Rozmowa kwalifikacyjna Dziękuję szablon listu

Po wywiadzie ważne jest, aby jak najszybciej otrzymać wiadomość z podziękowaniami. Twoja notatka z podziękowaniami daje ci szansę, aby powtórzyć swoje zainteresowanie pracą, podkreślić ważne kwalifikacje i śledzić wszelkie szczegóły, o których nie można wspomnieć podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Notatka z podziękowaniami pokazuje również rozmówcy, że doceniasz ich czas i chętnie się z nimi skontaktuje. Poniżej znajdują się wskazówki, jak napisać list z podziękowaniami po rozmowie kwalifikacyjnej .

Następnie użyj poniższego szablonu, aby rozpocząć własną notatkę z podziękowaniami. Po prostu zastąp informacje ogólne w poniższym szablonie swoimi informacjami. Następnie spersonalizuj list, tak aby skupiał się na twoim uznaniu za rozmowę kwalifikacyjną, zainteresowanie Twoim stanowiskiem i zasobami, które kwalifikują Cię do pracy.

Wskazówki dotyczące pisania listu z podziękowaniami

Wyślij to szybko. Prześlij notatkę z podziękowaniami tak szybko, jak to możliwe po rozmowie kwalifikacyjnej, ponieważ chcesz, aby została ona przyjęta, podczas gdy pracodawca nadal rozważa kandydatów. Twoja dobrze napisana wiadomość lub list może być tym, co zapewnia ci drugi wywiad lub ofertę pracy.

E-mail a list. Jeśli czas jest najważniejszy, wyślij list z podziękowaniami za pośrednictwem poczty elektronicznej . Kiedy wysyłasz list z podziękowaniami za pośrednictwem poczty elektronicznej, w temacie wiadomości powinno znajdować się twoje imię i nazwisko oraz stanowisko, z którym rozmawiałeś. Powinien również zawierać wyrażenie "Dziękuję", aby odbiorca znał cel tego e-maila.

Na przykład tematem może być "Imię Nazwisko, Pozycja XYZ - Dziękuję"

Jeśli masz trochę więcej czasu, wyślij wiadomość z podziękowaniami w mailu. Możesz wysłać list w formie oficjalnego listu biznesowego lub wysłać osobistą notatkę z podziękowaniami na kartce z notatkami.

Czytaj próbki i szablony. Pisząc list z podziękowaniami, sprawdź przykładowe listy z podziękowaniami, aby dowiedzieć się, co możesz umieścić w swoim liście.

Możesz również skorzystać z poniższego szablonu, aby pomóc Ci napisać list z podziękowaniami po rozmowie kwalifikacyjnej. Szablon zawiera wskazówki i porady dotyczące tego, co napisać w każdym akapicie wiadomości.

Edytuj, edytuj, edytuj. Zanim prześlesz, koniecznie sprawdź swój list, a jeśli to możliwe, poproś o to kogoś innego. Sprawdzaj pisownię nazw i tytułów. Wysłanie niechlujnej litery nie zwiększy szans na oddzwonienie.

Rozmowa kwalifikacyjna Dziękuję szablon listu

Twoje imię
Twój adres
Twoje miasto, województwo, kod pocztowy
Twój numer telefonu
Twój email

Data

Nazwa

Tytuł
Organizacja
Adres
Miasto, województwo, kod pocztowy

Szanowny Panie / Pani. Nazwisko:

Skorzystaj z pierwszego akapitu, aby podziękować ankieterowi za poświęcenie czasu na spotkanie z tobą. Wspomnij o swoim zainteresowaniu pracą i o tym, jak bardzo jesteś entuzjastycznie nastawiony. Możesz także wspomnieć o czymś małym na temat interakcji, aby poruszyć pamięć pracodawcy o tobie (na przykład, jeśli dowiedziałeś się, że pochodzisz z tego samego miasta lub że korzeń dla tego samego zespołu sportowego).

Drugi akapit listu z podziękowaniami powinien zawierać (krótko) powody, dla których jesteś doskonałym kandydatem do pracy. Wymień określone umiejętności, które odnoszą się do pracy, z którą rozmawiałeś. Im jesteś bardziej szczegółowy, tym bardziej ankieter będzie pamiętał o twoich kwalifikacjach.

Trzeci akapit (opcjonalnie) może być użyty do wymienienia wszystkiego, czego nie ujawniłeś podczas rozmowy kwalifikacyjnej, którą chciałbyś, aby pracodawca wiedział. Możesz również opracować na punkcie, który uznał za potrzebny więcej czasu. Daje to kolejną szansę na dobre wrażenie, zwłaszcza jeśli pamiętasz coś, co powinieneś powiedzieć po rozmowie. Jeśli uważasz, że rozmowa nie poszła dobrze , możesz również użyć tego jako miejsca, aby (w skrócie) wyjaśnić, dlaczego nie grałeś lub odpowiedzieć na wszystkie pytania, z jakimi zmagałeś się w wywiadzie.

W swoim ostatnim akapicie powtórz swoje uznanie, że zostałeś uznany za pracę i pozwól osobie przeprowadzającej wywiad wiedzieć, że nie możesz się doczekać, aby ją wkrótce usłyszeć.

Z poważaniem,

Twój podpis (drukowany list)

Twoja nazwa wpisana

Wysyłanie wiadomości e-mail Dziękujemy

Jeśli wysyłasz podziękowanie pocztą e-mail, możesz usunąć informacje kontaktowe i datę u góry listu.

Musisz również wpisać podpis na końcu listu. Pod swoim wpisanym podpisem podaj swoje dane kontaktowe (przynajmniej adres e-mail i numer telefonu).

Wysyłanie odręcznego podziękowania

Jeśli wysyłasz odręczną notatkę z podziękowaniami na karcie notatek, nie musisz podawać informacji kontaktowych i daty na górze notatki. Nie musisz też podawać podpisu na końcu - upewnij się jednak, że podpis jest czytelny, więc odbiorca wie, kim jesteś.

Przeczytaj więcej: Co uwzględnić w e-mailu z następnej rozmowy kwalifikacyjnej | Dziękuję za próbki listowe Wywiady z Job Job Thank You