Agencja reklamowa Copywriter Profil kariery

Czym jest Copywriter i co robią?

Copywriter. Getty Images

Opis pracy:

Zazwyczaj istnieją dwa rodzaje copywriter - te, które pracują dla agencji, i te, które pracują w domu dla klienta. W rzeczywistości jest nawet nazywany copywriting po stronie klienta. Jeśli zaakceptujesz jedno z tych zleceń copywriting w agencji, będziesz pracować nad zespołem kreatywnym i zazwyczaj będziesz raportować do dyrektora kreatywnego . Głównym celem copywritera jest pisanie dla mediów reklamowych, takich jak reklamy drukowane , broszury, strony internetowe, reklamy i inne materiały reklamowe.


Zakres wynagrodzeń:

37 327 USD - 57 433 USD dla początkującego copywritera, z niektórymi starszymi copywriterami, którzy zarabiają ponad 100 000 USD, w tym świadczenia. Oczywiście copywriterzy w miejscach takich jak Nowy Jork czy Londyn mogą oczekiwać większego zwrotu kosztów.

Specjalne umiejętności:

Edukacja i trening:

Wielu copywriterów posiada tytuł licencjata z języka angielskiego, dziennikarstwa, komunikacji, reklamy, marketingu lub public relations .

Niektórzy specjalnie uczęszczali do szkoły reklamowej . Inni zaczęli na poziomie gruntu z niewielkim lub żadnym wykształceniem w college'u i zaczęli pracować. Może nawet podjęli kurs copywriting, aby nauczyć się podstaw pisania kopii.

Ogólnie rzecz biorąc, im wyżej po drabinie kariery chcesz zostać copywriterem, tym więcej doświadczenia zawodowego i / lub wykształcenie jest wymagane.

Wymagania różnią się w zależności od wielkości agencji i miasta.

Typowy dzień:

Podobnie jak w przypadku wielu ról w agencji reklamowej, trudno jest dokładnie opisać typowy dzień, ponieważ praca jest tak zróżnicowana i bardzo reaktywna. Czasami copywriter będzie musiał rzucić wszystko, aby pracować na boisku, lub uczestniczyć w ostatniej chwili sesji zdjęciowej. Jednak jako ogólna zasada, tydzień copywritera zawiera:

Wspólne nieporozumienia:

Podczas gdy niektóre agencje chcą, by ich copywriterzy angażowali się w klientów, kampanie promocyjne i sesje strategiczne, wielu copywriterów uważa, że ​​ich opis stanowiska nie obejmuje niektórych lub wszystkich tych zachowań w kampanii klienta.

Inni copywriterzy spędzają dużo czasu w tych działaniach. Nie siadają przy biurku o 8 rano i piszą cały dzień, dopóki nie nadejdzie czas powrotu do domu.

Dowiedz się, jakiego rodzaju środowisko wolisz, zanim zgłosisz się na rozmowę kwalifikacyjną. Ale bądź elastyczny. Jako nowy copywriter , każde doświadczenie jest pomocne niezależnie od tego, jak agencja postrzega rolę swoich copywriterów.

Zdobywanie pracy.

Copywriterzy mogą zacząć od niewielkiego lub żadnego wykształcenia w college'u, interweniując lub lądując na poziomie wyjściowym. Praca na poziomie gruntu rozpoczyna się zazwyczaj od bardzo niskiej skali płac. Bez dużego wykształcenia i doświadczenia najlepszym sposobem jest znalezienie mniejszej agencji, która zmoczyłaby Twoje stopy.

Absolwenci szkół wyższych mogą również zauważyć, że muszą zacząć od pracy na poziomie gruntu. Internowanie podczas studiów jest doskonałą okazją do zdobycia cennego doświadczenia i nawiązania kontaktów, z których możesz skorzystać po ukończeniu studiów.

Niektórzy agnostyczni copywriterzy zaczęli pracować jako niezależni copywriterzy . Zbudowali swoje portfolio i nawiązali kluczowe kontakty podczas freelancingu.

Fringe korzyści:

Jeśli masz szczęście, będziesz mógł podróżować po świecie w sesjach zdjęciowych i filmowych i spotkać się z bardzo fajnymi ludźmi. Twoje życie zawodowe różni się od dzisiejszego dnia i może wiązać się z wieloma zabawnymi zajęciami. Niektóre kreacje grają w bilard, gdy myślą o pomysłach, a nawet o koszykówce. W niektórych agencjach będziesz otrzymywać darmowe jedzenie i napoje przy wielu okazjach, aby zrównoważyć późne godziny i weekendy, w których będziesz musiał pracować. Możesz także kopać stopy na biurku, po prostu usiąść i pomyśleć. Ile miejsc pracy oferuje takie środowisko pracy?