Jak ubiegać się o zasiłek dla bezrobotnych

Utrata pracy jest katastrofalna. Nie tylko sinikuje twoje ego i sprawia, że ​​kwestionujesz swoją tożsamość, ale może również siać spustoszenie w twoich finansach. Bez regularnej wypłaty prawdopodobnie będziesz mieć problemy z opłaceniem czynszu lub kredytu hipotecznego, a także innymi rachunkami. To trafienie do twojego portfela może być szczególnie katastrofalne, jeśli nie udało ci się zaoszczędzić dużo pieniędzy lub zainwestowałeś swoje zarobki na emeryturze lub na inne konto, do którego nie będziesz w stanie uzyskać dostępu do pewnego wieku.

Podczas gdy rząd nie może nic zrobić z twoim ego ani twoją tożsamością, zapewnia pomoc finansową, jeśli stracisz pracę . Każde państwo w USA administruje zasiłkami dla bezrobotnych w formie ubezpieczenia na wypadek bezrobocia.

Ta "tymczasowa wypłata" może pomóc ci uniknąć popadnięcia w ruinę finansową. Oto, co musisz zrobić, aby złożyć wniosek i utrzymać aktywne świadczenia tak długo, jak możesz:

  1. Skontaktuj się z Wydziałem ds. Ubezpieczenia od Bezrobocia w Departamencie Pracy swojego stanu, aby dowiedzieć się, czy kwalifikujesz się do świadczeń. Każde państwo decyduje o kwalifikowalności osób. Szczegółowe informacje, w tym dane kontaktowe do tych biur, można znaleźć na stronie Finder Świadczeń dla Bezrobotnych w witrynie CareerOneStop, stronie sponsorowanej przez Departament Pracy USA: Administracja ds. Zatrudnienia i Szkoleń. Ogólnie rzecz biorąc, musisz stracić pracę bez własnej winy i musisz być chętny i zdolny do pracy.
  2. Zbierz informacje wymagane do zgłoszenia roszczenia. Będziesz potrzebował numeru ubezpieczenia społecznego, nazwiska i adresu pracodawcy oraz daty zatrudnienia. Możesz również potrzebować tych informacji dla poprzednich pracodawców.
  1. Złóż wniosek o świadczenia jak najszybciej po utracie pracy. Obowiązkowy okres oczekiwania opóźnia pierwszą płatność przez tydzień po złożeniu wniosku o świadczenia.
  2. Pojaw się w biurze ubezpieczenia od bezrobocia, gdy zostaniesz o to poproszony. Bądź na czas na wszystkie spotkania. Możesz zostać poproszony o dostarczenie dowodu, że aktywnie poszukujesz pracy, więc bądź przygotowany na to.
  1. Skorzystaj z bezpłatnych usług oferowanych przez amerykańskie Centra Pracy Amerykańskiego Departamentu Pracy. Możesz znaleźć te obiekty w całym kraju. Oferują warsztaty i indywidualne doradztwo. Możesz uzyskać pomoc w poszukiwaniu pracy, w tym porady dotyczące pisania CV , rozmowy kwalifikacyjnej i nawiązywania kontaktów . Centra pracy zapewniają również szkolenia zawodowe i dostęp do lokalnych ofert zatrudnienia. Użyj American Job Center Finder na CareerOneStop, aby zlokalizować biuro w pobliżu.
  2. Szukać pracy. Aby zachować korzyści, musisz aktywnie poszukiwać pracy i nie możesz odrzucić żadnych odpowiednich ofert.
  3. Rozważ podjęcie pracy w niepełnym wymiarze godzin. Jeśli przyjmiesz ofertę na pracę na pół etatu , możesz nadal otrzymywać świadczenia. Skontaktuj się z lokalnym biurem ds. Bezrobocia, aby dowiedzieć się, ile możesz zarobić bez utraty świadczeń.

Inne rzeczy, które musisz wiedzieć o zasiłkach dla bezrobotnych