Jak zostać Ghostwriterem 101

Co powinieneś wiedzieć o zawodzie Ghostwriting

Ghostwriting książek dla innych osób może pomóc pisarzowi dodać do ich dolnej linii podczas pracy nad własnymi twórczymi projektami - lub może to być zawód pisarski sam w sobie.

Według pisarki Marcii Layton Turner, założycielki i dyrektora zarządzającego stowarzyszenia Ghostwriters, zagorzałych przedsiębiorców, mówców, konsultantów, lekarzy i dyrektorów korporacyjnych, którzy chcą blogować, opracować białą księgę lub napisać książkę, by podnieść swój profil coraz częściej polegają na pisarzach zza kulis, tworząc więcej możliwości na rynku dla tych, którzy chcieliby napisać ghostwrite.Ale początkujący geniusze powinni także rozumieć, że płacenie za pisanie pod imieniem kogoś innego bardzo różni się od pisania własnej książki, a nawet pisania artykułu z czasopisma lub bloga z pomysłu, który wymyśliłeś.

Ghostwriting polega na pomaganiu innym w przekazywaniu ich wiadomości własnym głosem.

Jeśli jesteś wytrawnym pisarzem, który rozważa poszerzenie twojego repertuaru o ghosting, lub jesteś nowy w freelancingu i chcesz zostać geniuszem, oto co Turner mówi, że powinieneś wiedzieć o byciu geniuszem.

Ghostwriting nie jest pozycją pisania na poziomie podstawowym.

Aby odnieść sukces w zarządzaniu czyimś projektem, musisz mieć mocne osiągnięcia jako autor, który zarządza wieloma (i często dużymi) projektami, jednocześnie pisząc na głos. Powinieneś być przygotowany na pokazanie klientom próbki Twojej pracy, najlepiej włączając w to projekty widmowe.

Ghostwriting nie dotyczy ciebie.

Bycie dobrym pisarzem lub autorem nie jest wystarczająco dobre - musisz również uchwycić głos klienta i opowiedzieć historię tak, jak on lub ona.

Oczywiście, możesz pisać, ale czy możesz dopasować słownictwo, tempo i styl wypowiedzi klienta podczas tworzenia dokumentu tak, jakbyś był nim? Oto prawdziwy test: czy możesz to zrobić, nawet jeśli uważasz, że twój styl / wizja / proza ​​twórcza jest lepsza? Chociaż możesz doradzić swoim klientom (patrz # 3), w ostatecznym rozrachunku płacą ci za to, aby napisali, co i jak chcą.

Musisz to robić wygodnie.

Musisz być konsultantem wydającym książki, a nie pisarzem.

Ogromne zmiany w świecie publikacji książek podniosły poprzeczkę, jeśli chodzi o zawieranie umów z dużymi wydawnictwami; w tym samym czasie siły rynkowe (takie jak dystrybucja online za pośrednictwem Amazon.com i innych internetowych sprzedawców książek oraz demokratyzacja marketingu za pośrednictwem mediów społecznościowych) zwiększyły wiarygodność i potencjał publikowanych przez siebie książek, dzięki czemu majsterkowicz jest opcją dla większej liczby autorów .

Przy tak wielu zmiennych, oprócz doradzania klientom w zakresie struktury projektu pisania, jeśli możesz również pomóc im zważyć zalety i wady różnych opcji wydawniczych , będziesz miał jeszcze większe zapotrzebowanie. (Oczywiście można uzyskać wiele informacji na temat tradycyjnej branży wydawniczej i na temat samo-publikowania na tej stronie ...)

Nie powinieneś myśleć o sobie jako o pisarzu; zamiast tego powinieneś myśleć o sobie jako o właścicielu firmy tworzącej ghostwriting.

Możesz mieć prawdziwy dreszczyk emocji od pisania i konstruowania książki, ale musisz zachowywać się jak przedsiębiorca, a nie hobbysta. Zainwestuj w narzędzia marketingowe, spędź czas w sieci, zbuduj obecność online i zaprezentuj się jako właściciel firmy, którym jesteś.

Silne umiejętności zarządzania projektem mogą oddzielić Cię od pakietu.

Spotykanie terminów, organizowanie rozrzucania notatek i badań, abyś mógł je od razu znaleźć, a żonglowanie wieloma projektami pomoże ci przekroczyć oczekiwania klientów i zarobić więcej pieniędzy.

Cena się według własnego poziomu doświadczenia.

Podczas gdy nowicjusz guru powinien wyceniać się na niższym poziomie niż ich bardziej doświadczeni koledzy z redakcji . Następnie, gdy uzyskasz kilka wiarygodnych poświadczeń, zwiększ swoje opłaty, abyś był bardziej konkurencyjny wobec weteranów ghostwriting. To pomoże ci uniknąć przytłoczenia pracą o niższych płacach.

Bycie "niewidzialnym" może stać się samotne - kluczem jest networking

Nazwani autorzy książek czasami czytają lub podpisują lub mają przyjaciół i nauczycieli angielskiego w liceach, którzy wysyłają e-maile, gdy widzą swoje nazwisko w recenzji.

Ghostwriters ... nie tak bardzo. Dlatego ważne jest, aby mieć system wsparcia. Spotykaj się z innymi Ghostwriterami, przynajmniej wirtualnie, choć osobiście jest idealny.

Strona FreelanceSuccess.com to dobry początek, podobnie jak Amerykańskie Stowarzyszenie Dziennikarzy i Autorów (ASJA), w którym gromadzą się doświadczeni pisarze, lub Stowarzyszenie Ghostwriters (AOG), które jest przeznaczone specjalnie dla anonimowych, pomagających utrzymać cię w wiedzieć o rozwoju na rynku, a także utrzymać się w dobrej "duchowej" firmie. Ghostwriters Unite! to konferencja, która łączy geniuszy w celu omówienia wspólnych doświadczeń i wielu aspektów branży.

Skorzystaj z okazji, aby zadawać pytania, zbierać wskazówki dotyczące lądowania i zarządzania nowymi projektami oraz zaprzyjaźniać się z ludźmi, którzy dokładnie wiedzą, jak wygląda dzień widmowego, zanim podejmiesz potencjalnie opłacalny płaszcz niewidzialnego autora.

Zatrudniamy się jako ghostwriter ... lub zatrudniamy ghostwritera dla siebie

Dowiedz się więcej o tym, jak znaleźć zlecenia ghostwriting . I jeśli sam potrzebujesz ghostwriter, przeczytaj ten artykuł z Gotham Ghostwriters o tym, co wiedzieć o zatrudnianiu "ducha ".

Marcia Layton Turner jest współautorką, współautorką lub upiornym autorem prawie 30 książek niefabularnych ... oraz artykułów takich jak ta. Obecnie zarabia większość swoich dochodów z książek o ghostwriting dla przedsiębiorców i kadry kierowniczej wyższego szczebla. Jest także założycielką i dyrektorem wykonawczym Stowarzyszenia Ghostwriters.