Wysyłanie wiadomości e-mail ze spamem jest nielegalne w Stanach Zjednoczonych

Dowiedz się o karach i karach zgodnie z ustawą CAN-SPAM z 2003 roku

Nienawidzę dostawać spam? Większość ludzi to robi, a jednak branża spam-mail kwitnie, pomimo przytłaczającej niechęci konsumentów do spamu. Powód jest prosty: w biznesie "informacyjnym" jest dużo pieniędzy i szczerze mówiąc, tak naprawdę większość wiadomości spamowych sprowadza się do kupowania i sprzedawania danych osobowych (kliknij e-mail ze spamem i zweryfikuj adres e-mail, a otrzymasz jeszcze więcej spamu!)

Spamerzy zbierają informacje i wykorzystują je do własnych kampanii marketingowych lub sprzedają lub handlują gromadzonymi danymi. Większość ludzi nienawidzi spamu, ale nie zdaje sobie sprawy, że istnieje prawo, które zapewnia ochronę przed spamerami. Ponieważ tak niewiele osób zdaje sobie sprawę z tych praw i łatwiej jest po prostu zignorować spam, niż go zgłosić, większość spamerów nigdy nie otrzymuje nawet uderzenia nadgarstka.

Czym jest ustawa CAN-SPAM z 2003 roku?

CAN-SPAM to skrót od "Controlling the Assault of Non-Projection Pornography and Marketing Act". Ustawa ta została uchwalona w 2004 roku w celu uregulowania praktyk komercyjnych e-mailingowców.

Grzywny za naruszenie praw do sprzedaży e-maili

Federalna Komisja ds. Handlu (FTC) jest odpowiedzialna za egzekwowanie przepisów na mocy ustawy CAN-SPAM z 2003 r. I jest uprawniona do nakładania kar na właścicieli firm.

Za każde naruszenie ustawy CAN-SPAM z 2003 r. Firma lub osoba zajmująca się komercyjnymi wiadomościami e-mail może zostać ukarana grzywną w wysokości do 11 000 USD.

FTC wyraźnie stwierdza, że ​​dodatkowe kary mogą być nakładane na komercyjnych nadawców poczty elektronicznej za naruszenie któregokolwiek z następujących nielegalnych działań:

  • "Żniwa" adresy e-mail ze stron internetowych lub usług internetowych, które opublikowały zawiadomienie zakazujące przesyłania adresów e-mail w celu wysyłania wiadomości e-mail
  • Generuj adresy e-mail za pomocą "ataku słownikowego" - łącząc nazwy, litery lub liczby w wiele permutacji
  • Używaj skryptów lub innych automatycznych sposobów rejestracji dla wielu kont e-mail lub kont użytkowników, aby wysyłać komercyjne wiadomości e-mail
  • Przekazywanie wiadomości e-mail przez komputer lub sieć bez zezwolenia - na przykład, korzystając z otwartych przekaźników lub otwartych serwerów proxy bez autoryzacji.

Sankcje karne za łamanie przepisów dotyczących handlu elektronicznego

Departament Sprawiedliwości (DOJ) otrzymał upoważnienie do egzekwowania sankcji karnych wobec komercyjnych nadawców poczty elektronicznej. Sankcje karne obejmują uwięzienie tych, którzy naruszają lub konspirują do naruszania któregokolwiek z następujących aspektów prawa:

  • Użyj innego komputera bez autoryzacji i wyślij komercyjny e-mail z lub za jego pośrednictwem
  • Użyj komputera do przekazywania lub ponownego wysyłania wielu komercyjnych wiadomości e-mail, aby oszukać lub wprowadzić w błąd odbiorców lub usługę dostępu do Internetu o pochodzenie wiadomości
  • Fałszowanie informacji w nagłówkach w wielu wiadomościach e-mail i inicjowanie przesyłania takich wiadomości
  • Zarejestruj się w wielu kontach e-mail lub nazwach domen za pomocą informacji, które fałszują tożsamość faktycznego rejestrującego
  • Fałszywie przedstawiają się jako właściciele wielu adresów protokołu internetowego, które służą do wysyłania komercyjnych wiadomości e-mail.

Dodatkowe regulacje mające wpływ na komercyjnych nadawców wiadomości e-mail

Istnieją inne podlegające karze przepisy dla komercyjnych nadawców poczty elektronicznej na mocy ustawy CAN-SPAM z 2003 roku, w tym:

Aktualizuj na podstawie komercyjnych praw do wiadomości e-mail

Aby być na bieżąco ze zmianami legislacyjnymi dotyczącymi prowadzenia biznesu w wiadomościach e-mail, a także w jaki sposób obecnie wdrażana jest ustawa CAN-SPAM, odwiedź stronę internetową ze spamem FTC.

Źródło:

Federalna Komisja Handlu USA. "Ustawa CAN-SPAM: Wymagania dla komercyjnych e-mailerów." Kwiecień 2004 r.

Źródło:

Federalna Komisja Handlu USA. "Ustawa CAN-SPAM: Wymagania dla komercyjnych e-mailerów." Kwiecień 2004 r.