Teen Job Interview Pytanie: Dlaczego warto cię zatrudnić?

Oto przykładowe odpowiedzi na ważne pytanie o rozmowę kwalifikacyjną, które niemal każdy nastolatek otrzymuje od potencjalnych pracodawców: "Dlaczego mamy cię zatrudnić?"

Kiedy zastanawiasz się, jak najlepiej odpowiedzieć na to pytanie, dobrze jest wiedzieć, skąd pochodzą twoi rozmówcy. Pamiętaj, że istnieją trzy podstawowe intencje, które pracodawcy mają, kiedy o to proszą:

 1. Chcą zobaczyć, czy rozumiesz oczekiwania pracy, o którą się ubiegasz;
 1. Próbują wskazać, ile masz podstawowych umiejętności, których poszukujesz w porównaniu do konkurencji o pozycję;
 2. Oceniają twoją emocjonalną odpowiedź na pytanie. Czy odpowiadasz z poczuciem pewności, czy jesteś zdenerwowany? Czy jesteś asertywny, czy też jesteś zarozumiały?

Odpowiadając na to pytanie, pamiętaj o wymogach dotyczących pracy oraz o tym, w jaki sposób Twoje umiejętności i doświadczenia odpowiadają tym wymaganiom. Możesz także podkreślić swoje długoterminowe zainteresowanie pracą w organizacji. Pamiętaj też, że jest to Twoja złota okazja, by "sprzedać siebie", wyjaśniając, w jaki sposób twoje pochodzenie i cechy osobiste mogą poprawić ich organizację i zaspokoić ich potrzeby.

I tak, zanim włożysz ubrania z wywiadu , usiądź przy pomocy długopisu i papieru i odpowiedz na następujące pytania. Gdy to zrobisz, będziesz w stanie zebrać odpowiedzi, aby sformułować własną, skrojoną na miarę odpowiedź na pytanie: "Dlaczego mamy cię zatrudnić?".

Próba wstępna Ćwiczenie

 1. Kiedy jestem zatrudniony przez [wstaw pracodawcę] na stanowisko jako [wstaw typ pracy], moje codzienne obowiązki i zadania będą obejmować: __________________________.
 2. Aby wykonać te zadania, będę musiał: [wprowadzić fizyczne, psychiczne i emocjonalne cechy, które uważasz za ważne dla kogoś wykonującego tę pracę. Przykłady: "Bądź w dobrej relacji z ludźmi", "Poznaj terminy", "Pokaż aktywną empatię w prognozowaniu potrzeb klienta", "Stań na nogach przez osiem godzin"]: _______________.
 1. Dla każdej z cech wymienionych w punkcie 2 zapisz przykład, w jaki sposób sam wykazałeś tę jakość w przeszłości. Przykład: "Pokazałem, że mogę dobrze dogadać się z ludźmi, kiedy zgłosiłem się na ochotnika do naszej lokalnej kuchni z okazji ostatniego Święta Dziękczynienia."
 2. Jestem przekonany, że mogę zrównoważyć tę pracę wokół moich obowiązków szkolnych i innych działań, ponieważ: ____________________________________________________.
 3. Jestem podekscytowany tym, że jestem szkolony przez tę firmę, ponieważ chcę się nauczyć, jak rozwijać swoje umiejętności w tych dziedzinach [podaj umiejętności zawodowe, które według ciebie powinny być prowadzone przez pracodawcę, aby dobrze wykonywać swoją pracę]: ________________________________.
 4. Przykładem, kiedy zakończyłem trudny projekt w terminie, jest: ______________.
 5. Przykładem mojej współpracy i pracy zespołowej jest: _____________________________.
 6. Przykładem mojego zaangażowania i zaangażowania w każdy projekt, który podejmuję, jest: ________.
 7. Przykładem mojej zdolności do codziennego stawienia się każdego dnia jest: ______________________.
 8. Przykładem okazji, w której pracowałem do późna, aby wykonać pracę, jest: _______________.

Sugerowane odpowiedzi

Oto więcej pytań o rozmowę kwalifikacyjną dla nastolatków, w których możesz przejrzeć więcej pytań do rozmowy kwalifikacyjnej i odpowiedzi dla nastolatków, aby mieć pewność, że przeprowadzisz wywiad.