Dowiedz się więcej o mikropożyczkach dla małych firm

/ 123RF Zdjęcie stockowe

Mikropożyczki to pożyczki dla małych firm, które zazwyczaj pożyczane są do kwoty 35 000 USD, jednak niektórzy kredytodawcy zezwalają na mikropożyczki do 50 000 USD. Mikropożyczki są zwykle wykorzystywane do początkowej gotówki, ale czasami są przyznawane nowo uruchomionym małym firmom na kapitał obrotowy.

Mikropożyczki mogą być wykorzystywane do wielu celów, w tym do zakupu sprzętu, zapasów, maszyn, urządzeń, mebli, materiałów eksploatacyjnych, a nawet do zakupu innej firmy.

Czy SBA daje mikropożyczkom?

Nie. Small Business Administration (SBA) nie pożycza pieniędzy firmom ani osobom fizycznym. Jednak SBA ma wiele programów, które małe firmy mogą ubiegać się o kredyty i inne wsparcie biznesowe. Program SBA zapewnia środki finansowe niektórym organizacjom non-profit, które udzielają pożyczek organizacjom non-profit. Ci pożyczkodawcy następnie produkują mikrokredyty dla małych firm, zwykle w ramach własnych społeczności.

Jakie są ogólne warunki mikrokredytów?

Każdy mikrokreder będzie miał własne wymagania dotyczące spłaty mikrokredytu. Ogólnie, maksymalny termin dla mikrokredytów wynosi sześć (6) lat, ale stopy procentowe i wymogi dotyczące zabezpieczeń różnią się znacznie między mikrokredytami.

Większość mikrokredytów wymaga osobistej gwarancji przynajmniej jednego z właścicieli firmy.

W pewnym momencie mikropożyczki były stosunkowo łatwe do uzyskania w porównaniu do tradycyjnych kredytów bankowych. Jednak wraz z pogorszeniem koniunktury w Stanach Zjednoczonych w 2008 r., Mikropożyczki mogą być teraz trudniejsze do zdobycia.

Mikropożyczki pozyskane w ramach programów opartych na SBA lub innych powiązanych programach zazwyczaj wymagają od wnioskodawcy spełnienia pewnych wymagań dotyczących szkoleń i planowania biznesowego (które różnią się), zanim właściciel firmy może złożyć wniosek o mikrokredyt.

Gdzie mogę znaleźć mikroprocesor SBA-Partnered?

Możesz znaleźć mikroprzedsiębiorstwa współpracujące z SBA w całych Stanach Zjednoczonych (obecnie 46 stanów ma mikroprzedsiębiorstwa współpracujące z SBA), a także Dystrykt Kolumbii i Portoryko.

Możesz znaleźć listę mikrokredytów w twoim stanie na stronie internetowej SBA.

Czy istnieją inni pożyczkodawcy, którzy nie są związani z SBA, który tworzy mikropożyczki?

Tak. Oto kilka miejsc do sprawdzenia:

Lokalne organizacje rozwoju gospodarczego produkują mikrokredyty również dla lokalnych członków społeczności. Zadzwoń do lokalnej gminy lub izby handlowej i poproś o informacje na temat mikrokredytów w Twojej okolicy.

Oto kilka dodatkowych zasobów, które pomogą Ci zacząć:

Czy trudno jest zakwalifikować się do programu Microloan?

Twoja zdolność do otrzymania kredytu zależy od twojej unikalnej sytuacji finansowej i zdolności kredytowej oraz indywidualnych wymagań kwalifikacyjnych różnych pożyczkodawców. Jest jednak kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na uzyskanie zgody na pożyczkę biznesową.

Jeśli aplikujesz o dowolny rodzaj pożyczki biznesowej, masz profesjonalny biznesplan jakości.

Przygotuj się na pytanie o Twoje doświadczenie w biznesie oraz o umiejętność rozpoczęcia i prowadzenia udanego biznesu. Możesz zostać zapytany o wykształcenie, specjalne umiejętności oraz doświadczenie zawodowe i kwalifikacje, które mogą pomóc zapewnić pożyczkodawcę, że wiesz, co robisz.

Powinieneś także być przygotowany, aby pokazać to, co już zainwestowałeś w biznesie osobiście. Inwestorzy mogą bardziej wierzyć w pomysł na biznes, jeśli już wykazaliście chęć poświęcenia, aby spełnić swoje marzenia.

Przekaż dane finansowe do pożyczkodawcy, w tym budżety, bilans i wszelkie inne dokumenty, które musisz pokazać w przeszłości i bieżące aktywa.

Czy mogę używać mikrokredytów do celów biznesowych?

Nie. Kredytodawcy będą chcieli dokładnie wiedzieć, co planujesz zrobić z pożyczką i zwykle nakładają ograniczenia na to, na co możesz ich użyć. Pamiętaj, aby zadać wszelkie pytania na temat tego, na co możesz pożyczyć pieniądze i ile możesz pożyczyć przed złożeniem formalnego wniosku.

Pokaż, że wykonałeś pracę domową i że możesz być zaufany i możesz po prostu dostać pożyczkę, której potrzebujesz, aby rozpocząć działalność swoich marzeń.