Miejsca do darowizny Wykorzystane komputery, monitory, drukarki i telewizory

Uzyskaj potwierdzenie podatku i powiedz innym, że Twoja firma jest zielona

Wydobądź więcej kilometrów ze zużytych komputerów, monitorów i telewizorów - lub przynajmniej spraw, aby ktoś inny mógł to zrobić. Możesz dawać dawną elektronikę i gadżety techniczne, zamiast pozwalać im zbierać kurz w szafie lub dodawać do składowiska, a wiele osób i organizacji będzie bardzo wdzięcznych za ich posiadanie.

 • 01 Organizacje międzynarodowe - Światowa wymiana komputerów

  World Computer Exchange ściśle współpracuje z ponad 450 organizacjami partnerskimi, konsorcjum 25 strategicznych sojuszników oraz wieloma nieformalnymi sojusznikami w Afryce, Azji, Ameryce Łacińskiej, na Karaibach, w Europie Wschodniej i na Bliskim Wschodzie.

  Ta organizacja akceptuje tylko elementy robocze, w tym dwurdzeniowe i czterordzeniowe komputery stacjonarne i laptopy, komputery AMD i Celeron, które mają co najmniej 450 MHz, a także laptopy Mac G3 i G4 lub nowsze.

  Monitory muszą mieć od 15 do 19 cali kolorowych modeli, które mają mniej niż dziewięć lat i mają wbudowany automatyczny przełącznik napięcia. Obsługiwane są także tablety robocze, telefony komórkowe, klawiatury, myszy, kable, przewody zasilające, części i skanery.

  Skontaktuj się z World Computer Exchange z wyprzedzeniem, aby zaplanować czas dostawy w najbliższym rozdziale.

 • 02 Organizacje narodowe - komputery z przyczynami

  Według witryny Computers With Przyczyn "Twoja darowizna na komputer jest całkowicie odliczona od podatku i będzie stanowiła niesamowitą różnicę dla potrzebujących rodzin w Stanach Zjednoczonych".

  Ilekroć jest to korzystne z finansowego punktu widzenia, Computers With Przyczyny naprawią, odnowią i odpowiednio przygotują przekazane nieruchomości do umieszczenia w środowisku edukacyjnym lub z inną przyczyną. Akceptują laptopy i komputery stacjonarne, a także tablety, serwery, a nawet drukarki i konsole do gier.

 • 03 Organizacje narodowe - TechSoup

  TechSoup to organizacja non-profit oferująca tanie i czasami bezpłatne oprogramowanie, usługi techniczne i sprzęt innym organizacjom non-profit zwolnionym z podatku. TechSoup współpracuje z dostawcami sprzętu i oprogramowania w zakresie darowizn na dużą skalę, ale wymienia również ponad 600 autoryzowanych odświeżaczy firmy Microsoft (MAR), które przyjmują darowizny od używanych komputerów od osób fizycznych.

  Komputery przekazane na rzecz MAR są naprawiane i wysyłane do organizacji non-profit i organizacji pomocowych na całym świecie.

 • 04 Organizacje, które mogą pomóc lokalnie-krajowe centrum recyklingu elektroniki

  National Center for Electronics Recycling (NCER) jest organizacją non-profit utworzoną w 2005 roku, zajmującą się rozwojem i ulepszeniem krajowej infrastruktury do recyklingu zużytej elektroniki w Stanach Zjednoczonych.

  NCER jest doskonałym źródłem do znalezienia lokalnego recyklera w Twoim regionie geograficznym. Wpisz swój kod pocztowy, a NCER pokazuje wszystkie pobliskie recyklery na wyskakującej mapie.

 • 05 Organizacje, które mogą pomóc lokalnie-Earth911

  Ten darmowy katalog zawiera tysiące witryn darowizn i centrów recyklingu komputerów, monitorów, telewizorów i wszelkiego rodzaju urządzeń biurowych i elektronicznych. Wymieniają także miejsca, w których można przekazać darowiznę, podobnie jak wszystko inne.

  Wyszukaj w witrynie według typu darowizny i podaj miasto, województwo i kod pocztowy. Earth911 powie Ci, gdzie możesz zostawić komputery i sprzęt w twojej okolicy.

 • 06 Organizacje, które mogą pomóc lokalnie - sieć Freecycle

  Sieć Freecycle Network jest organizacją typu non-profit, ale nie otrzymasz pokwitowania zapłaty za darowanie przedmiotów za pośrednictwem ich Listserv. Możesz jednak czuć się dobrze wiedząc, że pomagasz środowisku poprzez recykling niechcianych przedmiotów.

  Freecycle to bezpłatna usługa internetowa, która pozwala oferować produkty, których już nie potrzebują, za darmo dla innych, którzy mogą z nich korzystać. Dołączenie do Freecycle też jest bezpłatne.

  Odwiedź ich stronę i znajdź listę obsługującą twój obszar geograficzny. Koniecznie przeczytaj zasady Freecycle dotyczące publikowania, ponieważ listy są moderowane, a każdy, kto nadużywa ich przywilejów listowych, zostanie zbanowany.

  Freecycle nie ogranicza się do elektroniki. Możesz tu wymienić wszystkie nieaktualne rzeczy, które można legalnie rozdać. Nie dotyczy to roślin. Są technicznie żywi.

 • 07 Organizacje, które mogą pomóc lokalnym firmom w południowej Kalifornii

  Goodwill Industries of Southern California Computer Recycling Services zbiera, naprawia, a następnie sprzedaje zużyty sprzęt komputerowy. Ten innowacyjny program może przyjmować indywidualne darowizny lub duże darowizny od firm, które modernizują systemy komputerowe i które mogą dysponować dużymi ilościami starego sprzętu komputerowego do przekazania.

  Goodwill Industries akceptuje używane komputery, monitory, telewizory, aparaty cyfrowe, drukarki, modemy i inne urządzenia elektroniczne w każdych warunkach. Przyjmują również puste wkłady do drukarek. Jeśli jesteś osobą fizyczną, musisz przekazać darowiznę osobiście, ale wartość firmy wzrośnie z większych firm.

 • 08 Organizacje, które mogą pomóc lokalnie - ReConnect

  ReConnect to inna organizacja lokalna. Jest to partnerstwo stworzone między Dellem a Goodwill NNE, które obsługuje północną Nową Anglię. Akceptuje elektronikę w każdych warunkach - działa, nie działa, nie robi różnicy.

  W zależności od stanu przedmiotu będzie on sprzedawany w lokalnym sklepie za dużo łatwiejszy w zarządzaniu tag, niż gdyby był nowy, lub usługa odzyskiwania zasobów firmy Dell dokona jego recyklingu.

  Oprócz komputerów, ReConnect akceptuje również kamery internetowe, konsole do gier Xbox i Zune oraz oprogramowanie.

 • 09 Przyczyny edukacyjne - EALgreen

  Educational Assistance Ltd., znany również jako EALgreen, mówi: "Współpracujemy z korporacjami, aby przekształcić inwentarz związany z składowiskiem w możliwości dla instytucji szkolnictwa wyższego w celu uzyskania potrzebnego sprzętu."

  EALgreen bierze podarowane komputery i sprzęt i wymienia te towary na stypendia w ramach krajowej sieci akredytowanych szkół wyższych i uniwersytetów. Wszystkie stypendia są przeznaczone dla studentów o poważnych potrzebach finansowych.

  Usługi EALgreen są bezpłatne i koordynują cały proces darowizn. "Możesz zwolnić przestrzeń magazynową szybko i łatwo, a EAL zapewnia pokwitowanie darowizny dla celów podatkowych", zgodnie z organizacją. "Dostajesz jeden adres wysyłki dla całej darowizny, EAL będzie postępować zgodnie z twoimi wytycznymi przy ustalaniu miejsca, w którym Twoja darowizna zostanie umieszczona, a stypendia mogą być przyznawane w nazwie Twojej firmy."

 • 10 Przyczyny edukacyjne - Narodowa Fundacja Cristina

  National Cristina Foundation (NCF) może pomóc ci dopasować sprzęt biurowy i komputery do organizacji non-profit. KFK koncentruje się wyłącznie na pomocy organizacjom non-profit z sektora edukacji, w tym szkołom i instytucjom publicznym, które wykorzystują technologię do szkolenia osób niepełnosprawnych. Pomagają także organizacjom non-profit i agencjom, które pomagają szkolić osoby znajdujące się w niekorzystnej sytuacji ekonomicznej.

  Darowizny są ograniczone do komputerów i sprzętu biurowego. Strona internetowa NCF ma funkcję łącza, której możesz użyć do całkowitego wyczyszczenia dysku twardego przed oddaniem komputera.

 • 11 Opcja sprzedawcy - najlepsze zakupy

  Tak, najlepiej kupić. Ta firma ma serce, a jej serce jest zielone. To największy w kraju recykler detaliczny, który od 2018 r. Zgromadził ponad 1 miliard funtów "e-odpadów".

  Best Buy akceptuje niemal każdy rodzaj urządzenia elektronicznego, niezależnie od jego stanu. Podarowane przedmioty nie muszą zostać zakupione w sklepie Best Buy.

  Jest też coś dla ciebie. Przekaż dawną drukarkę HP, a otrzymasz 15% zniżki na kolejny zakup atramentu. Przekaż aparat bezpieczeństwa, a otrzymasz 15% zniżki na zakup nowego. Te zachęcające oferty mogą się okresowo zmieniać, dlatego sprawdź witrynę Best Buy dotyczącą aktualnych zachęt sklepu.

 • Przewaga podatkowa dawania

  Pamiętaj, aby uzyskać zeznanie podatkowe od organizacji dla celów podatkowych. Nie wszyscy je dostarczają, ale proszą o pewność. Nie czekaj na ofertę. Następnie promuj swój biznes jako "zielone" przedsiębiorstwo, które przyczynia się do ochrony środowiska i ludności.