Jak korzystać z kodu QR w CV

Użyj kodu QR, aby wyróżnić się z tłumu

Kody QR znajdziesz prawie wszędzie - w czasopismach i gazetach, na znakach i plakatach, a nawet na billboardach. Firmy wykorzystują je do promowania swoich produktów i usług oraz kierowania konsumentów na strony internetowe, na których mogą uzyskać więcej informacji.

QR kody na CV

Nowy trend jest dla osób poszukujących pracy, aby dołączyć kod QR na CV lub wizytówki. Oczywiście nie jest to wymagane, ale może to być sposób na dodanie do twojego życiorysu współczynnika chłodu i ponowne spojrzenie na CV od menedżera ds. Zatrudnienia.

Na tym konkurencyjnym rynku pracy może zapewnić przewagę nad konkurencją i pomóc odróżnić CV od konkurencji. Jeśli szukasz pracy, możesz zrobić to samo, co firmy i dostarczyć więcej informacji o sobie, aby zatrudnić menedżerów i inne osoby, które skanują Twój kod QR.

Jak korzystać z QR Code na swoim CV, aby wyróżniać się z tłumu

Oto więcej informacji na temat używania kodów QR w CV lub wizytówce, aby wyróżnić się z tłumu za pomocą kodu QR w CV pana Jamesa Alexandra, dyrektora generalnego, Vizibility, Inc.

Żeby złapać oko: kody QR są szeroko stosowane na wszystkim, od plakatów filmowych po fast foodowe podkładki, ale wciąż są stosunkowo nowe na życiorysach. Może działać na Twoją korzyść, zwłaszcza w okresie spowolnienia gospodarczego, gdy każde otwarcie pracy przyciąga wyniki - jeśli nie setki lub tysiące - kandydatów. Może pomóc przyciągnąć uwagę menedżera ds. Zatrudnienia, co jest kluczowym pierwszym krokiem do zatrudnienia.

Botox na twoje CV: kody QR mają określony współczynnik chłodu, a ich użycie natychmiast oznacza, że ​​jesteś zaawansowanym technologicznie - jak ktoś, kto wykorzystuje pojawiającą się technologię. Może dać ci przewagę. Jeśli jesteś starszym kandydatem do pracy, kody QR mogą pomóc w zaszczepieniu się przeciwko dyskryminacji ze względu na wiek poprzez podkreślenie, że jesteś otwarty na innowacje.

Pomóż zatrudnionym menedżerom znaleźć prawdziwą osobę : Czy wiesz, że około 2000 osób na LinkedIn ma imię i nazwisko na liście 10 najczęściej poszukiwanych osób FBI? Może to doprowadzić do poważnej pomyłki, ponieważ przeważająca większość menedżerów ds. Rekrutacji przeprowadza wyszukiwania w Google na kandydatach do pracy. Kody QR to świetny sposób, aby skierować menedżerów ds. Rekrutacji do witryny zawierającej odpowiednie linki, które pokazują Twoją przywódczą myśl, osiągnięcia zawodowe, portfolio online lub profil na profesjonalnych stronach, takich jak LinkedIn .

Nowy sposób na dobry wygląd na małym ekranie: obecnie ponad połowa wszystkich wyszukiwań w Internecie pochodzi z urządzenia mobilnego. Kody QR zostały zaprojektowane do skanowania za pomocą urządzenia mobilnego. Dostępne są bezpłatne i niedrogie usługi, które pozwalają szybko i wygodnie zbudować mobilną mini-stronę, aby zaprezentować swoje talenty i osiągnięcia. Kody QR mogą służyć jako brama do witryny zoptymalizowanej pod kątem urządzeń przenośnych.

Sprawdź, kto Cię sprawdza: Dzięki odpowiednim narzędziom administracyjnym możesz otrzymywać powiadomienia tekstowe lub e-mailowe w celu monitorowania skanów wykonywanych na osobistym kodzie QR, w tym liczby skanów i geograficznych punktów początkowych. Może pomóc ci ocenić zainteresowanie twoim CV. Dodatkowo, gdy użytkownik skanuje kod QR, adres URL jest zapisywany w urządzeniu mobilnym użytkownika, co może być dodatkową zaletą.