Zbliża się przyjęcie biurowe?

10 wskazówek dotyczących stron w miejscu pracy

Udział w imprezie towarzyskiej lub innym wydarzeniu towarzyskim związanym z pracą może być trudny. Chcesz się dobrze bawić ze współpracownikami, nie zapominając, że jest to wydarzenie w miejscu pracy. Te wskazówki pomogą Ci dobrze się bawić bez sprawdzania swojej profesjonalnej reputacji u drzwi.

 • 01 Nie pij za dużo

  Jeśli twój pracodawca serwuje alkohol na imprezie, czy powinienem wziąć udział? Możesz, ale ograniczyć spożycie. Alkohol obniża twoje zahamowania i zmienia twój osąd. Ostatnim miejscem, w którym chcesz być bez żadnych ograniczeń i bez dobrego osądu, jest wydarzenie organizowane przez twojego szefa i uczęszczane przez niego i twoich kolegów. Twoje działania w tych warunkach mogą spowodować, że staniesz się przedmiotem plotek w miejscu pracy lub, co gorsza, bezrobotnym.

  Poznaj swoje granice i nie przekraczaj ich. Jeden napój alkoholowy - a nawet dwa, jeśli jesteś pewien, że sobie z tym poradzisz - jest w porządku. Chociaż możesz wiedzieć, że trzeci napój nie będzie dla ciebie problemem, pamiętaj, że percepcja jest wszystkim. Nie chcesz wyglądać tak, jakbyś pił za dużo.

 • 02 Nie traktuj imprezy w biurze jak w barze dla singli

  Być może niewiele wiesz o swoich kolegach poza tym, co robią ich prace. Partia biurowa daje możliwość zapoznania się z nimi na zupełnie innym poziomie. Zwiedzanie ich w innym otoczeniu może sprawić, że spojrzysz na nie inaczej, a Jim (lub Jane) z rachunkowości może nagle wyglądać o wiele bardziej atrakcyjnie w świetle barowym niż w świetle kabiny. Zignoruj ​​swoje zwierzęce instynkty. Romans w miejscu pracy - lub gorzej, jedna noc - może być katastrofalny.
 • 03 Nie flirtuj ani nie działaj w sposób prowokacyjny seksualnie

  Nie myśl o flircie ze współpracownikami, nawet jeśli jest to całkowicie niewinne (jeśli tak nie jest, proszę ponownie przeczytać Tip # 2). Wiadomość, którą wysyła swoim kolegom, nie jest. Flirtowanie lub działanie seksualnie prowokacyjne może w najlepszym przypadku sprawić, że koledzy tracą szacunek dla ciebie na profesjonalnym poziomie. W najgorszym przypadku może się to skończyć stwierdzeniem o molestowaniu seksualnym przeciwko tobie.
 • 04 Powiedzieć "Tak" sukience partyjnej

  Ubrania imprezowe są doskonale akceptowane - i prawdopodobnie nawet oczekiwane - na przyjęciu biurowym. Więc idź dalej i odrzuć swój zwykły strój do pracy i ubierz się w coś świątecznego. Błyskotki, jaskrawe kolory i cekiny są odpowiednie, ale ważne jest, aby zachować taki sam wygląd jak w typowym dniu w pracy. Nie pokazuj zbyt dużo skóry ani nie nosić niczego przezroczystego lub dopasowanego do kształtu.
 • 05 Keep Your Guard Up

  Dobrze jest się zrelaksować i dobrze się bawić. W końcu to impreza. Ale nie zapominaj o tym, że nadal jesteś w pracy, nawet jeśli ustawienie jest inne niż to, w którym jesteś codziennie.

  Twój szef patrzy. Twoi współpracownicy też. Nie pokazuj swojej strony, która może być kłopotliwa lub spowodować, że Twoja opinia o tobie zmieni się na gorszy. Na przykład nie udostępniaj zbyt wielu informacji osobistych, jeśli nie chcesz, aby były znane w profesjonalnym otoczeniu.

 • 06 Nie opowiadaj o kolorowych dowcipach

  Imprezy biurowe są zwykle wydarzeniami beztroskimi. Zapraszam do opowiadania dowcipów, o ile jesteś pewien, że nie obrażą twoich współpracowników lub szefa (lub, co gorsza, jego szefa). Wiele osób nie lubi kolorowych dowcipów, więc powstrzymaj się od mówienia czegokolwiek. W powiązanej notatce powinieneś również uważać na używanie wulgarnego języka .
 • 07 Odłóż telefon

  Pracodawcy rzucają strony, aby nagradzać swoich pracowników i dać im czas na spotkania towarzyskie. Jak skorzystać z tej możliwości, jeśli stale sprawdzasz telefon? Odłóż to i spróbuj skupić się na tu i teraz. Jeśli musisz od czasu do czasu sprawdzić telefon, wymknij się, aby to zrobić. Oczywiście, trzymaj telefon pod ręką, aby robić zdjęcia! Udostępnij je później w mediach społecznościowych.
 • 08 Nie mów o ludziach za plecami

  Niezależnie od tego, czy chodzi o pracę, czy o pracę związaną z pracą, słychać plotki . Możesz zabraknąć rzeczy do omówienia ze swoimi kolegami, więc zdecydujesz się wypełnić milczenie mówiąc o tych ludziach, którzy nie mogli uczestniczyć w uroczystościach. Jeśli fakt, że nie jest to po prostu przyjemne, nie zniechęca cię, pomyśl, jak się poczujesz, jeśli wróci do niego słowo.
 • 09 Nie przywozuj nieproszonych gości

  Kiedy twój szef wyrzuca imprezę biurową, może to zrobić tylko dla pracowników. Nigdy nie zakładaj, że możesz sprowadzić swojego znaczącego drugiego lub kogokolwiek innego bez pytania wcześniej. Pojawienie się na imprezie z plusem może wzbudzić złość szefowi i zawstydzić gościa, jeśli poczuje się niechciany.
 • 10 Nie lekceważ znaczenia zachowania swoich gości

  Jeśli Twoje zaproszenie zawiera gościa, wybierz mądrze, decydując, kogo zapytać. Unikaj przyprowadzania kogoś, kto może wykazywać nieodpowiednie zachowanie - nawet jeśli jest on twoim drugim znaczącym. Złe zachowanie twojego plus-a będzie źle na ciebie wpływać. Jeśli uznasz to za konieczne, przypomnij swojemu gościowi, aby postępował zgodnie z tymi samymi zasadami, do których masz przylgnąć.