Dowiedz się, co oznacza "stan" pod klucz "w nieruchomościach

"Pod klucz" to termin używany do opisania wielu rzeczy, w tym pracowników, produktów, usług i nieruchomości. Kiedy jest używany w nieruchomości komercyjnej lub nawet mieszkaniowej, stan "pod klucz" oznacza po prostu, że wynajmowana lub kupowana powierzchnia jest gotowa do wprowadzenia. Konkretnie, wszystkie przewody, oprawy, podłogi i powierzchowne elementy dekoracyjne, takie jak farba i dywan, są już na miejscu. Termin jest często używany w połączeniu ze starszymi właściwościami.

Mówiąc prosto, możesz opisać "pod klucz" jako "przestrzeń gotową do wprowadzenia się - po prostu" przekręć klucz "i otwórz drzwi."

Oferowanie nieruchomości "pod klucz" ustawia Ciebie Apart

Rynek nieruchomości rośnie i spada, z zastrzeżeniem kilku czynników wpływających. Gdy rynek jest w depresji, oferowanie nieruchomości pod klucz do sprzedaży odróżnia cię od każdego, kto próbuje się przenieść ze sprzedającego na kupującego. Inwestorzy szczególnie doceniają nieruchomości "pod klucz". Nie muszą oni finansowo utrzymywać nieruchomości przez czas nieokreślony, gdy są w stanie zapewnić warunki do zamieszkania dla potencjalnych najemców lub odsprzedaży.

Własność "pod klucz" może również odwoływać się do inwestora, który po prostu zajmuje się nieruchomościami, osobą, która kupuje jedną nieruchomość z zamiarem jej wynajęcia. On nie chce być pełnoetatowym właścicielem. Po prostu chce tej jednej nieruchomości z tego czy innego powodu. Czy będzie miał czas lub ochotę spędzić weekendy po zakupie?

Może być gotów zapłacić trochę więcej za zakup czegoś, co jest gotowe.

Wadą wysiłków pod klucz dla nieruchomości mieszkalnych

Jeśli sprzedajesz swój dom, poniesiesz dużo kosztów i kłopotów, aby zrobić go pod klucz, może nie być konieczne. To jedna rzecz, jeśli planujesz wynająć rezydencję - neutralne kolory trafiają na miejsce, a oferowanie nieruchomości po prostu do kodu jest zwykle wystarczające.

Kiedy sprzedajesz, ma się rozumieć, że kupujący będzie chciał umieścić swój własny znaczek na nieruchomości. Tak, świeża farba jest ważna, ale można się bezpiecznie domyślić, że nowy właściciel zaklei ją czymś bardziej dla własnych upodobań, gdy się wprowadzi. Tworzenie nieruchomości pod klucz powinno być opłacalne. Lampy i urządzenia powinny być w dobrym stanie, gotowe do użycia i prawdopodobnie nie wymagają naprawy, ale może nie być konieczne przejście na koszt ulepszenia ich do najnowocześniejszych przedmiotów.

Jeśli jesteś Kupującym / Najemcą

Należy pamiętać, że zwrot "pod klucz" ma na celu przyciągnąć najemców i kupujących. Na pewno zobaczysz to w reklamach i usłyszysz obietnicę od agentów nieruchomości i sprzedawców. To nie czyni tego. Przygotuj się na rozczarowanie. W najgorszym przypadku możesz wykorzystać wszystkie niedociągnięcia nieruchomości w swoich negocjacjach.