

Być może jesteś typem liczbowym, a zbieranie danych w celu określenia miejsca docelowego reklamy jest tuż za twoją uliczką. Kariera w dziale Media może być właśnie tym, czego szukasz. Poznaj wiele karier w branży reklamowej, aby określić, które z nich najbardziej Cię interesują i na które chcesz się zwrócić.


4: Oceń swoją edukację

Wiele osób chce wiedzieć, czy mają odpowiednie wykształcenie dla kariery w reklamie. Wiele pytań pochodzi nawet od absolwentów uczelni, którzy zastanawiają się, czy ich stopień dostanie pracę w branży reklamowej. Inni chcą wiedzieć, czy jest wymagana jakakolwiek edukacja. Wybór odpowiedniego wykształcenia do kariery w reklamie zależy od własnych celów zawodowych. Niektórzy ludzie z branży reklamowej nie mają nawet stopnia naukowego, podczas gdy inni odkryli, że kursy reklamowe są właśnie tym, czego potrzebują, aby rozpocząć karierę.

5: Przestudiuj swoje możliwości

Praca w agencji to nie jedyny sposób, aby zostać reklamą. Agencja reklamowa jest prawdopodobnie pierwszym środowiskiem, które pojawia się w twojej głowie, ale istnieją inne alternatywy, które mogą Ci zapewnić długą i udaną karierę w branży.

Własna agencja pełni rolę pełnoprawnej agencji reklamowej. Jednak ma tylko jednego klienta. Pracownicy firm produkcyjnych zazwyczaj spędzają większość czasu na pisaniu, kręceniu i edytowaniu reklam dla klientów. Następnie istnieje strona niezależna od reklamy, w której copywriterzy i graficy mogą pracować jako niezależni agenci reklamowi, agenci wewnętrzni i firmy produkcyjne, a także klienci biznesowi, którzy mogą nie mieć agencji zajmującej się retencją.

Zbadaj możliwości sprawdzenia, czy istnieje szczególne środowisko pracy, które może Cię zainteresować bardziej niż inne. Pomoże ci to w poszukiwaniu pracy w poszukiwaniu możliwych pozycji.

6: Stażysta za doświadczenie

Internowanie to doskonały sposób na zdobycie cennego doświadczenia i postawienie stopy w biurze agencji reklamowej. Będziesz mógł nawiązać kluczowe kontakty, których możesz użyć do uzyskania pracy, ale możesz nie potrzebować ich od razu, jeśli agencja zaoferuje ci stałą pozycję w pełnym wymiarze godzin po zakończeniu stażu.

Chcesz się upewnić, że skorzystasz ze swojego stażu . Nie bądź wallflower. To jest twój czas, aby pomóc innym, nauczyć się biznesu i załatwić wszystko, czego agencja pozwoli ci pomóc.

7: Twórz próbki, aby pokazać potencjalnym pracodawcom

Pisanie lub projektowanie próbek ma kluczowe znaczenie, jeśli chcesz pracować jako copywriter lub grafik.

Ale jeśli dopiero zaczynasz, najprawdopodobniej nie masz nic, aby pokazać potencjalnego pracodawcę. Reklamy spekulacyjne, lepiej znane jako SPEC ADS, są właśnie tym, czego potrzebujesz, aby pokazać swoją zdolność do wykonywania pracy. SPEC ADS umożliwiają natychmiastowe pisanie próbek, których możesz użyć do pokazania potencjalnemu pracodawcy twojego głosu lub stylu projektu.

8: Przygotuj swoje portfolio

Kiedy jesteś wezwany na rozmowę kwalifikacyjną, musisz być przygotowany. Umieść te SPEC ADS lub inne próbki swojej pracy w swoim portfolio (najlepiej w Internecie), zanim zadzwoni telefon.

Przygotowanie do pracy z wyprzedzeniem oznacza, że ​​jesteś gotowy do pracy, nawet jeśli potencjalny pracodawca musi się z tobą spotkać w ciągu następnej godziny, ponieważ wsiada do samolotu na Tahiti o godzinie 16.00. Jeśli wcześniej zbadałeś potencjalne potrzeby pracodawcy , możesz zmienić swoje portfolio, aby dostosować się do specyficznych potrzeb firmy, abyś naprawdę wyróżniał się z dużej ilości życiorysów siedzących na biurku.

9: Wywiad z Landem

Teraz, gdy zdecydowałeś, jaki rodzaj kariery reklamowej najbardziej Cię interesuje, jesteś gotowy, aby wyłonić te wywiady. Bądź realistą. Bądź wytrwały. Bądź szczery. Są to podstawy do naśladowania przy poszukiwaniu pracy, ale istnieją inne sposoby na zwiększenie szansy na bycie zauważonym, gdy ubiegasz się o stanowisko, dzięki czemu możesz mieć pewność, że wylądujesz w wywiadzie.

10: Go Get That Job
Teraz, gdy dotarłeś już do tego kroku, jesteś bardziej przygotowany niż większość ludzi, którzy chcą kariery w reklamie. Istnieje wiele możliwości dla ciebie, więc idź zdobyć tę pracę w reklamie.