Jak docenić różnorodność w czasie wakacji

Różnorodność to coś więcej niż zwykła wesołych świąt kartka z życzeniami

Zgadnij kto nie świętuje Bożego Narodzenia w tym roku? Miliony ludzi w całych Stanach Zjednoczonych.

Zgadza się. Dziesiątki milionów Amerykanów nie świętuje Bożego Narodzenia religijnie, ani jako wyznawcy religii niechrześcijańskich (buddyści, muzułmanie, Hindusi, Żydzi) ani jako osoby bez przynależności religijnej, prawdopodobnie ateiści lub agnostycy.

Ponieważ wiele sklepów czerpie z wartości pieniężnych z okazji świąt Bożego Narodzenia, z mnóstwem Santas, ornamentami i bożonarodzeniowymi fanfaronami w pobliskim centrum handlowym, można łatwo przeoczyć różnorodność obecną w Ameryce w tym sezonie świątecznym.

W rzeczywistości wiele różnych wydarzeń, zarówno duchowych, religijnych i opartych na tradycji, obchodzonych jest na wiele różnych sposobów w tych czasach.

Działanie łącznie oznaczało wysyłanie politycznie poprawnych kartek z życzeniami "Wesołych Świąt" i zmienianie świątecznych przyjęć na "świąteczne przyjęcia". Dzisiaj świętowanie wszechstronności i różnorodności to coś więcej niż tylko zmiana etykiet i tytułów.

Świętowanie różnorodności i integralności polega na wykorzystywaniu czasu świątecznych wakacji z rodziną i przyjaciółmi do budowania zrozumienia i świadomości tradycji i przekonań innych.

3 sposoby na budowanie świadomości różnorodności i tworzenie przyjaznego środowiska wakacyjnego

  1. Dowiedz się o innych uroczystościach religijnych lub świątecznych. Zdobądź trochę czasu od zakupów online lub świątecznego programu telewizyjnego, aby dowiedzieć się o świętach innej kultury w tym czasie. Obejrzyj specjalny program telewizyjny poświęcony innym świętom, wyszukuj w Google podczas wakacji lub sprawdź książki w lokalnej księgarni podczas zakupów upominkowych. Podziel się swoją wiedzą z innymi i wykorzystaj ją jako okazję do rozszerzenia rozmowy na przyjęciach i przy stole.
  1. Nie przewiduj innych uroczystości religijnych lub świątecznych. Uświadom sobie, że ludzie świętują różne święta o tej porze roku, a niektórzy ludzie nie obchodzą żadnego. Szanujcie te różnice, interesując się cudzymi tradycjami i czując się mile widzianymi. Nie bój się pytać ludzi, jakie święta obchodzą. Dowiedz się, co robią w tym czasie w roku, który jest wyjątkowy. Niech będzie okazją do poznania różnych kultur i religii oraz tradycji, które im towarzyszą.
  1. Zaznacz swój kalendarz i książkę adresową w innych zaplanowanych uroczystościach religijnych lub świątecznych. Jeśli kalendarz, którego używasz, nie zawiera wakacji takich jak Kwanzaa, Chanuka, Ramadan i Diwali, znajdź daty i zapisz je jako przypomnienia. Wiele programów, takich jak Microsoft Outlook, umożliwia użytkownikom automatyczne dodawanie dat kalendarzowych do uroczystości z różnych części świata, dzięki czemu zadanie to jest szybkie i łatwe. Poświęć kilka minut, aby oznaczyć swoją książkę adresową świątami, które ludzie świętują. Pisząc kartki świąteczne, rozpoznaj ich święta i dołącz krótką, odręczną notatkę potwierdzającą ich świętowanie.

Uwaga dla pracodawców o świętach religijnych lub świątecznych

Chcesz stać się bardziej otwartym, aby Twoi pracownicy czuli się w Twoim miejscu pracy i szanowali ? Możesz zrobić wiele w swoim miejscu pracy, aby wzmocnić fakt, że wszystkie głosy są mile widziane i mają wpływ na decyzje i plany. Upewnij się, że Twoi pracownicy rozumieją, że uważasz, że rozbieżne głosy przyczyniają się do lepszego, bardziej produktywnego i korzystnego środowiska pracy.

Oto kilka dodatkowych rzeczy, które pracodawcy mogą zrobić, aby ich miejsca pracy były bardziej dostępne w czasie wakacji.