Co robi operator sieci cyfrowej (0651)?

Opisy zadań Marine Corp

Cybernetyczny operator jest najnowszym określeniem tego, co Marine Corps poprzednio nazywali specjalistami ds. Sieci danych. Ci marines są odpowiedzialni za instalację, konfigurację i zarządzanie siecią danych lub systemami cybernetycznymi zarówno w środowiskach autonomicznych, jak i serwerach klienckich, w tym MS Exchange, Defense Message Systems i innych autoryzowanych systemach sieci danych.

Zgodnie z podręcznikiem MOS (Military Occupational Specialty) operatorzy sieci cybernetycznych instalują, konfigurują i utrzymują usługi cybernetyczne, zarówno dla sprzętu, jak i oprogramowania.

Ponadto integrują wiele systemów informatycznych, w tym system dystrybucji danych / modułowych (DDS-R / M) w środowisku sieciowym.

Obowiązki zawodowe operatorów sieci

Specjalistami ds. Sieci komputerowej Marine Corps są:

Wymagania do pracy:

(1) Musi mieć wynik GT równy 110 lub wyższy.

(2) Ukończ kurs specjalisty ds. Sieci danych, MCCES 29 Palms, CA.

(3) Marines czynne muszą mieć dwa lata aktywnego dyżuru po ukończeniu szkolenia.

(4) Musi mieć tajne poświadczenie bezpieczeństwa .

(5) Musi być obywatelem USA.

Wymagania:

Praktyki zawodowe

Operatorzy sieci cybernetycznych mogą uczestniczyć w programie szkolenia wojskowego United Services (USMAP). Oficjalny program szkolenia wojskowego oferuje aktywnym członkom służby Marynarki Wojennej i Marynarki Wojennej Rezerwy (FTS) zdolność do zwiększania umiejętności zawodowych i do wypełniania cywilnych wymogów dotyczących stażu w czasie pełnienia obowiązków służbowych.

Departament Pracy USA (DOL) zapewnia uznany w kraju "Certyfikat ukończenia" po zakończeniu programu.

USMAP umożliwia podniesienie umiejętności zawodowych. Pokazuje także twoją motywację do podjęcia trudniejszych zadań wojskowych. Posiadanie Świadectwa ukończenia DOL jest korzystne dla uzyskania lepszych cywilnych miejsc pracy, ponieważ pracodawcy uznają wartość praktyk zawodowych.

Powiązane Kody Wydziału Pracy:

(1) Komputerowy operator urządzeń peryferyjnych 21.3.382-010.

(2) Operator komputera 213.362-010.

Powiązane prace korpusów piechoty morskiej:

Special Intelligence Systems Administrator / Communicator, 2651 .

Praca cywilna

Po zakończeniu obowiązków służb mundurowych specjaliści sieci danych mogą przyswoić sobie takie cywilne kariery, jak:

Możliwości awansu

Po awansie na sierżanta sztabu (E-6), Marines na torze cybernetycznym może awansować na MOS 0659, szefa Sieci Cybernetycznych .

Edukacja

Rekruci Korpusu Piechoty Morskiej biorą udział w magazynach na Wyspie Parris , w Południowej Karolinie lub w San Diego lub w Kalifornii. Po zakończeniu Marine Combat Training, potencjalni operatorzy sieci komputerowych kończą szkołę techniczną w Marine Corps Air / Ground Combat Center Twentynine Palms w Kalifornii.

Marines są następnie przydzielani do Sekcji Szkolenia Danych Firmy B, Szkoły Elektroniki Komunikacyjnej w Marine Corps i oczekuje się udziału w ośmiotygodniowym kursie.

Powiązane artykuły:

Powyższe informacje pochodzą z MCBUL ​​1200, części 2 i 3