Army Job: 35N Signals Intelligence Analyst

Ci żołnierze to uszy armii, identyfikujące i analizujące sygnały

Analitycy wywiadu sygnałów są jak uszy armii, nasłuchują zagranicznych komunikatów i sporządzają raporty wywiadowcze na podstawie tego, co odkrywają. Ta praca może mieć znaczący wpływ na strategię i decyzje taktyczne.

Specjalizacja wojskowa (MOS) dla tej pracy to 35N. Osoby poszukujące tej pracy powinny być zainteresowane współpracą ze sprzętem radiowym i czerpać przyjemność z detektywistycznych aspektów pracy, co wymaga znalezienia wskazówek, które pomogą odpowiedzieć na pytania.

Ponieważ praca może być powtarzalna, pomocna jest również umiejętność zachowania czujności podczas wolniejszych okresów.

Żołnierze w tym MOS zbierają, sortują i przechwytują wiadomości, aby zidentyfikować ważną inteligencję i kontrwywiad. Identyfikują cele, prowadzą bazy danych, pracują nad kamuflażem i odzyskują systemy nadzoru oraz przygotowują raporty wywiadu technicznego i taktycznego na podstawie ich ustaleń.

Szkolenie dla MOS 35N

Szkolenie zawodowe dla analityka wywiadu sygnałów wymaga dziesięciu tygodni podstawowego szkolenia bojowego i 18 tygodni zaawansowanego szkolenia indywidualnego (AIT). Podzielą ten czas treningowy między klasę a boisko.

Niektóre z umiejętności, które analitycy inteligencji będą przekazywać podczas szkolenia, obejmują podstawy identyfikacji celu i ich wzorców operacyjnych oraz sposób analizy informacji komunikacyjnych za pomocą referencji technicznych.

Ta praca jest ściśle powiązana z MOS 35P, lingwistą kryptologicznym, który również interpretuje sygnały w celu tworzenia raportów wywiadowczych.

Ale lingwiści kryptologiczni powinni znać drugi język, a nie wymóg MOS 35N.

Wymagania dotyczące sygnałów Analitycy wywiadu

Aby zakwalifikować się do MOS 35N, żołnierze będą potrzebować umiejętności co najmniej 101 w zakresie umiejętności technicznych (ST) z zestawu Arped Services Vocational Aptitude Battery ( ASVAB ).

Ponieważ ich praca wiąże się z zajmowaniem się bardzo poufnymi informacjami, rekruci do tej pracy będą musieli kwalifikować się do ściśle tajnych poświadczeń bezpieczeństwa. Wiąże się to z długotrwałym sprawdzaniem przeszłości, które będzie dotyczyło przeszłej działalności przestępczej lub wszelkich nieprawidłowości finansowych. Nadużywanie narkotyków lub alkoholu może być podstawą do odrzucenia z tego MOS. I wszyscy żołnierze w tej pracy muszą mieć normalne widzenie kolorów.

Inne wymagania związane z tą pracą obejmują obywatelstwo amerykańskie. Istnieje również wymóg, aby żołnierze w tym MOS i ich współmałżonkowie nie mogli mieć bezpośredniego życia rodzinnego w kraju, w którym przymus fizyczny lub psychiczny jest znany jako powszechna praktyka. "Rekruci i ich małżonkowie również nie mogą mieć interesu komercyjnego ani innego w takim kraju.

Byli członkowie Korpusu Pokoju nie kwalifikują się do tego MOS. Rząd chce, aby nie było spostrzeżeń, że wolontariusze Korpusu Pokoju pracują lub mogą pracować dla agencji wywiadowczych. Możliwe, że jeśli obcy rząd podejrzewał, że personel Korpusu Pokoju był agentem wojskowym lub szpiegiem, że ich praca humanitarna może zostać zakłócona lub, co gorsza, wolontariusze mogą być zagrożeni.

Każdy, kto kiedykolwiek został skazany w sądzie wojennym lub ma wyrok skazujący w sądzie cywilnym (oprócz drobnych wykroczeń drogowych), nie może również służyć w armii jako analityk wywiadu.

Podobne zawody cywilne do MOS 35N

Ta praca może służyć jako przygotowanie do powojennych karier w rządzie, takich jak Agencja Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) lub praca w prywatnej organizacji komunikacyjnej. I będziesz kwalifikował się do różnych cywilnych miejsc pracy, w tym operatora radiowego i tłumacza.