Znalezienie legalnej pracy domowej transkrypcji

Getty / Zave Smith

Jeśli jesteś dobrą maszynistką, transkrypcja może być dla ciebie właściwą pracą w domu. Pamiętaj jednak, że transkrypcja jest czymś więcej niż zwykłym pisaniem. I tak, jak w przypadku każdej możliwości pracy w domu, musisz zwracać uwagę na oszustwa i złe oferty.

Co to jest transcriptionist?

Transcriptionist słucha nagrania, czasami używając pedału do kontrolowania szybkości odtwarzania, i wpisuje to, co słyszy, interpretując i edytując w różnym stopniu w zależności od rodzaju zlecenia transkrypcji.

Minimalne prędkości dla zadań transkrypcyjnych mieszczą się w zakresie od 60 do 85 słów na minutę (WPM). Typy zleceń transkrypcyjnych obejmują korporacyjne, prawne, ogólne i medyczne oraz istnieją zadania z napisami, które mogą, ale nie muszą być w czasie rzeczywistym. Zwykle, aby uzyskać pracę jako transcriptionist domu, musisz najpierw mieć doświadczenie w transkrypcji w ustawieniach biurowych, a dla napisów w czasie rzeczywistym musisz być doświadczony i certyfikowany w raportach sądowych.

Większość prac związanych z transkrypcją w domu odbywa się na zasadzie niezależnego wykonawcy, co oznacza, że ​​nie jesteś pracownikiem. Przeczytaj więcej o różnicy między pracownikami i kontrahentami.

Pisanie online nie jest takie samo, jak w przypadku transkrypcji

Istnieją pisanie w trybie online lub praca z wprowadzaniem danych, które są podobne do transkrypcji, ale zazwyczaj nie wymagają tego samego poziomu umiejętności i nie będą płacić tyle, co prawdziwa transkrypcja. Jeśli zaczynasz, mogą to być dla Ciebie odpowiednie miejsca pracy w domu.

Ale musisz tylko zrozumieć, w co się pakujesz.

Często jest haczyk. Na przykład niektóre z tych firm mogą płacić tylko po tym, jak zarobisz określoną kwotę - na przykład 50 USD. Może się jednak okazać, że nie masz wystarczającej ilości pracy, aby zarobić tyle, lub że jest to zbyt czasochłonne, aby było warto.

Uważaj na oszustwa związane z certyfikacją

Uważaj na jakąkolwiek firmę rekrutującą, która próbuje sprzedać ci usługi certyfikacyjne transkrypcji, w szczególności te, które uzależniają zatrudnienie od spełnienia ich programu certyfikacji. Firmy, które odmawiają ci pracy z transkrypcją, ale zachęcają do zapisania się do certyfikatu transkrypcji, zazwyczaj kosztem kilkuset dolarów, są bardziej niż prawdopodobne oszustwa związane z pracą w domu. A jeśli nie są to oszustwa, to i tak mogą być złe. Zawsze, gdy zastanawiasz się nad uzyskaniem certyfikatu, aby poprawić swoje szanse na znalezienie pracy, upewnij się, że certyfikacja ma wartość dla wielu firm, a nie tylko dla tych, którzy zachęcają do uzyskania certyfikatu.

Autentyczne firmy zajmujące się transkrypcją ocenią szybkość i dokładność pisania za pomocą testów i sprawdzą CV, aby sprawdzić, czy Twoje doświadczenie odpowiada ich potrzebom. Certyfikacja ogólnej transkrypcji zwykle nie jest czynnikiem decydującym o tym, czy kwalifikujesz się do pracy transkrypcyjnej. (Jednak w przypadku medycznych zleceń transkrypcyjnych zwykle wymagana jest certyfikacja, ale istnieją specjalne rodzaje akredytacji, które są akceptowane we wszystkich firmach wykorzystujących medyczne transkrypcje).

Prawidłowe firmy generalnie nie pobierają opłat za pracę za nich, chociaż mogą istnieć pewne koszty początkowe dla wykonawców (a czasami pracowników).

Jednak w transkrypcji są one przeznaczone dla trwałego sprzętu, którego można używać z innymi klientami. Uważaj na każdą firmę sprzedającą "okazję biznesową".

Jak znaleźć uzasadnione domowe zlecenie transkrypcji

Zanim zaczniesz szukać pracy związanej z transkrypcją w domu, sprawdź swoją szybkość pisania, nawet jeśli jesteś starym profesjonalistą. Oto kilka darmowych testów pisania na komputerze i plików ćwiczeniowych . Następnie przeczytaj o pracach związanych z transkrypcją w domu i wreszcie przejrzyj listę firm z pracami związanymi z transkrypcją w domu.