Jak zdobyć pracę sprzedaży zwierząt

Kariery w sprzedaży zwierząt są często trudne do zabezpieczenia, ponieważ zawsze istnieje duża konkurencja dla tych potencjalnie wysoko płatnych możliwości. Wykwalifikowany sprzedawca może zarobić dużo, jeśli będzie w stanie zabezpieczyć kontrakty z klientami (zwłaszcza, jeśli pakiet wynagrodzenia obejmuje wynagrodzenie prowizyjne).

Z pewnością możliwe jest zwiększenie szans na zatrudnienie w branży sprzedaży zwierząt, jeśli zdobędziesz odpowiednie doświadczenia i wykształcenie.

Oto kilka sposobów, aby stać się bardziej atrakcyjnym kandydatem na stanowiska sprzedaży zwierząt:

Wybierz ścieżkę kariery

Kandydat zainteresowany sprzedażą zwierzęcą powinien rozpocząć od określenia, jaki konkretny rodzaj sprzedaży jest zainteresowany profesjonalną realizacją. Popularnymi ścieżkami kariery zawodowej związanymi ze zwierzętami są: przedstawiciel ds. Sprzedaży leków weterynaryjnych, przedstawiciel ds. Sprzedaży produktów dla zwierząt domowych, przedstawiciel ds. Sprzedaży paszy dla zwierząt gospodarskich, przedstawiciel ds. Sprzedaży karmy dla zwierząt domowych, przedstawiciel ds. Sprzedaży produktów z rodziny koniowatych, przedstawiciel handlowy ds. Ubezpieczeń zwierząt domowych lub przedstawiciel handlowy ds . Ubezpieczeń u koni . Zdefiniowanie określonego obszaru zainteresowania na wczesnym etapie pozwala uczniowi dostosować swoje kursy i staże w college'u, aby stworzyć silne CV, które zainteresuje pracodawców.

Bardzo ważne jest, aby w pełni zbadać konkretną ścieżkę kariery przed zobowiązaniem się do niej. Te badania mogą polegać na zorganizowaniu spotkania z profesjonalistą w terenie, badaniu karier online i czytaniu poradników zawodowych lub profesjonalnych publikacji.

Spotkanie z kimś, kto działa w twoim polu zainteresowania, może być nieocenionym źródłem informacji i jest wysoce zalecane.

Szukaj edukacji

Większość przedstawicieli sprzedaży zwierząt ma co najmniej czteroletnie studia licencjackie w zakresie marketingu, nauk o zwierzętach, biologii, zoologii, technologii weterynaryjnej lub biznesu.

Ci z wyższym stopniem magistra lub bogatym doświadczeniem praktycznym będą mieli najlepsze możliwości w tej dziedzinie.

Przedstawiciele handlowi powinni posiadać solidną wiedzę na temat swojej branży, silne umiejętności komunikacyjne oraz zdolność przekonywania potencjalnych klientów do wypróbowania produktu, który reprezentują. Większość nowych rekrutów musi ukończyć kurs szkoleniowy ze swoim pracodawcą, zanim będzie miał możliwość kontaktu z klientami. Istnieje również kilka kursów certyfikacyjnych dostępnych dla sprzedawców, które mogą podnieść kwalifikacje sprzedażowe kandydata.

Zdobądź praktyczne doświadczenie

Ukończenie stażu jest jednym z najlepszych sposobów na zdobycie doświadczenia w dziedzinie sprzedaży zwierząt. Wiele firm ma programy mające na celu wystawienie studentów na możliwości w branży. Programy stażowe są dostępne w weterynaryjnej sprzedaży farmaceutycznej , żywieniu zwierząt i innych.

Wiele z tych praktyk oferowanych jest w sesjach letnich trwających od 8 do 12 tygodni. Niektóre staże organizowane są również na sesje semestralne, a kredyt akademicki może być również dostępny dla studentów, którzy uzupełnią te doświadczenia, jeśli zostaną wcześniej uzgodnione z instytucją.

Jeśli nie ma możliwości znalezienia okazji w firmie zajmującej się sprzedażą, możesz czerpać korzyści ze współpracy ze zwierzętami bezpośrednio w ogrodach zoologicznych, akwariach, humanitarnych stowarzyszeniach, stajniach lub klinikach weterynaryjnych.

Doświadczenie zdobyte w innych agencjach sprzedaży niezwiązanych z produkcją zwierzęcą również zostanie docenione, ponieważ umiejętności sprzedaży można łatwo przenieść z jednej branży do drugiej.

Znajdź szansę

Oferty sprzedaży zwierząt mogą być reklamowane w publikacjach branżowych (zarówno w wersji drukowanej, jak i online). Uczelnie i uniwersytety często otrzymują wcześniejsze powiadomienia o pracach, które mogą zainteresować ich uczniów, więc pamiętaj, aby zapisać się na listy zadań związanych z e-mailem, które może oferować Twoja instytucja edukacyjna.

Możliwości można również znaleźć poprzez wyszukiwanie miejsc pracy, takich jak AnimalHealthJobs.com, Monster.com, CareerBuilder.com i wiele witryn rekrutujących. Możesz także przeszukiwać witryny firmowe, aby sprawdzić, czy pracodawca ma zlecone stanowisko pracy, które może być interesujące (np. Firmy Bayer, Merck, Hill's Pet Nutrition, Alltech, Purina i Zoetis publikują oferty pracy na swoich stronach internetowych).

Nawet jeśli nie ma na liście zadań, należy wysłać CV i list motywacyjny do organizacji, które są zainteresowane pracą. Nigdy nie wiadomo, kiedy nagle pojawi się niezapowiedziana pozycja. Pamiętaj także, aby zapytać o ewentualne możliwości odbycia stażu, które są świetnym sposobem na zdobycie stopy w drzwiach na przyszłe stanowiska. Twoja uczelnia może również być w stanie pomóc w znalezieniu pracy, więc poproś swojego doradcę i profesorów o wszelkie kontakty, które mogliby Ci pomóc, aby pomóc profesjonalistom z branży.