Jak napisać studium wykonalności krok po kroku

Zacznij korzystać z tych wskazówek

Studium wykonalności bada opłacalność pomysłu, z naciskiem na identyfikację potencjalnych problemów. Próbuje odpowiedzieć na dwa główne pytania: czy pomysł zadziała, czy powinien pan kontynuować?

Przed rozpoczęciem pisania biznesplanu musisz określić, w jaki sposób, gdzie i komu zamierzasz sprzedawać usługę lub produkt. Powinieneś także ocenić swoją konkurencję i dowiedzieć się, ile pieniędzy będzie potrzebne, aby rozpocząć działalność i utrzymać ją na swoim koncie, dopóki nie zostanie ona dobrze ugruntowana.

Studium wykonalności odnosi się do rzeczy takich jak miejsce i sposób prowadzenia działalności. Dostarcza szczegółowych informacji o firmie, aby określić, czy i jak może odnieść sukces, i służy jako cenne narzędzie do opracowania zwycięskiego biznesplanu.

Dlaczego studia wykonalności są tak ważne?

Informacje gromadzone i prezentowane w studium wykonalności pomogą:

Nawet jeśli masz świetny pomysł na biznes, musisz znaleźć opłacalny sposób sprzedaży i sprzedaży swoich produktów lub usług. Jest to szczególnie ważne w przypadku sklepów detalicznych prowadzących sprzedaż detaliczną, gdzie wybrana przez Ciebie lokalizacja może spowodować lub złamać Twoją firmę.

Większość dzierżaw powierzchni komercyjnych nakłada ograniczenia na firmy, które mogą mieć dramatyczny wpływ na dochody. Leasing może ograniczyć godziny lub dni pracy lub miejsca parkingowe. Może ograniczać oferowane produkty lub usługi. W niektórych przypadkach może nawet ograniczyć liczbę klientów, których firma może otrzymywać każdego dnia.

Składniki studium wykonalności

Analizy wykonalności zawierają wyczerpujące, szczegółowe informacje na temat Twojej struktury biznesowej, Twoich produktów i usług, rynku, logistyki sposobu dostarczania produktu lub usługi oraz zasobów potrzebnych do sprawnego działania firmy.